Dcera 18 měsíců; až moc společenská a důvěřivá

20
6.5.16 12:50

Dcera 18 měsíců; až moc společenská a důvěřivá

Ahoj všem rodičům, mám 18 měsíční dceru a nevím si tak nějak rady. Dcerka je velmi společenská a spíše než-li já pro ni existují ostatní lidé (děti i dospělí), a to i cizí. Já jsem s ní doma od rána do večera, chápu tedy, že mě někdy musí mít plné „kecky“, ale snažím se jí věnovat co nejvíce. Vymýšlím pořád nějaké akce, vycházky, atd, ale jen co dorazíme na hřiště, či jiné místo plné lidí, přestanu pro ni existovat. To pak obchází všechny přítomné maminky, bere je za ručičku a chce si s nimi hrát. Mne odmítá. Cítím se pak dost špatně, a to nejenom proto, že tyto maminky se na mě soucitně usmívají, ale zejména proto, že nejsem pro dceru ta důležitá. Maminky, máte s tím nějaké zkušenosti? Jak se mám v těchto situacích chovat? Je to jenom přechodné období, které přejde (v to plně doufám)? Děkuji za reakci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11131
6.5.16 12:54

Na me dcera skoro rok nepritrzite visela - doslova. obcas nechtela ani k tatinkovi. cizi lidi se nesmeli priblizit na 2 metry. cele dny mi visela na nohavici a jit na hriste slo jen, kdyz tam nikdo nebyl…

takze neres a bud rada, ze mas spolecenske dite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1399
6.5.16 12:56

Mám doma 19 měsíční a nejenom, že bere cizí maminky za ruku, ona jim rovnou leze na klín. Cestou do obchodu (tak 300m) je schopná adoptovat dvě až tři babičky. A jen za poslední týden na hřišti vyžebrala okurku, kus rohlíku, dva gumový medvídky a skořicovou rolku. A to jí s sebou nosím vždycky dvě varianty svačiny, aby si madam mohla vybrat, ale to ne… Taky doufám, že to přejde, protože je to pro ostudu a jak se mám chovat taky netuším, takže jenom soucítím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20829
6.5.16 13:01

A ja mam zas dite, na ktere nesmi sahnout nikdo, dokonce ani babicky a leckdy ani tatinek :lol:

Hele, ty deti z toho casem vyrostou, az zacnou rozlisovat. Moje prostredni dcera se objimala s cizima lidma jeste ve ctyrech letech. Ted je ji pet a uz to konecne nedela :dance: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26739
6.5.16 13:11

@zuzlalina bud rada, ze je takova. To je nahodou super. Nebo bys radsi chtela stydlive dite, co se te bude porad drzet za kalhoty a rvat kdykoli ji zmizis dohledu? Bude to pro ni vsechno mnohem lehci, az pujde do skolky, na hlidani atd. Mnohem mene stresu. A neboj, ma te rada, jsi jeji mama, jeji nejvic. Jen te ma jistou a to je snad dobre, ze se citi bezpecne ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11365
6.5.16 13:20

Příspěvek již není aktuální.

Příspěvek upraven 10.09.19 v 17:14

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6483
6.5.16 13:25

Na trapné pohledy cizích mamin se vykašli, můj syn na mě taky z vysoka kašle, když jsme mezi lidma :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29440
6.5.16 13:26

Mám takového syna, za měsíc mu bude 5 let. Cizím maminkám tedy až na klín nelezl :mrgreen:, ale společenský byl velmi. Taky zhruba od těch 18 měsíců vyžadoval společnost: cizích, dospělých, dětí… bylo mu to šumafuk, hlavně když má kolem sebe někoho. S cizími lidmi se dával běžně do řeči dnes a denně, s dětmi se neustále objímal. Nikdy nezapomenu na dobu, kdy ve 2 letech zastavoval lidi na ulici, aby se pochlubil, že má bráchu v kočáru.

Částečně z toho vyroste, ale zůstane to. Je to povahový rys. Syn je dodnes velmi společenský extrovert, velmi rád se předvádí, neustále mluví, miluje pozornost, v kolektivu je oblíbený, je to bavič. Jak už holky psaly: buď ráda. ;) Ono pro takové bezprostřední dítě je opravu všechno snažší. Syn je v těch sociálních kontaktech naprosto bezproblémový a spontánní, nedělal mu nástup problém do školky, pobyty v nemocnici, vystoupení na veřejnosti… domysli si cokoliv.

Mladšího syna mám pravý opak. Introvert, cizí lidi ani vrstevníky nevyhledává, s cizími nekomunikuje. Dostat ho někam mezi větší množství lidí byl okolo 2 let nepředstavitelný boj. Vystačí si sám se sebou, o nějaké sociální kontakty zájem nemá. A je to opravdu s ním všechno mnohem těžší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
6.5.16 13:37

Když si čtu tvůj příspěvek, jako bych viděla sebe:-). Dcerka je úplně to samé. Pořád nad tím přemýšlím, resp. snažím se to nebrat vážně, opakuji si, že je ještě malá, nemůže tedy chápat důsledky svého jednání..ale ono je to děsně těžký, když musím přihlížet tomu, jak se mazlí s jinými maminkami, objímá je a když ji chci usměrnit, tak mě odstrčí a ignoruje. Rozumím maminkám, které mají opačný problém, když je zase jejich děcko moc bojácné, ale toto je zase druhý extrém, který je dost velkou zkouškou na psychiku maminky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
6.5.16 13:41

Reagovala jsem na příspěvek Marfuschy:-). Jinak všem moc dík za příspěvky, moc to pomáhá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1399
6.5.16 13:53

@zuzlalina Já bych asi neřešila důsledky jednání, jsou fakt malý a já za jediný důsledek považuju, že si občas připadám trochu trapně. A ona to má naše malá těžký, jsem těhotná, babičky daleko, táta přes den v práci, tak se se mnou holt nudí a kompenzuje si to jinde. Čekám, že za pár měsíců se zase bude chovat jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6438
6.5.16 14:06

@zuzlalina Ahojky, dcera je taková taky od mala…teď má 3roky a konečně se začíná trochu zdráhat :P Je lepší když je společenská a né uťáple sedí matce jen na klíně :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2625
6.5.16 16:41

@Fima
Muj starsi je taky takovy. Minuly leto se na namesti v Ceskym Krumlove seznamil s hasicema, kteri si prijeli pro jidlo a nechal se od nich posadit do auta, ukazat hydraulicky nuzky na vyprostovani lidi atd. Minule mi v kramu zase rika: ty nikam nechod, ja se dojdu zeptat sam. Pro me nepredstavitelne, s timhle mam ja problem dodnes. :nevim:

Jen se ho snazim usměrňovat, aby pochopil, ze ne kazdy clovek je kamarád.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29582
6.5.16 17:15

Nechápu, co řešíš :lol: Tebe má jako jistou jistotu. Ví, že jsi stále opodál. Prostě navazuje a komunikuje. Nech ji žít, jednou se ti to vyplatí. Tvé dítě má zdravé sebevědomí a z toho čerpá. Nic víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1827
6.5.16 17:33

Moje malá je taky taková, ale já jsem ráda, že je společenská, aspon se jí bude líbit ve školce, škole..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat