Dávky, když otec nemůže platit alimenty

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Evicka191
Ukecaná baba ;) 1841 příspěvků 04.01.18 08:07
Dávky,když otec nemůže platit alimenty

Ahoj holky,

mam dotaz.Jsem svobodná matka, otec dítěte měl vážný úraz, zůstal ochrnutý. I přesto soud rozhodl, že i v tomto případě musí platit alimenty. Já je v jeho stavu od něj nepožaduji.
Na sociálku si chodim pro přídavky na dítě a příspěvek na bydlení. Jak by to bylo v případě, že bych se vdala a budoucí manžel měl trvalé bydliště v mém bytě? Měla bych na přídavky ještě nárok?

Přečtěte si článek: Sociální dávky 2018: Na co máte nárok?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

arinecka
Závislačka 4518 příspěvků 04.01.18 08:10

@Evicka191 Už asi ne, počítal by se i jeho příjem.

martina.se
Hvězda diskuse 56898 příspěvků 04.01.18 08:13

@Evicka191 chceš obírat stát i když se vdáš? nechápu. dávky mají sloužit lidem, co je potřebují, o Tebe, ať se postará nový chlap, ne?

Evicka191
Ukecaná baba ;) 1841 příspěvků 04.01.18 08:13

@arinecka moc děkuji :hug:

Evicka191
Ukecaná baba ;) 1841 příspěvků 04.01.18 08:14

@martina.se ne stát obírat opravdu nechci, právě proto se ptám :zed:…a kdyby byl otec dítěte alimenty schopen platit, tak bych se neptala ;)

Příspěvek upraven 04.01.18 v 08:17

martina.se
Hvězda diskuse 56898 příspěvků 04.01.18 08:16
@Evicka191 píše:
@martina.se ne stát obírat opravdu nechci, právě proto se ptám :zed:

tohle by Ti řekli i na úřadě, při žádosti :think:

Borůvka1990
Kelišová 5375 příspěvků 04.01.18 08:16

Podle mě Ti tu nikdo nedá kvalitní, ověřenou odpověď. Nejlepší by bylo zajít si na čssz a zeptat se na vše přímo tam :kytka:

martina.se
Hvězda diskuse 56898 příspěvků 04.01.18 08:20
@Borůvka1990 píše:
Podle mě Ti tu nikdo nedá kvalitní, ověřenou odpověď. Nejlepší by bylo zajít si na čssz a zeptat se na vše přímo tam :kytka:

pokud budou mít společné TP, bude se do příjmů posuzovat i manžel

Evicka191
Ukecaná baba ;) 1841 příspěvků 04.01.18 08:20

@Borůvka1990 moc děkuji :kytka: jen jsem to tu zkusila…jak jsem psala, kdyby otec alimenty byl schopen platit, tak bych se neptala ;)

martina.se
Hvězda diskuse 56898 příspěvků 04.01.18 08:23
@Evicka191 píše:
@Borůvka1990 moc děkuji :kytka: jen jsem to tu zkusila…jak jsem psala, kdyby otec alimenty byl schopen platit, tak bych se neptala ;)

počkej a on je ten budoucí manžel? :think:

jankajj
Závislačka 2788 příspěvků 04.01.18 08:27

Pokud se vdáš, bude se hodnotit nejen tvůj příjem, ale i příjem manžela, kterému vznikne k tobě vyživovací povinnost. Takže pokud nemá příjem extra malý, tak o příspěvky ze sociálky přijdeš.

Borůvka1990
Kelišová 5375 příspěvků 04.01.18 08:40
@martina.se píše:
pokud budou mít společné TP, bude se do příjmů posuzovat i manžel

To ano, ale to jí vše řeknou na úřadu :lol:

Borůvka1990
Kelišová 5375 příspěvků 04.01.18 08:43
@Evicka191 píše:
@Borůvka1990 moc děkuji :kytka: jen jsem to tu zkusila…jak jsem psala, kdyby otec alimenty byl schopen platit, tak bych se neptala ;)

Je mi to jasný. Je fajn, že se nesnažíš bývalého oškubat o poslední korunu v takové tragické situaci, ne každá je taková a vypovídá to dost o Tvém charakteru. Držím palce ať pochodíš na úřadu. I když bohužel, moc si naděje nedělej, víš jak to chodí, neradi na něco přiznají nárok, ani kdyby byl :pocitac: :kytka:

Evicka191
Ukecaná baba ;) 1841 příspěvků 04.01.18 09:01

@Borůvka1990 moc děkuji :kytka: s otcem syna už delší dobu nežiji, ale naše vztahy byly výborné, už kvůli synovi a to co se stalo je pro naši rodinu obrovská tragedie…syn tim strašně trpí, oba chodíme k psychologovi, ale já vim, že už to bude bolet do konce života…jen jsem chtěla vědět na co mam nárok…ještě jednou děkuju za Tvoje slova :kytka:

Popokatepetla
Závislačka 2969 příspěvků 04.01.18 09:03

@Evicka191 u příspěvku na bydlení nerozhoduje, jestli se za nového partnera vdáš nebo ne, ale jestli má stejný trv. pobyt. I pokud budeš vdaná a partner bude mít TP jinde, do výpočtu příspěvku se jeho příjem nepočítá a naopak - pokud se nevezmete, ale bude mít TP u tebe, jeho příjem se započítá. Tohle je v zákoně nastaveno dost nešťastně, ale je to tak.
U příspěvku na dítě to bude zase jinak, ale tam si jistá nejsem.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Saša Rašilov se podruhé oženil: Nevěsta Lída si počmárala šaty!

Populární herec si dnes po poledni vzal za manželku svoji o čtrnáct let... číst dále >

Slunce, seno, bikiny a krajka: Ochotská pálí ostrými, kdo bude její cíl?

Je to přesně pět let, co Michaela Ochotská (33) dala výpověď na Nově a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

Dagmar Pecková: Lidé mi chyby odpouštěli, ale já si kopala hrob

Stála na slavných světových operních a koncertních scénách, zpívala pod... číst dále >

Reklama