Reklama

Dcera 2,5 neposlouchá a ze vzteku zvrací

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Akembačka
Nováček 7 příspěvků 22.12.17 23:10
dcera 2,5 neposlouchá a ze vzteku zvrací

Hezký večer maminky, prosím o radu, dcera 2,5 je svým způsobem klidné dítě, hodně bysté a upovídané. Do doby, než přijde nějaký protest, okamžitě se vztekne a do minuty se pozvrací. Konkrétní situace bývají u spaní, kdy i hodinu ležím s ní a pořád dělá blbosti. Pohádky přečtené, písničky odzpívané a když už budeme opravdu spát, tak ne. Řeknu ji, že tedy bude spát sama. Na to chce abych odešla, když se zvednu, chce abych se vrátila. A tak je to třeba 3×. Naposled se nevrátím a ona začne ječet a okamžitě se pozvrací. Po vysvětlování, nadávání, na zadek, kdy nepomohla ani jedna varianta, mlčky zuřím, nemluvím, převléknu a dám ji spát znovu s pohlazením a pusou na dobrou noc odcházím. Sotva vyjdu ze dveří, zaječí a poblije znovu vše. Už jsem zkusila i variantu, že když si poblila postýlku, tak si v ní bude spát sama. odcházím. ona přichází za mnou. Asi 20× ji odvedu, ona 21× přijde. Průběžně se to stupňuje s křikem a plácnutím na zadek. Prostě si musí prostadit své za každou cenu. Naposledy kdy se takhle pozvracela už stačilo jen, že jsem se otočila k ní zády a ona chtěla ať se otočím zpět. Jen chci říct, že jsem na dceru sama, věnuji se ji maximálně. Tohle to zvracení dělá cca od 9-10 měsíců, kdy nechtěla spát v postýlce.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

enny3
Extra třída :D 13651 příspěvků 22.12.17 23:16
@Akembačka píše:
Hezký večer maminky, prosím o radu, dcera 2,5 je svým způsobem klidné dítě, hodně bysté a upovídané. Do doby, než přijde nějaký protest, okamžitě se vztekne a do minuty se pozvrací. Konkrétní situace bývají u spaní, kdy i hodinu ležím s ní a pořád dělá blbosti. Pohádky přečtené, písničky odzpívané a když už budeme opravdu spát, tak ne. Řeknu ji, že tedy bude spát sama. Na to chce abych odešla, když se zvednu, chce abych se vrátila. A tak je to třeba 3×. Naposled se nevrátím a ona začne ječet a okamžitě se pozvrací. Po vysvětlování, nadávání, na zadek, kdy nepomohla ani jedna varianta, mlčky zuřím, nemluvím, převléknu a dám ji spát znovu s pohlazením a pusou na dobrou noc odcházím. Sotva vyjdu ze dveří, zaječí a poblije znovu vše. Už jsem zkusila i variantu, že když si poblila postýlku, tak si v ní bude spát sama. odcházím. ona přichází za mnou. Asi 20× ji odvedu, ona 21× přijde. Průběžně se to stupňuje s křikem a plácnutím na zadek. Prostě si musí prostadit své za každou cenu. Naposledy kdy se takhle pozvracela už stačilo jen, že jsem se otočila k ní zády a ona chtěla ať se otočím zpět. Jen chci říct, že jsem na dceru sama, věnuji se ji maximálně. Tohle to zvracení dělá cca od 9-10 měsíců, kdy nechtěla spát v postýlce.

Zvracení určitě není ok- ani fyzicky, nech jí okamžitě vyšetřit!!!Jinak já bych jí nechala spát s tebou a uspávala bych jí- jsi s ní sama, tak bych si k ní lehla, syna taky uspávám a spí se mnou (stejně tak i miminko)v pos­teli.

Alušáček
Závislačka 3132 příspěvků 22.12.17 23:17

@Akembačka Když jí necháš ať jde spát v kdy ona chce, v kolik to bude? Moje dcery v tomto věku chodily spát dost pozdě, srovnalo se to když začaly chodit do školky…

Uživatel je onlineterien
Echt Kelišová 7718 příspěvků 22.12.17 23:22

Pokud má k postýlce takový odpor, nenutila bych ji v ní spat. Co kdyby spala s tebou? Nebo aspoň usnula a ty ji pak přeneseš. Nebo ji pořiď klasickou postel.

tumpach
Kelišová 5868 příspěvků 22.12.17 23:28

To zvracení mi nepřijde ok, řešila jsi to s doktorkou, nenechávala bych ji spát v postýlce, když ji je to nepříjemné, nechala bych ji spát s tebou a pak opatrně přenesla nebo potom pořídila dospěláckou postýlku, ale nejdříve ze všeho bych ji asi nechala vyšetřit :nevim:, to zvracení je divné,

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1752 příspěvků 34 inzerátů 22.12.17 23:32
@tumpach píše:
To zvracení mi nepřijde ok, řešila jsi to s doktorkou, nenechávala bych ji spát v postýlce, když ji je to nepříjemné, nechala bych ji spát s tebou a pak opatrně přenesla nebo potom pořídila dospěláckou postýlku, ale nejdříve ze všeho bych ji asi nechala vyšetřit :nevim:, to zvracení je divné,
Říká se tomu emoční zvracení, obě naše holky to taky měly, naštěstí už z toho sešlo, ale vzteky s křikem se zas vyskytují.

Fíková
Kelišová 5388 příspěvků 22.12.17 23:33

No nevím, nemyslím si, že by to zvracení bylo nějaký fyzický problém, spíš dobrý nástroj k ovládání maminky a nebo neuróza. Asi bych to řešila s psychologem.

Netopirek
Echt Kelišová 7752 příspěvků 22.12.17 23:53

1. možnost - nechat jí spát s tebou.
2. možnost - zkrátit uspávání, když se pozvrací nereagovat. Ona i negativní pozornost je pozornost!! Převlíknout postel, holku a zas dát spát. Opakovat do zblbnutí.

Hlavně se nerozčiluj, nemá to efekt. Nejlíp zabírá ignorace

berďana
Ukecaná baba ;) 1001 příspěvků 23.12.17 00:00

Ja tedy uspavala. Dokonce spaly moje deti u nas v postely. V postylce rvaly jako turci. Bylo to k nevydrzeni.

tajnaorient
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 23.12.17 07:36

Dcera se taky vždy hned pozvracela!!! Z každého rozčilení, nebo když jsme šli k doktorovi už před ordinaci se poblila :roll: no a pak šla vytrhnout nosní mandly a světe div se půl roku neblila 8o tak pozor může to být i z toho ;)

terulína
Neúnavná pisatelka 16617 příspěvků 23.12.17 07:48

V tomhle věku už moje děti spát v postýlce nechtěly. Kolem 2. roku obě dostaly velkou postel a ležela jsem s nimi do usnutí. Pořád převlíkat postel a dítě, to by se mi teda nechtělo. Dítě je vystreslé a zároveň tím má nějaký nástroj na ovládání :nevim: Změnila bych taktiku.

Zuzka2012
Ukecaná baba ;) 1839 příspěvků 23.12.17 08:08

@Akembačka Jak dobre mluvi? Zkusila bych si s ni sednout a vytahnout z ni, co ji vadi. Muze to byt cokoliv behem dne a takto na sebe strhuje pozornost. Muze to i primo souviset s tim spanim - nechce spat sama, v teto postylce nebo neco jineho, co ji treba zakazujes… Zeptala bych se ji, pripadne trochu nasmerovala, pokud tusis, kde by mohl problem byt a pak se rozhodla, co dal. :hug:

Jana206
Nadpozemská drbna 26390 příspěvků 23.12.17 08:23

Psychogenni zvraceni, některé deti to tak mají. Taky by me nebavilo hodinu lezet, dala bych spat pozdeji prip. zrušila poledni spanek, pokud ještě spí.

LLenule111
Závislačka 3354 příspěvků 3 inzeráty 23.12.17 08:44

U nás je to samé, ve 3,5 letech, večer nechce spát, chodí moc pozdě 22-23 hodinou a to i když chodí do školky, teda více je doma než ve školce, pořád je nachlazený, nemocný. Když není po jeho, začne se vztekat, nadavovat a pak blije.

TinaAn
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 23.12.17 09:06

Spala bych s dcerou, nedávala bych ji na zadak za to, že chce být se mnou… Dávala bych ji spát později nebo zrušila polední spánek. A to zvracení konzultovala s dr.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Podvedená Bohdalová v thrilleru o důvěřivosti seniorů: Z toho jde Strach!

Klobouk dolů! Jiřina Bohdalová (87) je profík každým coulem. S Jiřím Strachem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vypadat v práci co nejlépe. Pozor na světlo i vůni

V práci trávíme významnou část dne, a proto je i náš vzhled důležitou... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >