Dcera 17 let - těhotná, přítel se nechce k dítěti znát

Uju
6736
24.1.20 10:40

dcera 17let -těhotná,přítel se nechce k dítěti znát.

Ahoj holky.
Jak už píši v nadpisu. Dcera zjistila o Štědrém dnu, že je těhotná i když ještě před Silvestrem navštívila lékaře, tak na přerušení je již pozdě :-/ Její přítel dítě nechce a i když se chvilku zdálo, že o dceru stojí a že se k věci postaví jako chlap, tak zakročila jeho maminka (podotýkám, že že příteli je přes 30) a dopadlo to tak, že dcera zůstane sama (teda tak to teď vypadá). No, já teda netuším jak to chodí. Je sice ještě brzy tyto věci řešit(třeba se vše zase ještě 3× vše změní),ale přece jen bych chtěla znát možnosti. Pokud by s přítelem skutečně nebyla jak to je se zápisem otce do RL???Musí se někam předem???Vím, že pokud nebude chtít tak na soud, ale jinak??? Jak tohle vůbec funguje??? Sama zkušenost nemám a ani nikdo z mé blízkosti v takovéto situaci nebyl aby poradil (naštěsti).
Můžete mi prosím někdo napsat jak se takováto situace řeší???Kam a kdy zajít, na co má nárok atd…
Předem se omlouvám za blbý dotaz, ale připadám si poslední doubou jak v „Jiříkově vidění“,
Moc děkuji všem za případné rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

165
24.1.20 10:44

Proč do háje necháváš 17ti letou dceru aby spala s chlapem kterýmu je přes 30?!!!Jasně že ji měl jen na jedno a k dítěti se nemá!!! Měla jsi ji naučit se chránit. Strašná nezodpovednost. A ještě bys z něho chtěla vytahat prachy… Je mi zle :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1982
24.1.20 10:45

Běžte na Ospod tam vám poradí co dělat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9816
24.1.20 10:46

@Uju Nejlepsi informace vam asi daji na OSPODu.

Dcera ma narok od otce ditete na podporu v tehotenstvi (prispevek na obleceni a porizeni vybavicky). Pokud by se sprajcoval, pak pres soud predbezne opatreni.
Zapis do RL… pred porodem oba ucini prohlaseni na matrice. Kdyz to chlap neucini dobrovolne, pak musi o otcovstvi rozhodnout soud.

Podle popisu ON nebude zadna vyhra. Jestli stale posloucha maminku, pak by s nim tva dcera byla hoooodne nestastna. Urcite pro ni bude lepsi, kdyz zustane s vami.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
651
24.1.20 10:46
@Anonymní píše:
Proč do háje necháváš 17ti letou dceru aby spala s chlapem kterýmu je přes 30?!!!Jasně že ji měl jen na jedno a k dítěti se nemá!!! Měla jsi ji naučit se chránit. Strašná nezodpovednost. A ještě bys z něho chtěla vytahat prachy… Je mi zle :zed:

Tak ono v 17 uz to moc neovlivnis 8o a jak, ze z nej chce vytahat prachy, snad je to otec ditete a s tim jsou spojene i urcite naklady ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9426
24.1.20 10:47
@Anonymní píše:
Proč do háje necháváš 17ti letou dceru aby spala s chlapem kterýmu je přes 30?!!!Jasně že ji měl jen na jedno a k dítěti se nemá!!! Měla jsi ji naučit se chránit. Strašná nezodpovednost. A ještě bys z něho chtěla vytahat prachy… Je mi zle :zed:

To je snad ironie?
A on ten 30ti letej mamánek, chudák, neví, jak se dělaj děti. Když už chrápe se 17 letou holkou tak snad s ochranou. A teď ať platí :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9816
24.1.20 10:47
@Anonymní píše:

To je ted uz jedno ANONYMNI HRDINKO :zed: Stalo se a je potreba najit reseni.
A holka se urcite doma ptala, jestli s nim muze soulozit :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12459
24.1.20 10:49

Záleží na tom, kdy jí bude osmnáct. Pokud ještě před porodem, tak stačí zajít v době zletilosti na matriku i s otcem a udělat souhlasné prohlášení o otcovství. Pokud osmnáct let mít nebude, tak jděte na Ospod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1221
24.1.20 10:49

...

Já s anonymem nesouhlasím. Toho vola je naopak potřeba pořádně o prachy obrat. Když je blbej, tak ať platí. Přitom stačilo si brát šprcg… Pěkně k soudu a bude platit nejen alíky na děcko, ale i výživné na matku (to se platí do dvou let věku dítěte, myslím). Nejdřív se ho snažte dotáhnout na matriku, kde by měl uznat, že je otcem. Pokud se mu tam nebude chtít, bude o tom muset rozhodnout soud.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.1.20 10:51
@Anonymní píše:

Bože, do čeho si duši dal :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12185
24.1.20 10:51
@Anonymní píše:

mně je zle z tebe zase, to chlap přes 30 neví, když šustí sedmnáctku, že holka může otěhotnět? to má IQ tykve nebo jak podle tebe?
při každém sexu je riziko otěhotnění, to by měl panáček už vědět
a peníze bude potřebovat jeho dítě, myslíš, že děti žijí ze vzduchu nebo jak?
velmi hloupý příspěvek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9816
24.1.20 10:53

@Tecumseh Presne tak. No snad to aspon neni nejaka socka a nemakacenko :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12185
24.1.20 10:54
@Anonymní píše:

a proč jsi ANONYM, ty hrdino, nepíšeš nic intimního o sobě, nemáš na anonymitu nárok

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2534
24.1.20 10:56
@Anonymní píše:

Nahlásila jsem vás adminum, hrdino.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.1.20 10:57

@Uju Hlavne tomu mamincinu mazankovi pripomen, ze kdyz mu mama tak dobre radi, jestli si uvedomuje, ze pokud dojde k soudu o urceni otcovstvi a prohraje, plati veskere naklady a to vcetne testu DNA a to je pekna palka a ne par tisicovek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama