Dcera 20 měsíců náhlé problémy s jídlem

1158
14.1.21 13:54

Dcera 20 měsíců náhlé problémy s jídlem

Ahoj.
Máme tři děti. Synové 10,5 let, 8,5 let a dcera 20 měsíců. Prostřední syn měl na konci října salmonelu. Nejstarší syn měl těsně před vánoci (ten prostřední byl stále pozitivní, teď už není).
Dcera byla vždy dobrý jedlík, jídlo prostě milovala. Synové od malička moc dobře nejedli. Dcerka jedla polívky sama, hlavní jídlo sama (tedy rukama, ale snědla hodně), milovala jogurty, k snídani snědla krajíc chleba se šunkou, večer kaši (to jediné jsem jí krmila). Problémy začali na začátku minulého týdne. Nechtěla jíst, hlavně večer, museli jsme vytáhnout k jídlu hračky. Při jídle je zvyklá na krtka, i když jí nevadí jíst bez něj.
V pátek a v sobotu měla trochu průjem, vypadal stejně, jak když měli kluci salmonelu. V neděli se vzbudila s horečkou, ale tu měla jen jednorázově. Od pondělí je úplně v pořádku, ale začla si strašně vymýšlet. K snídani začala jíst půl rohlíku (to je dobrý), pak se nechá nakrmit přesnídávku a od té doby peklo. Oběd - vyjí z polívky vodu, pak se v tom začne hrabat, nudle jí rukama (teda loví je a pokládá na lžičku a tu jí), ale nesní skoro nic. Trvá jí to děsně dlouho, takže pak jde spát. Vzbudí se, okouše rohlík, jogurt vůbec nejí, sní pár suchých těstovin… večer kaši úplně odmítá, chce to co bratři (jako včera toust, to snědla za hodinu 1/4 toustu). V noci špatně spí, má hlad. Jinak ráno a odpoledne po spaní 2× 200 ml mlíka, přes den tak 400 ml čaje (to nikdy nepila skoro nic, teď najednou pije…).
Tak nevím, co s ní, krmit se odmítá (jen tu přesnídávku), sama nesní skoro nic… přitom na ní vidím, že by jíst chtěla, ale začala si strašně vymýšlet. Nevím, zda to brát tak, že není úplně ok, nebo je to věk, nebo co, nerada bych jí rozmazlila, nechci aby dopadla jako kluci, co jedí blbě dodnes… hlavně nevím, jestli jí nechat jít rukama, ale to by asi jinak nesnědla nic…
Prosím, help :kytka:

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
144
14.1.21 14:20

Za nás je blbé jezení odmala tak nějak standard. Co vždy pomohlo bylo snížit dávku mléka, takže bych ji kromě nějaké akutní nemoci nenavyšovala. Ono člověk k tomu tak nějak přirozeně tíhne, dát dítěti alespoň mléko, když se bojí, že má hlad.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1158
14.1.21 14:40

@mokkk
Mlíka takhle pije už od roka, víc nedávám… :nevim:

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat