Dávky – výpočet sama s dítětem

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
2
29.10.21 22:25

Dávky výpočet sama s dítětem

Ahoj, mám dotaz. Před týdnem jsme se rozešli s přítelem..už nám to prostě neklapalo delší dobu, pořád jsme se hádali. Tak jsem si řekla dost! Máme 1 ročního chlapečka. Teď ve středu jsme byli na MěÚ..přítel(teď už ex) si přepsal bydliště zpět ke svým rodičúm. Je psaný v RL dítěte. Plat má okolo 30 tisíc tak jsem usoudila, že alimenty jsou plus mínus 10%z platu to znamená, že na syna mi bude dávat okolo 3 tisíc. Já beru Rodičák 9375kč…Za byt mi vypočítali na Měú (mám městský byt), že budu platit se synem nájem 5500 kč..plus eletrika a plyn 1500 kč. Můžete mi prosím poradit na jaké dávky mám nárok a zhruba vypočítat kolik budu celkem všeho brát? A ještě jeden dotaz…Kde si mám syna napsat do své péče? To musíme k soudu? Děkuji za odpověďi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9095
29.10.21 22:30

Do dvou let věku dítěte musí přítel platit výživné i na tebe.
Dítě máš s přítelem, ne se státem, takže pokud sama nevyjdeš, musí se postarat otec dítěte, popř. ty zvýšit prijem práci. Navýšit si mateřskou a dítě do jeslí a ty do prace. Začni si zjišťovat, kde to syna vezmou, někde jsou dlouhé čekací lhůty, tak ať už jej zapiseš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27956
29.10.21 22:33

@Lenka2410 alimenty podle tabulek mají být cca 15 % z platu otce, ale ve skutečnosti soudy zohledňují i jiné věci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27956
29.10.21 22:35

@Lenka2410 a určitě musíte k soudu, pokud chceš syna do své péče, a ex přítel má zájem o jaký druh styku s dítětem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21898
29.10.21 22:42

Elektrika a plyn mají zdražit takže tam počítej víc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9095
29.10.21 22:45

@ka2ka nebo začít šetřit. Když hrdinsky vyhodí chlapa a chce žít z 12ti tisíc, tak je třeba hodně utáhnout opasek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21898
29.10.21 22:46
@mado píše:
@ka2ka nebo začít šetřit. Když hrdinsky vyhodí chlapa a chce žít z 12ti tisíc, tak je třeba hodně utáhnout opasek.

nebo tak no někdy na hrdinství není čas no nebo je potřeba se na to hrdinství připravit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
29.10.21 23:07

@stinga žádný styk..nechce syna vidět ani nic

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27956
29.10.21 23:11
@Lenka2410 píše:
@stinga žádný styk..nechce syna vidět ani nic

tak to je síla, a předtím se malému věnoval?

• jako ono to má i své výhody, když si časem najdeš někoho jiného, že se vám nebude montovat do života,

ale když jste spolu žili - to je silné kafe, že malého nechce vidět,
otec mého dítěte dítě také nevídá, neviděl ho ale nikdy, nechtěl

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.10.21 23:12

No stačí si zadat do kalkulačky na internetu výši nájmu atd a částka ti tam vyjde. Pak ještě přídavky na dite určitě dostaneš

• Citovat
  • Nahlásit
27956
29.10.21 23:13

@Lenka2410 a když se otec nebude podílet na výchově vůbec, tak je víc pravděpodobné, že alimenty budou vyměřeny těch 15 % - pokud nemá jiné vyživovací povinnosti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9095
29.10.21 23:16

@ka2ka pokud vyhodí chlapa, má holou zadel a měsíční příjem 9000,– tak nevím, s čim jako počítá, že se stane, že zítra se na ni uspořádá sbírka? Vždyť i ty dávky, pokud vůbec nějaké dostane, tak mají nějakou lhůtu vyřízení. V rámci těch hádek se měli domluvit, z čeho bude žít jejich syn.
Vždyť to je tak nedospělé, co zakladatelka dělá. Není zodpovědná jen za sebe, ale hlavně za to dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21898
29.10.21 23:18
@mado píše:
@ka2ka pokud vyhodí chlapa, má holou zadel a měsíční příjem 9000,– tak nevím, s čim jako počítá, že se stane, že zítra se na ni uspořádá sbírka? Vždyť i ty dávky, pokud vůbec nějaké dostane, tak mají nějakou lhůtu vyřízení. V rámci těch hádek se měli domluvit, z čeho bude žít jejich syn.
Vždyť to je tak nedospělé, co zakladatelka dělá. Není zodpovědná jen za sebe, ale hlavně za to dítě.

a hlavně pokud se nepletu trvá i tři měsíce než jí přijdou první měsíce :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9095
29.10.21 23:20

@ka2ka tak doufejme, že má našetřeno aspoň na tři měsíce života.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
alena1995
29.10.21 23:57

Tak nevím, můžeš až budeš mít vyřízené alimenty na sebe i dítě, zkusit příspěvek na bydlení, přídavky na dítě.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat