Dcera 11 měsíců téměř nic nejí

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
19
22.12.21 12:50

Dcera 11 měsíců téměř nic nejí

Ahoj holky, jdu vám sem říct, co mě trápí a snad mi někdo poradíte… Malé bude za chvíli už rok a její strava se z 75% skládá pořád z mléka. Do nedávná jsem odsávala MM, ale asi od 10 měsíce už je převážně na UM, protože já už toho moc neodsaju. Masozeleninove příkrmy nechce, ani kupované, ani domácí. Jediné co mi vezme jsou domácí vývary a občas i třeba dýňová nebo brokolicová polévka, protože podle nálady. Zkoušela jsem ji dávat i bramborovou kaši, kuře na paprice s testovinou… Nechtěla. Taky další problém je ten, že je pořád bezzubá a neumí jíst nic okrem rozmixovaného jídla. Ostatní matky nad tím kroutí hlavou a mají mě za tele, ale moje malá si s kousky v puse neumí poradit. Tuhle si vzala kousek šunky do pusy, začala se dusit a posléze se pozvracela. Metoda blw nefunguje - cokoli ji dám, buď rozmačká v rucicce nebo to rovnou zahodí na zem. Jediné o co jeví zájem je sladké. Ovocné přesnídávky a jogurty ano, ale zelenina, maso, nikoliv. Jen ty polévky.. vývar samo musí být rozmixovaný… Někdy má den kdy ani to nechce a musím udělat mléko. Mléko má tedy ráno po probuzení, dopoledne většinou ovocná přesnídávka, na oběd pak ta polévka, odpo má buď jogurt nebo nějakou kaši a k večeři opět mléko. V noci spí celou noc.
A tak se vás holky ptám. Přijde vám to takhle normlani? Měla jste s tím některá taky u dětí zkušenost? jak naučit malou jíst a co s těmi kousky když se takhle dusí a blw si nezajímá? Mám čekat až narostou zuby a nehrotit to?
Moc moc děkuji za odpovědi předem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
67424
22.12.21 12:56

@Jamie Lee hlavně klid. Můj mlady to samé a to byl na um.. do pusy nevzal ani par lžiček.. teď střih a je to cca měsíc, co se sápe nám do talíře a doslova sežere všechno..takze trpělivost a nabízet.. mému od cca 9 měsícu chutnaly max kočičí granule :mrgreen: :lol: ale jinak bych se mohla na hlavu postavit a nechtěl slané, sladké, nic prostě.. jo a granule kradl kočičákovi, ne že bych mu je dávala :mrgreen: :lol: po měsíci zvládne téměř všechno.. teď jsme měli těstoviny se zeleninovou omáčkou, třeba.. taky jsem si připadala neschopná, je to třetí dítě, ale první zkušenost.. jinak na hryzání se osvědčily křupky a vařené těstoviny :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
22.12.21 12:59

@martina.se a kolik mu je teď? :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
801
22.12.21 13:08

Tak já to měla do skoro 14 měsíců, syn byl z 90% kojený, když už si něco dal, tak to byly normálně kousky, jedl sám, mixované od mala odmítal, ale jinak tragédie..teď má dva a čtvrt a pořád tomu jídlu moc nedá 🤷

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14752
22.12.21 13:14

Nad ostatní matky se povznes. Když to do toho dítěte nedostaneš tak mu to do krku prostě nenacpes. Moje děti byly to stejný. Byly na polivce, jogurtech, ovocný pyre a nějaký kojení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8999
22.12.21 13:16

Mladá toho určitě snědla míň. :mrgreen: Teď je 16 letá 170 cm vysoká slečna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67424
22.12.21 14:47
@Jamie Lee píše:
@martina.se a kolik mu je teď? :*

Bude mu 14 měsíců

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
102
22.12.21 14:52

Ahoj, ráda bych tě povzbudila a poradila. Vůbec nic si z toho nedělej. Na maminky, které kroutí očima se „vyprdni“ a to myslím vážně. Můj starší syn byl úplně to samé. První zub mu vylezl až v roce a rostl následují celý rok :) Nechtěl jíst téměř nic, přesně jak píšeš. Kojila jsem do jeho 13 měsíců, pak byl na um. Dal si jen jogurt, přesnídávku a banán. Všechno ostatní odmítal. Ostatním kolem se to ale nezdálo a já ho v podstatě nutila do jídla. Rady typu to by ale měl jíst, vždyť mu to určitě chybí, to mu nemůže stačit, atd. Byla jsem z toho dost špatná. Dnes si myslím, že byla chyba, že jsem ho nutila k tomu co nechtěl. Pokud lékařka samozřejmě neupozorní na nějakou nedostatečnost. Dnes je z něho školák, aktivně sportuje, chytrý kluk. Dneska se stravuje úplně normálně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2456
22.12.21 16:57

Vazne kasli na to, co rikaji jine matky. Jen teda ty kousky nesouvisi se zuby. Myslis si, ze kdyz ma dite 1 dolni jednicku, tak s ni rozkouse maso nebo rohlik? Banan, varenou zeleninu nebo rohlik si rozzuzla nebo rozmacka dasnemi a jazykem o patro. Musi se naucit poradne pracovat s jazykem a polykat kousky. Neboj, ona se k tomu dopracuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat