Dcera 2 a půl roku neumí usínat sama

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lucuna
Kecalka 160 příspěvků 10.08.18 12:41
Dcera 2 a půl let neumí usínat sama

Maminky jdu si pro radu
Prosím odpovědi typu buďte tam s ní atd prosím nepište děkuji.

Máme dceru 2a půl roku, do roka krásně usínala sama pak začaly zoubky a ja si ji brala do postele a od té doby spí a usíná s náma v posteli… Nevadí mi že spí s náma v posteli, jen bych ji ráda naučila usínat samotnou. Čekáme teď dvojčátka a nějak si to neumím představit.. ano vím ze jsem ni tam naučila já.. ale přesto pikud jste nekdo taky řešil, ráda bych uvítala radu.. ani nebudu psát ať rejpalky nepíšou, klidně pište :potlesk:
Jinak předem moc děkuji za rady :hug:

Reakce:

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15532 příspěvků 10.08.18 13:04

A co myslíš tím samotnou? U nás to jde postupně od držení dítěte za ruku, přes sezení u něj v posteli, po sezení ve stejné místnosti. Počítám, že za chvíli budu moci odbihat… Ale vyplatilo se mne dělat věci bez ohledu na příchod dalšího dítěte. Dítě není hloupé a chápe, že když kojim, že nemohu ležet u něj a držet ho. Zatímco když bych řekla neodůvodněně, že držet za ruku nebudu, byl by rev.

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 8764 příspěvků 10.08.18 13:07

Syn spal též s námi, ale pak už to nešlo, ale měl 14m, takže jsem zavelela do postýlky a hold si chvilku 2 dny postěžoval, vždy jsem se po chvíli vrátila a od té doby usíná sám i po obědě (má 20m) ale malá už předpokládám postýlku nemá, tak zkusit vysvětlit, že bude velká ségra a velké holky spí v posteli, že v postylkach teď budou miminka - nevím? U nás velká postel teprve přijde na řadu na leden čekáme druhé tak uvidíme, ale u nás je stále varianta že starší v postýlce a druhé buď v košíku nebo v posteli :)

Twixinka
Ukecaná baba ;) 1176 příspěvků 1 inzerát 10.08.18 13:13

řeším něco podobného, malá měla zánět močových cest, do toho jí rostly zoubky (pět najednou), takže prostě beze mě neusnula .. nenechávám jí vyřvat, prostě si lehnu k ní a když vidím, že usíná, tak šup do postýlky, ale tak, že o tom ví a to samé dělám i v noci .. prvních pár nocí bylo náročných, budila se klidně co půl hodiny a další třeba hodinu jsem u ní ležela, ale teď už je to o moc lepší, spí třeba čtyři hodiny a až pak jdu k ní, někdy se dokonce vzbudí až nad ránem a to se přiznám, že si už jen lehnu s ní do postele a obě v klidu dospíme třeba dvě hodiny :) jo a taky spala blbě kvůli vedrům, je po mě horkokrevná :) a možná tomu taky u nás pomohlo odstavení ..

Popokatepetla
Závislačka 3180 příspěvků 10.08.18 13:19

Má vlastní pokojíček? Vysvětlila bych, že už je velká holka a bude spinkat tam - podat ji to jako obrovské pozitivum, nechat ji třeba ať si pokojít trochu vyzdobí k obrazu svému, aby se ji tam dobře spinkalo (nějaké nálepky na zeď atd..). První noci bych si lehala do postele s ní a byla až do usnutí a postupně tu dobu, co u ní ležím zkracovala.

Uživatel je onlineLioness34
Ukecaná baba ;) 1377 příspěvků 10.08.18 13:25

Lehka bych si do postele k ni…
hlavně pozor až se narodí deti ať nemá pocit ze je to kvůli nim a ze je odstrcena.
Pěkný zbytek tehotenstvi ;)

Lerista
Ukecaná baba ;) 1405 příspěvků 10.08.18 14:05

Sama neusíná ani moje dcera v 6 letech. Chce, abych si tam lehla k ní a usíná v mém objetí. Nevadí mi to a miluju tyhle malé chvilky. U babiček a na táboře problém nemá, tam normálně usne sama. Za pár let už budu ta nemožná nemoderní matka, co nic nechápe a akorát buzeruje. Ať žije puberta.

Lucuna
Kecalka 160 příspěvků 10.08.18 14:12

Děkuji vám :) jsem ráda, že opravdu čtu samé rady a pomoc :hug: :dance: jde o to, ze dceři je asi jedno kde spí jestli v pokoji nebo v ložnici (v ložnici samozřejmě radši :D ) ale hlavně abych tam ležela s ní… A o to mi jde, dcera se když je satanek :lol: tak co u nas funguje je řád, po obědě spinkat, obedva, večeři, chodí spát ve stejnou dobu (výjimky tsky máme, když nekde jsme, chce být dýl venku atd… Ale jinak se toho snažím držet, vyhovuje to… A právě večer chodí spát mezi 19:30- 20h zaleze do postele já k ní (hladím jí) a usne pak odcházím.. poslední dobou ale usíná u hodinu hodinu a půl a já na to nemám nějak nervy.. a hlavně až se mimca narodí tak budu muset uložit i je a celkově to bude vše naruby a rada bych aby když řeknu dcerce ze jde spinkat si lehla ja ji dala pusinku, přečetla treba pohádku a mohla jít pryč.. ne tam s ní hodinu a půl ležet.. a ráda bych ji to naučila ještě teď než se miminka narodí aby pak třeba neplakala ze tam s ní neležím kvůli nim..
Dnešní odpoledne jsem ji nechala v ložnici a odešla… To bylo pláče.. pořád mě volala a prosila, každou chvíli jsem přišla ať se nebojí ze tam jsem.. nakonec po hodině když jsem zase přišla tak se otočila a usnula.. ale to byla už fakt vyčerpaná.. a mě tyhle situace trhaj srdce

chaela
Ukecaná baba ;) 1381 příspěvků 2 inzeráty 10.08.18 14:20

Našeho staršího naučil samostatnému usínání manžel. Ani nevím, jak. Syn vyžadoval moji přítomnost v pokoji, když usínal. Pokaždé, když jsem se jen pohla, tak spustil řev. Jakýkoliv vysvětlování ignoroval a dál řval. Pokud usínal rychle, nevadilo i být tam s ním. Ale když začal usínat dlouho, už mě nebavilo trávit půl večera sezením u postýlky. Jednou když jsem šla večer pryč s kamarádkou, po mém návratu mi muž oznámil, že syn usnul sám. Nevěřícně jsem zírala, ale druhý den jsem večer po pohádce prostě odešla a on usnul. Opět jsem nevěřícně zírala :) Teď, po dvou letech, syn po nemoci, kdy jsem s ním spala celou noc, začal opět vyžadovat moji přítomnost u usínání. Zatím mi to nevadí, protože usne do 15 minut, ale až mi to vadit začne, zapojím asi zase muže.
Takže má rada je jednoduchá, nech to na manželovi :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Ligový Expres: Ščasný ven? Proč by měl trenér Sparty odejít?

Začíná to být jako nekonečné televizní seriály. Úpadek fotbalové Sparty, tak... číst dále >

Jana Tunu napadla ochranka klubu: Chtěl jsem jen zahrát písničku, brání se

Moderátor Jan Tuna (45) o sobě dal zase vědět. Tentokrát svou zadnici... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >