Dcera 18 měsíců nespí přes den

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
winter.gift
Kecalka 128 příspěvků 27.08.19 14:34
Dcera 18 měsíců nespí přes den

Jsem už celkem zoufalá, poslední týden (celý týden ) dcera prestala spát ze dne na den. Odpoledne je pak úplně na prd, protoze se ji už moc nic nechce, v očku už nemá tu jiskru, ale spát nepůjde. Pak usne v 17h a spí do sedmi do rána. Dopoledne s ní chodím ven, na hřiště, porad se snažím vymyslet, jak ji unavit a jsem už z toho fakt vyčerpaná. Večer než usne už většinou ani nejí, odpadne bez vecere. většinou ji začnu uspavat ve 12h. Ve 14h to obyčejně vzdám. Pak už se mi nechce dávat ji spát ve tři, aby spala do šesti a ja s ní pak ponocovala. To už tu taky X krát bylo. Jsem z ní opravdu unavená. Nemůžeme se odpol ani s nikým nikam domluvit protože malá je placata. Zkouším postýlku, kočár, auto - to usne po hodině jízdy!!! Trochu drahé uspavani… máte to někdo taky tak?

Reakce:
Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1913 příspěvků 27.08.19 14:45

@winter.gift dávám syna spát i v 15… a budim ho pak nejpozději v 16:30 a spát chodí klasicky 20:30… taky by nevydržel, má teda 14M… kdybych byla se synem v pokoji kde usina, tak by taky nespal, musím jít pryč a když se pak “nudí” v postýlce, tak to zalomi.

Terez001
Ukecaná baba ;) 1051 příspěvků 27.08.19 14:48

Některé deti bohužel nespí už od roka. Vím, coo to je, já se přiznám, tříletému povolim Dudek na spaní, jinak by už taky nespal.. Další syn 18mesicu spí Teda 2.5h odpo, ale zas chodí spát snad se z v 22 hod :roll: no i když usne na výletě na 10 min v autě, stejně jde spat nejdřív v 21.30 :cert: spí do půl osmé ráno, takže nic moc. Já jsem za dopoledne s níma fakt ko, chodíme ven, vařím, uklizim, občas nakoupit, řešit sarvatky, to radši dám dudlík, jiná k bych se asi zbláznila. Navic tříletý když nespi, v 17 hod začne být protivný. Jinak 18mesicniho uspavam při bílém šumu, ležím vedle něj, on v hnízdě na posteli, dudlík, svoji muchlovaci decku a usne do 5 min vždy.

Příspěvek upraven 27.08.19 v 14:49

winter.gift
Kecalka 128 příspěvků 27.08.19 14:48
@Verurizeckova píše:
@winter.gift dávám syna spát i v 15… a budim ho pak nejpozději v 16:30 a spát chodí klasicky 20:30… taky by nevydržel, má teda 14M… kdybych byla se synem v pokoji kde usina, tak by taky nespal, musím jít pryč a když se pak “nudí” v postýlce, tak to zalomi.

A jak dlouho se v té postýlce nudí než usne? Dcera už z postýlky sama vyleze, takže zavřít ji v pokoji nemá smysl, protože vyleze a pak se rozčiluje

beruska9
Extra třída :D 11412 příspěvků 27.08.19 14:49

Syn prestal spat pres den nekdy kolem 20 mesicu :nevim: Kdyz usnul, byl vzhuru do pulnoci. Takze nespal. Dost dlouho jsme to vychytavali, on totiz treba v aute usnul, takze jsem odpoledne nikam moc nemohla, ale nechtelo se mi strasit do pulnoci pak :nevim: Aspon ti jde spat v 17, on I tak kolikrat vydrzel do 20…on byl v poho, ale ja unavena :D

Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1913 příspěvků 27.08.19 14:59

@winter.gift maximálně 15 minut, dyl ne… ale jestli je problém s vylezanim, tak to pak chápu. Každé dítě to má jinak, rada bych poradila. Na druhou stranu je super, ze když usne, tak spi pak tak dlouho :)

zuza92
Zasloužilá kecalka 739 příspěvků 27.08.19 15:25

Pokud neni unavená tak prostě neusne. Buď jí můžeš dát spát třeba v 15h a za hodinku jí vzbudit. Nebo jí přes poledne spát nedávej a počítej s tim, že bude chodit spát v 6 pokud pak tedy vydrží spát až do rána. Taky mi dcera přestala spát v 18 měsících.

neta30
Povídálka 31 příspěvků 27.08.19 15:27
@winter.gift píše:
Jsem už celkem zoufalá, poslední týden (celý týden ) dcera prestala spát ze dne na den. Odpoledne je pak úplně na prd, protoze se ji už moc nic nechce, v očku už nemá tu jiskru, ale spát nepůjde. Pak usne v 17h a spí do sedmi do rána. Dopoledne s ní chodím ven, na hřiště, porad se snažím vymyslet, jak ji unavit a jsem už z toho fakt vyčerpaná. Večer než usne už většinou ani nejí, odpadne bez vecere. většinou ji začnu uspavat ve 12h. Ve 14h to obyčejně vzdám. Pak už se mi nechce dávat ji spát ve tři, aby spala do šesti a ja s ní pak ponocovala. To už tu taky X krát bylo. Jsem z ní opravdu unavená. Nemůžeme se odpol ani s nikým nikam domluvit protože malá je placata. Zkouším postýlku, kočár, auto - to usne po hodině jízdy!!! Trochu drahé uspavani… máte to někdo taky tak?

A co ji zkusit dat spat pozdeji, nez ve 12? My jsme venku do 12, nekdy pozdeji, dcera obedva kolem pul 13 az 13 hodiny, spat chodi mezi 13.30-14.00 a spi tak do 16.00 pak jsme az do 20.00 venku, vecere a usina kolem pul desate az desate. Spi do 8 rana. Pokud nahodou neusne pres den, vytuhne take bez vecere v 18.00, a to se pak v noci budi a spi blbe. Byt vami, dam ji spat klidne i odpoledne na hodku. Spanek pres den ji chybi, jinak by neusla v tech 17- hodin ale byla by vzhuru dele. Dcera mi ve 12 hodin v tomto veku take uz neusinala

Natálka26
Kelišová 6004 příspěvků 27.08.19 15:42

Někdy kolem toho roku a půl taky přestaly obě holky spát.. Teda ony by spaly, ale třeba od 3 do 6-7 a já bych s nimi pak byla minimálně do půlnoci vzhůru. Takže jsem je udržovala, do 18,pak koupat, mliko a v půl 7 spaly. Ale je fakt že to odpoledne bez toho spaní než si zvyklý bylo hrozný.

Jana206
Nadpozemská drbna 28619 příspěvků 27.08.19 16:09

To je přechodné, cas večerního usínání se bude pomalu posouvat. Moje deti taky od podobného věku nespí, ale mě to vyhovuje. V poledne jsem mohla do školky a pro prvnacku, spojili jsme to s pobytem venku a potom uz byli doma, když se postupně vraci starší děti, které mají školu déle. A večer od nejmenší klid a čas na ostatní a ostatní věci :mrgreen: I já ráda chodím brzy spát.
Nevadí mi to ani behem prazdnin, ale nemám potrebu být nekde do večera.

Jana206
Nadpozemská drbna 28619 příspěvků 27.08.19 16:14

Teď má nejmenší 22 měsíců, pokud ráno vstane brzy, okolo pul sedmé i dřív, dám ji spát o pul dvanácté a spí pul hodiny az hodinu, nebudim, stačí jí to. Večer usíná mezi osmou a pul devatou. Pokud vstane ráno pozdeji, coz je kolem pul osmé nejpozdeji, neusne a večer usina kolem 19.hodiny. V těch 18. měsících to bylo dřív. Má teď období, kdy nekdy spí a nekdy ne, nikdy neuspavam na sílu a ne později nez ve 12 hodin.

Aradhell
Ukecaná baba ;) 1228 příspěvků 28.08.19 11:08

@winter.gift no a? Naše taky cca od roka a půl některý den spát nechce a nejde, jiný den hezky usne. Základ je hezky dopoledne unavit a pak okolo jedné do postylky

Aradhell
Ukecaná baba ;) 1228 příspěvků 28.08.19 11:12

Hele a jak uspavas? Já když vidím, že je unavená (někdy v jednu, někdy ve dvě, někdy ve tři) ji dám do postýlky s mlikem, bud usne nebo si tam aspoň polezi a vypije mliko a trochu odpočine. Je v pokojíku sama, má ticho, zataženo a klid

Váš příspěvek
Reklama