Dcera 10 let na mě závislá

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
SlecnaSally
Kelišová 6364 příspěvků 18.07.19 15:03
Dcera 10 let na mě závislá

Zdravím,
Dcera 10 let je na mě nezdravě závislá. Do práce nechodím, takže jsem stále k dispozici. Chodit ven chce hlavně se mnou a malým braskou. Babička, kamarádky.. nikdo ji nebaví - je dirigent, tak ji asi vadí ze není vše podle ni. Což ani z mě nemá, ale to je asi vedlejší. Na tábor jit taky nechce a nevím jestli je úplně dobre ji nutit. Jen bych rada slyšela, ze z toho někdo vyrostl. Jinak je společenská podle mě dost a extravagantní a rada je středem pozornosti.
Dekuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Lychee13
Závislačka 3250 příspěvků 18.07.19 15:08

@SlecnaSally Taky jsem byla mamánek, teda jsem dodnes, ale od cca 15 let jsem byla radši ve společnosti stejně starých lidí, což ale neznamená, že bych si s mamkou teď ve svých 30 letech nevolala denně. :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.07.19 15:17

Ségra, 10 let, spí s mámou dodnes v posteli :zed: Když máma odjela na víkend pryč, celou dobu nespala a jen brečela a pořád jí volala :zed: už by se měla jít léčit. Obě by se měly léčit. :zed: Tátu vyšoupávají na gauč a pak se diví, že jim to skřípe :zed: :zed: :zed: :zed: :zed: sama mám dvě děti a tohle nechápu. Dcera s námi spala do dvou let. Od té doby je ve svém a je spokojená.

drakulova.stara
Kecalka 131 příspěvků 18.07.19 15:36

Podle mě na ní za rok, dva přijde puberta a ještě se ti po tom bude stýskat, protože maminka pak bude poslední, se kterou by někam šla…

Ou
Echt Kelišová 8545 příspěvků 18.07.19 15:38

Najděte nějaký kroužek, co by ji bavil a který má i víkendové a letní akce.

Netěšil by ji třeba dramaťák, nebo něco takového?

Caboverde
Zasloužilá kecalka 658 příspěvků 18.07.19 15:45

Mám to podobně, akorát dceři bude teprve 6 let a učím ji doma. Zatím mi to nijak nevadí. V září spolu letíme na dovolenou jen ve dvou, manžela necháváme doma :mrgreen: S manželem nám vztah normálně funguje, on nerad cestuje. Letos se přemohl a v červnu jsme byli 14 dní všichni společně u moře.

berry4
Nadpozemská drbna 28682 příspěvků 18.07.19 15:53

@SlecnaSally ona nemá žádné kroužky? Aktivity? Kamarády? 8o

Aspera
Generální žvanilka 22211 příspěvků 18.07.19 15:58

Jak bylo napsáno zkuste kroužek. Na tábor bych jí nenutila, u mě to mamka udělala a nebylo to ono. Přežila jsem to, ale tábor jsem si užila až jsem na něj chtěla sama a sama jsem si ho vybrala. Taky jsem nechtěla nikam jezdit bez rodičů, ani k babičce. Pak jsem musela na intr, to už jsem se hodně otrkala, na VŠ totéž a ihned po VŠ jsem se stěhovala z domu a jsem samostatná. Ono jí to přejde a nebo taky ne a budete si pořád volat, bude bydlet poblíž a nějak se s tím vyrovnáte.

Caboverde
Zasloužilá kecalka 658 příspěvků 18.07.19 16:04

Mně to přijde v pořádku do cca 8 let, pak už bych uvítala nějaké to vymezování vůči rodičům. I vůči milované mamince.

Caboverde
Zasloužilá kecalka 658 příspěvků 18.07.19 16:08
@berry4 píše:
@SlecnaSally ona nemá žádné kroužky? Aktivity? Kamarády? 8o

Hele, třeba je více introvertní. Některé děti se začnou rozkoukávat později. A někdo s tím nezačne třeba vůbec nikdy, například můj tchán je takový, i manžel.

berry4
Nadpozemská drbna 28682 příspěvků 18.07.19 16:15

@Caboverde tak podle toho, co píše zakladatelka bych soudila, že je spíš nevybitá. Introvertní těžko. Potřebovala by zaujmout něčím, aby si zvykla na to, že se svět netočí jen kolem ní a jejích požadavků, najít si sama své cíle a zájmy, jinde, než v kolektivu a s jistým cílem se to nenaučí. Chybí jí socializace. Možnost se otlouct.

SlecnaSally
Kelišová 6364 příspěvků 18.07.19 16:23
@berry4 píše:
@Caboverde tak podle toho, co píše zakladatelka bych soudila, že je spíš nevybitá. Introvertní těžko. Potřebovala by zaujmout něčím, aby si zvykla na to, že se svět netočí jen kolem ní a jejích požadavků, najít si sama své cíle a zájmy, jinde, než v kolektivu a s jistým cílem se to nenaučí. Chybí jí socializace. Možnost se otlouct.

Ano, videla bych to spíše takto
Kroužky ma a v pohode, sice u žádného dlouho nevydrží, protože by nejradeji delAla podle sebe.. sebestredna no.. kamarádky ma, ale beze mě nejde nikam

Ou
Echt Kelišová 8545 příspěvků 18.07.19 16:36

Mno - pokud utíká ze skupiny - kroužku, v okamžiku kdy není po jejím, tak by to chtělo najít něco, u čeho ji udržíš - ideálně někde, kde vedoucí se spoluprací mezi dětmi aktivně pracují a učí je to - jako první mě napadá skaut.

Je to něco, co se potřebuje naučit. Utéc v okamžiku kdy začne být trošku frustrovaná, když není vše po jejím je dost nešťastný návyk a čím dřív se to naučí překonávat, tím líp.

S tebou je, protože to je pro ni komfortní a neohrožující. Ale zároveň tam trošku stagnuje. Čím konstruktivněji se naučí vztahy s vrstevník ted, dokud to neruší hormony, tak tím méně složitou bude mít pubertu.

Příspěvek upraven 18.07.19 v 16:38

berry4
Nadpozemská drbna 28682 příspěvků 18.07.19 16:37

@SlecnaSally podívej. Uznávám, že moje nejmladší benjamínka je tak nějak ředitelka zeměkoule. Chce všechno a možná nic. Chce bambilion aktivit, u kterých vím, že by nevydržela v polovině víc, než pár měsíců. Vedu ji k odpovědnosti. Chceš to, tak se domluvíme a bude to. Ne dnes, příští měsíc, ale když jsi nastoupila do vlaku, tak jedeš. Chtěla flétnu. Ta je bez protestů. Chtěla step, tak maká jak oteklá. A zírám sama, jaký dril podstupuje a jak moc ji to, ředitelku chytilo. Chtěla skauty. Tam se jí občas nechce, ale u mne bez vyjímek. Chce chodit ven, až splní povinnosti. Skauty miluje proto, že ji děsně baví výlety a přespávky. A tábor. Ale tohle všechno si musí zasloužit už tím, že pravidelně dochází. Ovšem k tomu si musela sama přijít a dílem je to i o tom, že já to ve chvíli, kdy ona to vzdávala nevzdala. Kdybych měla respektovat její momentální nálady a plezíry, není dnes nikde. A nejspíš nemá ani kamarády, drží se máminy sukně, diriguje svoji malou neteřinku a tím to haslo. V současné chvíli je už tyto prázdniny na druhém táboře, na oba se moc těšila, první je za ní, druhý právě absolovuje. A to neví, do čeho šla, je tam poprvé, těšení bylo. To je pro mne nejdůležitější.
Mám doma sebestředné dítě, snažím se to korigovat. Časem by totiž narazila sama na sebe…

Ou
Echt Kelišová 8545 příspěvků 18.07.19 16:39

@berry4 přesně tak - tesat!

Jinak sebestředné dítě, co není moc zakousnuté do něčeho je naprosto normální, zdravé dítě. A ano, potřebuje trošku láskyplného tlaku u rodičů, právě proto, aby se dostalo přes frustrace a naučilo se ji zvládat. První stupeň je pro to úplně ideální.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama