Dcera 13 měsíců chce hlavně tátu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.04.19 15:31
Dcera 13 měsíců chce hlavně tátu

Ahojky holky,
mám dotaz a asi potřebuju i trochu uklidnit, že to bude dobrý.
Mám 13 měsíční holčičku, která posledních pár týdnů začala strašně lpět na otci. Manžel má pohodovou práci, takže tráví hodně času doma s námi. Od malička je zapojený do veškeré péče, dceru zbožňuje a ona je z něj úplně hotová. Dospělo to ale do takové míry, že když jsme všichni tři doma, tak dcera ke mě vůbec nechce, dělá že tam nejsem, je jen táta. Když ji má na ruce a já si ji chci vzít, dcera začně hystericky brečet. Já jsem z toho už citově docela vyždímaná. Je pravda, že jsem v dobré víře přenechala otci všechny takové populární činnosti, takže od narození koupe, dcera vodu miluje. Já uspávám přes den a otec večer. Chodí domu cca ve tři odpoledne a prakticky celou dobu si s ní hraje, nosí, dělá kraviny. Kdežto já jsem ta matka, která furt něco zakazuje, dělá ty nepříjemny cinnosti jako přebalovaní a krmeni. Donedavna jsem ocenovala, ze je otec takhle akcni a hodne pomaha, ale mam trosku obavu, že má dcera regulérní separačku na otce. Dceru miluju, snažim se o ni starat jak nejlepe umim a pohled na vlastni dite, ktere ke me nechce me samozrejme uplne nici. Ja jsem mela navic velky problem se zady, takze jsem dceru prakticky od 7 mesice nenosila, vsude si dolezla sama, ale tatinek hodne nosil. Az ted i zpetne dochazi ze vubec od nej nezna slovo ne, že si jen konstantne hraji a mazli se. My sice taky, ale zrejme podstatne mene casu. Nastolili jsme nejake zmeny, ale zatim to moc efekt nema. Mam strach, ze se to posralo a ze jsme s dcerou o to pouto nejakym zpusobem prisly. Kdyz jsme samy dve doma, ani tak o me nejevi moc zajem a je dost protivna. Jsme docela zoufala.

Reakce:
Šarlota4
Extra třída :D 11100 příspěvků 29.04.19 15:59

Klid, ja jsem si to uzivala. Vlastne neznam hezci pohled nez se divat na manzela a dceru, kdyz si hrajou, nebo kdyz vidim s jakou laskou o ni pecuje :srdce:. Preci to neznamena, ze te nema rada apod. Je to proste obdobi, kdy uprednostnuje nekoho dalsiho. Deti nejsou stroje, chovaji se ruzne mno. Precti si tady par diskuzi, kdy holky nemuzou ani do obchodu vedle bytu, pze dite ma hysterak.

simelka
Kecalka 211 příspěvků 29.04.19 16:20

Měla jsem to podobné. Mezi 1 a 1,5 rokem byla dcera víc „tatínkova“ jakmile byl tatínek, tak maminka šla stranou. Tehdy mi to taky bylo líto a co bych dala aspoň za jeden separační hysteracek, že maminka někam odchází :mrgreen: ale všichni mi říkali, ať jsem naopak ráda a že to rozhodně neznamená, že mě nemá ráda. A teď ji jsou 3 roky a poslední rok naopak bojujeme s tím, že na mě totálně visí. Takže jako je to hezký, ale někdy jsem už z toho vyloženě na nervy, že nemůžu bez řevu nikam.
Zkus se nad to povznést. Dcera Tě má určitě ráda, jen prostě tatínkové mají tu výhodu, že ty nepopulární činnosti moc neřeší a jen si s dítětem hrají. Tak jsou logicky oblíbení. Ale uvidíš, že jak bude dcera starší, bude se to vyvíjet a třeba bude pro změnu mamanek.

hadraplanka
Kecalka 310 příspěvků 29.04.19 16:30

Děti to střídají, jak se jim zachce, tohle popsal už Freud. Další nával Elektřina komplexu je mezi čtvrtým a šestým rokem aka „tatínkova holčička“. Není to vůbec o tobě, neboj, je to přirozený psychosexuální vývoj.

mapu
Zasloužilá kecalka 590 příspěvků 29.04.19 16:46

Mam to same u syna, 3roky a kousek…dlouho trvalo, nez jsem se s tim srovnala…ted jsem vypozorovala, ze syn ma raději urcite cinnosti se mnou a urcite s tátou, aktuálně ted ma tedy období maminky, ale to proto ze byl dlouho nemocny a doma…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.04.19 21:39

@Šarlota4 jasně, i já vnímám jako hezkou věc, když vidím, jak si hrají a mají se rádi, to, že ale dítě pláče, že nechce být u mámy a kdykoliv projde táta kolem taky pláče, je schopná se mi úplně vytrhnout, že chce k němu, to je něco jiného a pohled na to jednoduchý fakt není. Nemyslím si teda, že by pro mě byl hysterák když odcházím já o něco víc horší než hysterák že odchází táta a dítě u mě nechce být.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.04.19 21:41

@simelka děkuju moc, že jsi napsala. Snad to tak bude, trošku jsme to asi sesalámili, že se nestřídáme a prostě jsme si ty činnosti rozdělili tak striktně, že jakmile dojde teď na to co dělal doposud otec, jako např. koupání, je scéna. Snad to tedy brzy přejde…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.04.19 21:43

@hadraplanka Tohle vím, ale vzhledem k okolnostem okolo si právě nejsem úplně jistá, že by to byl tenhle případ. Když bude, jsem jedině ráda :-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.04.19 21:45

@mapu a měl to takhle už třeba v roce? Protože kolem toho třetího roku chápu, že to tak děti mají, tam už je přeci jen rozum mnohem větší a děti jsou už dost vyčůrané aby dobře poznaly, že máma dělá jen to nepopulární, přes den se tolik nevěnuje, protože má i jinou práci, kdežto taťka je hrdina na všech frontách…

Váš příspěvek
Reklama