Dcera 14 let si myslí že není na kluky

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
5214
11.1.22 15:06

Neútočte na zakladetelku proboha. Myslím, že to pro většinu lidí je to prostě šok a neuměla správně okamžitě reagovat. U nás doma se o takových věcech mluví normálně. Někde třeba ne. Dcera (11) už LGBTQ otázku hodně řeší. Už se mě ptala, jestli by mi vadilo, kdyby byla lesba. Řekla jsem jí že opravdu nevadilo, ale kočky jí v budoucnu hlídat nebudu. :lol: Řehotala se pak půl hodiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27271
11.1.22 15:15
@Františka0q píše:
Ahoj holky,
mám problém. Má čtrnáctiletá dcera mi řekla, že je lesba 8o. Nevím, jak mám zareagovat. Vždycky jsem chtěla vnoučata a teď… Když mi to říkala byla velmi nervózní a já fakt nevím, co dělat. Po mé překvapené reakci utekla do poje a řekla mi, že toho se bála. Jsem zoufalá :zed: Co mám dělat? Může se to ještě změnit? Není jen poblblá internetem :pocitac: :? :nevim: a tím, že je to v módě? Prosím poraďte, jsem zoufalá. :nevim: :pocitac:
Františka

Tak já nevim… první příspěvek a zrovna takové kontroverzní téma. Zase nějaké výzvědy pro článek nebo troll. :roll:

Každopádně pokud ne:
1. Pokud ti toto sdělí ve 14, tak si můžeš gratulovat. Většinou se to rodiče dozví až mnohem mnohem mnohem později.
2. Pokud to tak cítí, tak ji podpoř. Je evidentní, že ji to trápí, pomož ji. Neni divná, ani prašivá. Budeš ji snad mít méně ráda? Ne? Tak ji to řekni!!! Potřebuje to slyšet.
3. I vnoučat se nejspíš dočkáš… je to holka. Jednou dítě chtít bude. S velkou pravděpodobností.

1. Buď ráda, že má v tebe důvěru a řekla ti to.

b) Nezpochybňuj její trápení a pocity. I když tobě to může přijít třeba směšné nebo dočasné - jí to v tuto chvíli trápí a potřebuje podporu. A né slyšet, že TO PŘEJDE! Vyjádři empatii k jejím pocitům a obejmi ji.
c) Je to holka. To je pozitivum - nemusíš se tolik obávat HIV nebo, že nebudeš mít vnoučata. U holek tohle bývá v pohodě.
d) Buď vděčná! Buď vděčná, že se necítí jako např. veganská nebinární identita co čerpá energii z vesmíru a chce, aby bylo oslovováno jako „TO“ - protože i takoví jsou 8o :roll:

Příspěvek upraven 11.01.22 v 15:25

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
582
11.1.22 15:16

Je to ještě celkem brzy, ale i tak ne nemožné. Pokud byla nervózní, je sama zmatená, nejistá. Potřebuje hlavně podporu a jistotu, že ať to bude jakkoli, je Tvá dcera a máš ji ráda. Teď by to, řekla bych, chtělo takovou tu lehkou omluvu s vysvětlením, že Tě to jen zaskočilo a nebyla to od Tebe správná reakce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7292
11.1.22 15:27
@VitaminC píše:
Jezisi. Ty jsi husa. Jdi se ji omluvit.

Proč? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8081
11.1.22 15:31

@Františka0q Nemáš dělat nic. Pohladit ji, obejmout a říct ji, že byla, je a vždy bude tvou dcerou, kterou miluješ a za kterou jsi šťastná.
Její sexuailitu bych neřešil, k tomu čím je, si cestu najde. A mimochodem, spoustu leseb má děti…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1092
11.1.22 15:32

Proc nejdes za ni do pokoje si promluvit a vysedavas tupe u PC?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2488
11.1.22 15:38
@JitulkaJ píše:
Proc nejdes za ni do pokoje si promluvit a vysedavas tupe u PC?

prooč tupě? Proč urážky, to značí tak akorát tvojí tupost. Zakldatelka bude v šoku, což je pochopitelné, jestliže jí dítě oznámí, že je homosexuální, ještě ve 14 letech, šok je na to normální reakce, potřebovala čas, možná slova od někoho cizího. Jen tupec začne urážet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7292
11.1.22 15:40

Já bych k tomu řekla, že to tak být jestě nemusí. Je mladá a hledá se. Mezi lesby se teď míchaj i ženy, které mají potřebu takovýho něžnějšího přátelství se ženou, prostě. Ty pak přesedlaj na chlapy, ale nějakou ķámošku budou mít pořád.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8275
11.1.22 15:58
@Františka0q píše:
Ahoj holky,
mám problém. Má čtrnáctiletá dcera mi řekla, že je lesba 8o. Nevím, jak mám zareagovat. Vždycky jsem chtěla vnoučata a teď… Když mi to říkala byla velmi nervózní a já fakt nevím, co dělat. Po mé překvapené reakci utekla do poje a řekla mi, že toho se bála. Jsem zoufalá :zed: Co mám dělat? Může se to ještě změnit? Není jen poblblá internetem :pocitac: :? :nevim: a tím, že je to v módě? Prosím poraďte, jsem zoufalá. :nevim: :pocitac:
Františka

I lesba může mít děti a hlavně je to její věc. Spousta žen dnes děti programové nechce. Není to jejich povinnost rodit svym matkám vnoučata. Nenaděláš nic. Ale ještě je asi brzy. Nech ji to ujasnit a podporuj ji. To bude momentálně nejlepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14533
11.1.22 16:05
@Františka0q píše:
Ahoj holky,
Františka

No, dost si to potento teda. Co blbneš? Ona si potřebovala promluvit, a ty reaguješ takhle blbě. Co bys jako chtěla dělat? Omluv se jí. Z čeho seš zoufalá? Copak to je tragédie?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.22 16:09

Holky trochu se sem vtírnu se svým příběhem. Zajímal by mě názor hlavně těch, kteří mají podobnou zkušenost.
Před cca 3 lety se mi dcera, tehdy ještě ani ne 14ti letá svěřila, že si není jistá svou orientací. Nebudu se dělat lepší než jsem, šok to byl. ale zareagovala jsem adekvátně, podpořila jsem jí. Asi měsíc jsem z toho byla celkem špatná, potom jsem to přijala, začala to brát tak jak to je. S dcerou máme vztah řekla bych víc než dobrý. Samozřejmně puberta a tak dále občas se chytneme, ale jsme schopné si věci vyříkat, navzájem se omluvit, kvalitně komunikovat, hodně spolu mluvíme o všem.
V průběhu těch třech let měla dcera 2 krátkodobější známosti s děvčaty a dnes je přesvědčená o tom, že je lesbička. Koncem ZŠ někdy mezi 14-15 ti lety měla, ale i známost se spolužákem, byla do něj zamilovaná, on se potom zakoukal do jiné slečny, ale do dneška se přátelí a to i s tou holčinou. Potom ještě asi před dvěma lety, prožila prázdninový románek, který teda velice rychle skončil, kluk byl o dost starší než ona a nejspíš se chtěl přes ní jenom pomstít jiné holčině.
I přes to, že dcera si dnes za svojí orientací stojí, já o tom mám jisté pochybnosti. Jednak proto, že byla zamilovaná i do kluků. Potom i proto, že to jakoby dost dává najevo a ventiluje to i před lidmi, kde to zatím nevidím jako nutné a kde je jasné, že ty reakce budou přinejmenším rozpačité a ne úplně dobré např. prarodiče.
Navíc má velice komplikovaný a dlouhodobě neřešený a neřešitelný vztah se svým otcem. Ten s námi nežije.
Dcera má také dost kamarádek ve svém věku, které jsou lesbičky. Všechny do jedné mají rozvedené rodiče a vztahy s otcem podobné jako u nás, nebo i horší. Myslím si, že to je asi těžko náhoda. Dost přemýšlím o tom, že se dcera vlastně "jenom " bojí chlapů je z nich zklamaná, drží si je proto od těla a chrání se jinou orientací, aniž by si to třeba sama přiznávala.
Jaký je Váš názor? Je podle Vás homosexualita čistě a pouze jenom vrozená, nebo ji lze získat i výše popsanou cestou?
Předesílám, že si opravdu nevymýšlím konspirační teorie a nehodlám dceru nějak ovlivňovat. Miluju ji jako nikoho a jediný co mě zajímá je, aby byla šťastná.

• Citovat
  • Nahlásit
14533
11.1.22 16:10
@Arboretka píše:
prooč tupě? Proč urážky, to značí tak akorát tvojí tupost. Zakldatelka bude v šoku, což je pochopitelné, jestliže jí dítě oznámí, že je homosexuální, ještě ve 14 letech, šok je na to normální reakce, potřebovala čas, možná slova od někoho cizího. Jen tupec začne urážet.

V šoku? Vždyť je tý holce 14let. Ještě se může vše 150× změnit. A i kdyby ne, tak co je na tom? Bude jí mít méně ráda? A jo, místo psaní sem, by měla s ní sedět v tom pokoji, a normálně si s ní promluvit. Ne se ptát, jestli není dcera zblblá internetem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2613
11.1.22 16:27

Autorko, uklidni se, dýchej. A zamysli se nad tím svým „vždycky jsem chtěla vnoučata.“ Není ničí povinností plodit další děti. Takže pokud máš vůči svojí dceři nějaká takováhle očekávání, tak by ses měla zaměřit na to, aby si je na ni netlačila. Lesby děti často mají, ale pokud je nebude chtít mít tak se taky přece nic neděje.
Chápu, že je to šok, ale pokud jsi na dceru houkla „no to si ze mě děláš srandu, nevymýšlej blbosti“ tak se běž velmi rychle omluvit, nebo budeš mít s dcerou dost pochroumané vztahy.
Je to přece jenom tvoje dcera. Kdyby ti neřekla, že je lesba a dalších 20 let předstírala, že jenom nemůže najít správného chlapa, tak by si ji přece měla ráda pořád stejně.
Můžeš si pogratulovat, že ti to dcera řekla, takhle víš, že ti věří.
Ve 14 letech je docela solidní šance, že se to třeba změní. Nebo nakonec zjistí, že je bi.
Každopádně na tvém místě bych se nějak uklidnila, šla za dcerou, omluvila se jí, že jsem byla prostě ve velkém šoku, protože sis to všechno představovala jinak. Ale že ji máš pořád ráda a pořád tady pro ni jsi, kdyby si potřebovala promluvit.
Jít na to prostě s otevřenou myslí a ne hned odsuzovat jenom proto, že je to jinak, než sis ty představovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27271
11.1.22 16:33
@Anonymní píše:
Holky trochu se sem vtírnu se svým příběhem. Zajímal by mě názor hlavně těch, kteří mají podobnou zkušenost.
Před cca 3 lety se mi dcera, tehdy ještě ani ne 14ti letá svěřila, že si není jistá svou orientací. Nebudu se dělat lepší než jsem, šok to byl. ale zareagovala jsem adekvátně, podpořila jsem jí. Asi měsíc jsem z toho byla celkem špatná, potom jsem to přijala, začala to brát tak jak to je. S dcerou máme vztah řekla bych víc než dobrý. Samozřejmně puberta a tak dále občas se chytneme, ale jsme schopné si věci vyříkat, navzájem se omluvit, kvalitně komunikovat, hodně spolu mluvíme o všem.
V průběhu těch třech let měla dcera 2 krátkodobější známosti s děvčaty a dnes je přesvědčená o tom, že je lesbička. Koncem ZŠ někdy mezi 14-15 ti lety měla, ale i známost se spolužákem, byla do něj zamilovaná, on se potom zakoukal do jiné slečny, ale do dneška se přátelí a to i s tou holčinou. Potom ještě asi před dvěma lety, prožila prázdninový románek, který teda velice rychle skončil, kluk byl o dost starší než ona a nejspíš se chtěl přes ní jenom pomstít jiné holčině.
I přes to, že dcera si dnes za svojí orientací stojí, já o tom mám jisté pochybnosti. Jednak proto, že byla zamilovaná i do kluků. Potom i proto, že to jakoby dost dává najevo a ventiluje to i před lidmi, kde to zatím nevidím jako nutné a kde je jasné, že ty reakce budou přinejmenším rozpačité a ne úplně dobré např. prarodiče.
Navíc má velice komplikovaný a dlouhodobě neřešený a neřešitelný vztah se svým otcem. Ten s námi nežije.
Dcera má také dost kamarádek ve svém věku, které jsou lesbičky. Všechny do jedné mají rozvedené rodiče a vztahy s otcem podobné jako u nás, nebo i horší. Myslím si, že to je asi těžko náhoda. Dost přemýšlím o tom, že se dcera vlastně "jenom " bojí chlapů je z nich zklamaná, drží si je proto od těla a chrání se jinou orientací, aniž by si to třeba sama přiznávala.
Jaký je Váš názor? Je podle Vás homosexualita čistě a pouze jenom vrozená, nebo ji lze získat i výše popsanou cestou?
Předesílám, že si opravdu nevymýšlím konspirační teorie a nehodlám dceru nějak ovlivňovat. Miluju ji jako nikoho a jediný co mě zajímá je, aby byla šťastná.

Z toho co píšeš - je to možné.

Myslím, že u tvé dcery bude jednou rozhodovat nějaká fyzická přitažlivost. I Freddie Mercury miloval Mary Austin a přitom to byl gay jak vyšitý.
Takže i lesba se může zamilovat do muže. To je pak asi o tom co ji osloví sexuálně. Pokud by se tedy potřebovala nutně nějak „vyhranit“… :nevim:

Spousta gayů jsou rozvedení a dětní. Spousta leseb je rozvedených a dětných. Někdo v tom nemá zcela jasno po celý život. Většinou znám příběhy žen, které takřka celý život chodí s muži, vdají se, pořídí si rodiny a kolem, řekněme padesátky, najednou puf… a jsou z nich lesby. Asi také jisté zklamání z mužů :nevim:

U mužů to bývalo společenské stigma. Od muže se vždy očekávalo, že se ožení, založí rodinu a o tu se bude starat. To, že je jiné orientace nepřipadalo v úvahu přiznat, bylo to potupné. Až s jistou dospělostí a vyzrálostí pak začali přecházet na „druhý břeh“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14533
11.1.22 16:34
@Anonymní píše:

Těžko říct, možné to je. Možností je hodně, budˇje opravdu lesbička, může být i bisexuál. Řekla bych, že homosexualita je vrozená, ale v tomhle případě si myslím, že se dcera asi opravdu bojí mužů. Dej tomu čas, ono se to nějak vyvrbí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat