Dcera 23 měsíců při mluvení křiví pusu

59
6.8.13 18:33

dcera 23 měsíců při mluvení křiví pusu

Dcera už asi týden při mluvení křiví pusu, vypadá jak Ransdorf, nebo po nějaké obrně, když jí, nebo se směje tak to nedělá, tak nevím, jestli to jen není nějaká póza…nemáte někdo zkušenosti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1165
6.8.13 18:35

Zkušenost nemám, ale asi jde jen o nějakou pózu, dcera má 30m a taky se pekně předvádí, dělá „pubertální“ xsichíky :roll: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5639
6.8.13 18:41

Jé, to dělala nedávno naše tříleťanda, trvalo to asi týden a něco a pak to přešlo… už jsem na to i zapomněla… byli jsme zrovna na chalupě, milion příbuzných tam, ona středem pozornosti neustále, tak jsem si říkala, jestli toho na ni není moc těch lidí a dojmů, no nenapadalo mě jinak nic stresujícího, u ní to totiž vypadalo jako nějakej tik… neupozorňovali jsme jí na to nijak, ona sama nevěděla, že to dělá, prostě jako tik v obličeji, přesně jak to popisuješ to vypadalo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5342
6.8.13 19:04
@ogara666 píše:
Dcera už asi týden při mluvení křiví pusu, vypadá jak Ransdorf, nebo po nějaké obrně, když jí, nebo se směje tak to nedělá, tak nevím, jestli to jen není nějaká póza…nemáte někdo zkušenosti?
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: promin, ale ten Ransdorf me pobavil :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Nejspis se mala trosku predvadi ;)
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59
6.8.13 20:27

Ransdorf je drsný :D zkusím nahrát a hodit na youtube :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.12.18 21:41

Zdravím, syn skoro tři roky, mluví asi tři měsíce v kratších větách. Asi týden začal při mluvení křivit pusu. Když se směje, tak ne, když říká nějaká slova, tak taky nekřiví, ale když řekne např. „žluté“, tak to „é“ říká jakoby jen pravou stranou. Prostě u některých slov křiví, u některých ne. Jako kojenec měl dobu, kdy preferoval pravou stranu, tohle mě dost zneklidnilo. I výslovnost má samozřejmě tímto horší, nechápu, proč mu to začalo teď, když mluvil pěkně. Mám plašit a hnát s ním k doktorovi, nebo je to období, které přejde? Neurologickou kontrolu má až v únoru, tu má jen kvůli sledování vývoje (měl slabší záda břicho), s ničím se neléčí. Prosím o anonym.

• Nahlásit
  • Citovat
3154
18.12.18 21:55

Možná má na té straně slabší svalstvo a odlehčuje mu. Můžeš zkusit formou hry procvičovat. Například napodobovat klapot kopyt koně, plazit jazyk, kmitat jim do stran, vysunovat a zasunovat, pít jako kočička.
Ještě mě napadá, jestli v noci neskripe zuby a přijímá dost mléčných výrobků. Tenze v čelisti může být i známka nedostatku vápníku.
V neposlední řadě, mohl to odkoukat od někoho, kdo to nevědomky dělá, případně může jít o tik.
Zatím bych to nechala být, třeba do té kontroly už bude vše jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama