Dcera 18 měsíců se bojí dětí - doktor nevylučuje autismus

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Majkule22
Povídálka 40 příspěvků 16.07.19 15:16
Dcera 18 měsíců se bojí dětí - doktor nevylučuje autismus

Dobrý den, dnes jsme byly s dcerou na 1,5 leté prohlídce u doktora. Vyplňovali jsme dotazník ohledně možného autismu. Vše měla v pořádku akorát se doktoru nelíbilo, že má strach z dětí a odmítá bližší socializaci. Tím myslím, že nechce aby se jí ostatní děti dotýkali, nemá ráda hlučné a velmi aktivní děti…atd.. :roll:
Dle doktora je to špatně a musíme za půl roku přijít znovu a mohou následovat nějaká další vyšetření…měl to někdo také tak a dítko bylo naprosto v pořádku?
Díky..

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Sashie
Ukecaná baba ;) 2385 příspěvků 16.07.19 15:21

Já bych to nehrotila, pokud je to pouze tohle, tak je spíš o povahový rys. Já jsem jako malá také neměla ráda řvoucí děti, prostě má dcera ráda svůj klid. Na to teď čeká, jsem zvědavá, co se nebude líbit našemu lékaři :lol:

milwinka
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 16.07.19 15:34

Spousta dětí v tomto věku nemá rádo hlučné děti co se na ně sápou. Můj syn v tomto věku byl taky takový, žádný dotazník na autismus jsme teda ani nevyplnovali, teď má 5 let a děti má rád.

Ou
Echt Kelišová 8545 příspěvků 16.07.19 15:34

Pokud je to jen tohle, tak pan doktor především má kapánek rezervy v komunikaci s rodiči, aby je nevyděsil k smrti.

Zapomeň na to, zejména nic negoogli o autismu. Fakt ne - zejméan u batolat jsou ty příznaky natolik vágní, že se v tom najdeš a budeš jen zbytečně panikařit.

Prostě tam přijďte za půl roku a do té doby to neřeš.

me57h
Zasloužilá kecalka 507 příspěvků 16.07.19 15:35

Dneska se to moc hrotí… kdybych to taky tak řešila, mám minimálně starší dceru autistickou, většina příznaků na ni seděla, přesto je normální :palec:

nani77
Kecalka 438 příspěvků 16.07.19 15:35

Moje dcerka v tomto věku děti také vůbec nemusela, i první půlrok ve školce si vystačila víceméně s učitelkami, děti jen pozorovala zpovzdálí, až kolem toho 4.roku se to zlomilo. Je úplně normální, má kamarády, s dětmi z příbuzenstva dokáže blbnout celý den atd. Nehledala bych bubáky.

Rhoda
Povídálka 48 příspěvků 16.07.19 15:44

Nejsem odborník, ale pokud podle tohoto jediného „příznaku“ doktor hned straší autismem, tak mi to přijde hodně přehnané. Moje batole o pár měsíců mladší taky nemá rádo, když jsou kolem něj děti hlučné nebo ho nějakým způsobem lekají a pak pláče a bojí se.
Já sama jsem se dětí bála celou školku a hrála si jen sama. Děti mi přišly zlé a agresivní. Až s nástupem na ZŠ se to výrazně zlepšilo. Podle dnešních měřítek bych v té době podle mě určitě musela bejt na autismus sledovaná. Je ze mě teda introvert se sklonem k úzkostem :lol: Introverti jsme ale v rodině všichni, a tak ani od svých dětí neočekávám, že budou od přírody „otrkaný“ a hrr do všech nových sociálních kontaktů.

LilyJane
Kecalka 279 příspěvků 16.07.19 15:55

V tomhle případě by byl svět plný autistů :D Já takové děti nemám ráda doteď.
Moje dítě je ještě moc malé, ale tři neteře a synovec na tom byli zhruba podobně. Hlavně poslední neteř - 2 roky, před takovýma dětma na hřišti vysloveně utíká a když se jich nemůže zbavit, tak chce domů.
Lidi se prostě socializují postupně. Nejdřív trošku na hřištích, pak ve školce a nakonec ve škole. Doktor zbytečně straší.

Froseth
Zasloužilá kecalka 511 příspěvků 16.07.19 15:58

Doktor k nezaplacení, fakt :roll: Já jsem se jako malá stranila dětí, manžel taky a troufnu si říct, že autisti nejsme. Náš malý je stejný, radši si hraje někde sám, ostatní děti ho nezajímají. Dnes je ta hysterie okolo autismu naprosto šílená, každé dítě, které se nějak vymyká, je hned autista. A co tak vidím na hřišti, tak si většina dětí do 3 let hraje sama a ostatních dětí si nevšímá. Spolu si většinou hrají až děti starší 3 let ;) Kamarádka má dítě s autismem a to je opravdu hodně jiné oproti svým vrstevníkům, rozhodně se to neprojevuje v tom, že by si ostatních dětí nevšímal.

Uživatel je onlineHeivka
Závislačka 4245 příspěvků 16.07.19 16:05

@Majkule22 Synovi budou za měsíc 4 a společnost vrstevníků začal vyhledávat asi tak před půl rokem, do té doby když byly na hřišti 3 stejně staré děti jako on, tak radši klouzačkou oželel, chodila jsem s ním na hřiště v době kdy ostatní letěli domů na oběd. Když tam byly děti výrazně starší nebo mladší tak v pohodě protože těm malým utekl a ty velké nezajímal. Autista není, spíš je po mě, introvert.

Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15549 příspěvků 16.07.19 16:09

Já jsem docela vděčná, ze mi doktorka ani u jednoho syna ten dotazník nedala. Koukala jsem na to zpětně a dopadli by dost mizerně. Oba jsou to zdraví normální kluci ;) doktor tě podle mne zbytečně vyděsil

prejeta_zaba
Kecalka 237 příspěvků 16 inzerátů 16.07.19 16:18

A popravdě, kdo má rád když se na něho řítí a sápe kupa uřvaných cizích dětí. :roll: Ani já a to jsou mi ty děti po kolena. :nevim: Podle těch popisů by byl autista každý, veř, že pokud by dítě autismus mělo, ty příznaky by byly opravdu výrazné a celodenní, ne že se hned nežene k cizím dětem. Doktor je asi moc tabulkový, ne? Vždyť to co ti řekl vůbec nic nevypovídá - nevylučuje autismus - prostě nic neví, u tak malého dítěte se to vyloučit ale ani potvrdit s jistotou nedá. :nevim:

Jahru
Ukecaná baba ;) 1679 příspěvků 16.07.19 16:20
@Tichošlápek píše:
Já jsem docela vděčná, ze mi doktorka ani u jednoho syna ten dotazník nedala. Koukala jsem na to zpětně a dopadli by dost mizerně. Oba jsou to zdraví normální kluci ;) doktor tě podle mne zbytečně vyděsil

Přesně tak. A to už nemluvím o tom, jak bychom v podobném dotazníku dopadli my s manželem :mrgreen:

Aradhell
Ukecaná baba ;) 1199 příspěvků 16.07.19 17:30

@Majkule22 na tehle prohlidce byl s dcerou manzel, tak co vyplnovali a nevyplnovali, nevim - kazdopadne doktor chce malou videt az ve trech letech… pokud na malou saha mladsi cizi dite, je schopna i strachy brecet. rada si hraje se starsimi detmi, s dospelymi. V okoli ani zadne male deti nema, tak se nedivim, ze se s nimi nechce druzit. Nebala bych se…

Masina
Kecalka 134 příspěvků 16.07.19 18:32

Mám téměř pělitého syna a ten mi normálně chodí ze školky s tím, že ho ostatní děti ruší a že by raději byl doma. Když se za ním na hřišti žene kontaktní dítě, tak okamžitě bere roha a nebo ztuhne a ten tělesný kontakt se rozhodne vydržet (hlavně, když je to druhé dítě maličké a on ví, že k malým dětem se má chovat hezky). Autista není ani náhodou.
Vůbec nechápu, co by váš doktor po osmnáctiměsíčním děcku chtěl. Klidně to pusťte z hlavy.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama