Dcera 15, velmi hubená, zimomřivá

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lajla
Zasloužilá kecalka 565 příspěvků 25.11.18 11:33
Dcera 15, velmi hubená,zimomřivá

Máte někdo zkušenost prosím dcera 15 let, byla vždy hubená ale ted se vytáhla měří 172 a váží 47 kg, vypadá velmi bledě, nezdravě, stále je jí zima a již 3 měsíc má menzes velmi slabé tak 1 den. Jinak jí normálně, jen kdysi jedla o dost více ale jí v tom není problém. Jiné zdravotní problémy nemá teplota, velká únava atd. Lékařka před 2 měsíci tvrdila že je akorát, že je prostě takový typ, krev jí nevzala pouze jí dala vitamíny na kosti vigantol. Tento týden se opět chystám k lékařce at jí vezme krev atd., koupila jsem jí i protein atd.
K lékaři jdeme jen se ptám na zkušenosti :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Pennya
Ukecaná baba ;) 1380 příspěvků 6 inzerátů 25.11.18 11:43

Taky jsem byla velmi hubená, i teď pořád jsem, při 179 cm, 60kg :nevim: kamarádka ma 170 cm a váží 53 kg - teď už jako dospělá. A taky mi je furt zima :-D v 15 jsem vážila asi tak jako tvoje dcera, když si představím že jsem neměla prsa a zadek a byla jsem možná o pár centáku menší..Prý jsem se prostě jen rychle vytáhla a že to prý doženu :-D Ale není naškodu to hlídat, viď, aby třeba opravdu neměla sklony k hubnutí :mavam:

janiiiv
Stálice 51 příspěvků 25.11.18 11:50

Hodně pohybu, stres? Na 47 kilo jsem zhubla v bývalé práci - stres, lítala jsem jak čamrda a občas nebyl čas se ani najíst :? Zimomřivost jde s hmotností ruku v ruce (kamarádčina zkušenost, já osobně si toho nejsem moc vědoma). A ano, mizející menstruace taky, tělo osekává zbytečné energetické výdaje.
Hlídala bych, co jí, a snažila se připravovat jednak výživná jídla a jednak věci, které zahřejí - k snídani místo chleba se studeným něčím teplou kaši, stejně tak k obědu/večeři - maso, tepelně upravenou zeleninu. Když říkáte, že dřív jedla víc, bála bych se poruchy příjmu potravy… :oops: Bohužel víc asi neporadím.

Ou
Kelišová 5849 příspěvků 25.11.18 11:54

Určitě chcete rozbor krve - hlavními podezřelými podle toho co píšete je anémie a nebo problémy se štítnou žlázou. A skutečně to může být rychlým růstem. Takže je potřeba vzít klasický rozbor krve, ale i minerály a vitamíny a hormonální panel.

Argument- je takový typ - ať si doktorka schová někam.

Pokud tam vyjde ta anémie a vyloučí se jiné příčiny, než rychlý růst a nedbalá strava, tak kromě železa je potřeba suplementovat i B-komplex. Železo zkuste nejspíš novofferin, který je sice dražší, ale člověku po něm není špatně, nemá zácpu a slušně se vstřebává.

Primárně je potřeba se soustředit na to, aby skutečně jedla dostatek masa, vajec a mléčných produktů. Proteinový prášek je vcelku naprd - to má smysl pro kulturisty, při nabírání objemu v kombinaci se silovým cvičením, ale u normální holky to může leda tak zatěžovat ledviny.

Jestli něco, tak spolu vyrobte směs oříšků, sušeného ovoce a semínek - vyberte takové, co má ráda a měla by denně sníst tak 30-50 g. Jsou v tom minerály, zdravé tuky potřebné pro rozvoj nervové soustavy, energie a vláknina.

V případě že se tam přeci jen ozve to, že by chtěla hubnout a bojí se že by byla tlustá, tak je potřeba si přiznat, že má trable se sebepřijetím. A nejjednoduší cesta, jak to řešit je vstoupit do rodinné psychoterapie - ony případné obtíže tohoto typu u mladých holek pramení z toho, že se doma cítí bezmocné, nepřijaté a bez možnosti ovlivnit cokoliv, kromě své váhy. A to že se všichni společně v terapii snaží hledat takové způsoby fungování, aby všem bylo lépe je nesmírně užitečné.
Tím neříkám, že má vaše dcera problém, to přes internet nejde říct. Jen upozroňuju, že kdyby to tam vyplavalo, tak že cesta je v tom, že si to primárně musí přiznat dospělí a pak že ta nejsnazší cesta je v rodinné psychoterapii. tady je případně adresář.

Příspěvek upraven 25.11.18 v 11:55

vokishka
Extra třída :D 13223 příspěvků 25.11.18 11:54

Dcera takhle zjistili celiakii a pak další potravinové alergie. Celiakie může byt i bezpříznaková.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33693 příspěvků 10 inzerátů 25.11.18 12:09

Pokud by neměla ty zdravotní problémy, které popisuješ (zima, bledost, ztráta menzes), tak bych se taky přiklonila k tomu, že je takový typ. Ale v tomto případě bych určitě trvala na podrobnějším vyšetření, už tu bylo zmíněno, pro začátek rozhodně prověřit chudokrevnost a štítnou žlázu.

Renca8
Ukecaná baba ;) 1195 příspěvků 25.11.18 12:10

172cm a 47kg 8o to uz je snad podvyziva. Ja mam 168cm57kg. Ani si nedokazu predstavit, ze bych pri svych 168cm vazila 47kg 8o 8o 8o

Renca8
Ukecaná baba ;) 1195 příspěvků 25.11.18 12:12

Doporucuju zmenit doktorku, kdyz tvrdi ze je akorat

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33693 příspěvků 10 inzerátů 25.11.18 12:20
@Renca8 píše:
172cm a 47kg 8o to uz je snad podvyziva. Ja mam 168cm57kg. Ani si nedokazu predstavit, ze bych pri svych 168cm vazila 47kg 8o 8o 8o
:think: 47 kg při 169 cm jsem vážila před druhým těhotenstvím. Byla jsem hubená, ale určitě jsem nevypadala vyloženě jako anorektička.
street57
Kecalka 337 příspěvků 25.11.18 12:26

Napadá mě štítná žláza nebo porucha příjmu potravy, pokud jí méně. A nenechat se odbýt doktorkou a jejími řečmi, že některé děti to tak prostě mají. Osobní zkušenost. :zed:

Lenka_Hal
Kelišová 6295 příspěvků 25.11.18 12:32

Tak vahu samu o sobe bych ani neresila, spis to, ze pri teto vaze je zimomriva a ztraci menzes, to znamena, ze to ok neni. Trvala bych na te krvi…

Ou
Kelišová 5849 příspěvků 25.11.18 12:34
@vokishka píše:
Dcera takhle zjistili celiakii a pak další potravinové alergie. Celiakie může byt i bezpříznaková.

jo - to máte pravdu, tak taky může být jednou z příčin. A taky může být příčinou případné anémie, protože prostě poškozená střeva nevstřebají to, co člověk sní.

Lajla
Zasloužilá kecalka 565 příspěvků 25.11.18 12:36

Určitě jdeme k lékaři to každopádně.Ona jí a myslím, že vařím dosti vyváženě hodně luštěni, ovoce, zeleniny, jíme vesměs výživně. a dcera chodí tančit již dlouho. Tančí již 9 let hubená byla vždy.Až ted je to ale extrém v hubenosti a bledosti.. Koupila jsem prozatím rybí tuk, dostává hlívu v tabletách i magnesium. A nebidím že by nejedla schválně to ne, jí. i když méně. Vždy byla schopná jíst vkuse..až jsem nechápala kam to dává. Takže ted jí méně ale 5× denně určitě ano. Jen je bledá, menzes není a zelená jak rákosník.

a12
Vesmírná mluvilka 33813 příspěvků 25.11.18 12:37
@Renca8 píše:
172cm a 47kg 8o to uz je snad podvyziva. Ja mam 168cm57kg. Ani si nedokazu predstavit, ze bych pri svych 168cm vazila 47kg 8o 8o 8o

Tak ono to je jiny u 15ti lety holky a treba 30ti lety.. Ja od nakych 13let merim porad stejně nakych 166 a v tech 13 ti jsem na tu výšku mela nakych 45kg, hubena jsem byla ale normalne.. Casem se mi k tomu dotvorili zensky tvary :lol: tak se i zvedla vaha

Ou
Kelišová 5849 příspěvků 25.11.18 12:50
@Lajla píše:
Určitě jdeme k lékaři to každopádně.Ona jí a myslím, že vařím dosti vyváženě hodně luštěni, ovoce, zeleniny, jíme vesměs výživně. a dcera chodí tančit již dlouho. Tančí již 9 let hubená byla vždy.Až ted je to ale extrém v hubenosti a bledosti.. Koupila jsem prozatím rybí tuk, dostává hlívu v tabletách i magnesium. A nebidím že by nejedla schválně to ne, jí. i když méně. Vždy byla schopná jíst vkuse..až jsem nechápala kam to dává. Takže ted jí méně ale 5× denně určitě ano. Jen je bledá, menzes není a zelená jak rákosník.

Hlíva magnesium a podobně v tomhle nehraje roli - pokud vyjde anémie, tak železo (a v jídle to znamená červené maso a ideálně i játra, játrová paštika se počítá) a b-vitamíny. V prvních třech, čtyřech měsících určitě i jen v pilulkách. Z železitých doplňků nejlíp vychází novoferrin. Teda ne úplně na cenu, ale na vstřebatelnost a na to, že po něm člověku nebývá zle a nebo nemá zácpu.

A možná bych to rovnou vzala i přes tu alergologii, protože jeslti jedla opravdu hodně a byla hubená, tak to zvyšuje šanci, že tam je ta bezpříznaková celiakie, která se rozjela do horších forem díky vývoji a růstu.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Autor hitu Sladké mámení bojuje o život! Textař Poštulka (75) upadl na sněhu, museli ho ihned operovat

Známý textař Vladimír Poštulka (75), který se podepsal například pod hit... číst dále >

Reportáž: Izera v televizi nechtěli, divadla ale kvůli němu praskají ve švech

Málokterý český komik se těší takové popularitě jako Zdeněk Izer (52). I... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >