Dcera 2,5 roku - hygiena holčiček, nechce se nechat umýt

Anonymní
17.12.18 21:57

Dcera 2,5 roku - hygiena holcicek,nechce se nechat umyt

Ahojk maminky,
Prosim o radu, dcerka 2,5 roku si nechce pri kazdem koupani, nechat umyt pipku, vzdy zacne jecet a uhybat.Nosi jeste plenky, pri prebalovani a naslednem utrenim ubrouskama treba, je to to same :-/ nemam ani moznost ji tam nejak extra zkontrolovat, protoze pak zacne vriskat, kopat nohama atd, kdyz uz se mi to nejak podari, neprijdd mi ze by byla treba opruzena nebo tak. Nedavno jsem tady z hruzou cetla o srustani, ale otvord do pipy ma dost viditelny.
Tak nevim kde ke problem :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

23222
17.12.18 22:00

Od tatínka to snese?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
732
17.12.18 22:02

tak zkuste jí na ručičku navlíknout žínku (třeba nějakou co si sama vybere -u nás jsou oblíbené zvířátkové) a ať se „sama“ umyje - trochu ji tu ručku vést, tohle u nás zabíralo i na vlásky -do ručičky šampon a jako se sami myli

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
91
17.12.18 22:02

a nebolí jí to? právě může být opruzená.. mě tohle dělala dcera taky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15803
17.12.18 22:05

Jako chce nechce, prostě v něčem poslechnout musí. Už je dost velká aby pochopila že ji potřebuješ zkontrolovat. Takže bych ji vysvětlila jak se má umýt sama, to by mohla zvládnout a pak si prostě lehne a máma ji zkontroluje. Třeba ji vysvětli že na ní nebudeš sahat jestli ji to tak vadí, ale podívat se musíš. Ona má nějaký zdravotní problém že má ještě plenky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17711
17.12.18 22:11

@terien to je teda otazka :mrgreen: 8o :roll: Jako ja mela ve 2,5letech davno odplenkovano, ale ziju v rakousku a tady ma bezne plenku spousta i triletych deri, tak proc by 2,5leta musela mit zdravotni problem? :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
732
17.12.18 22:12

@terien proč by měla mít holčička zdravotní problém, děti jsou různé. Já mám 5 dětí a odplenkovaly se mě každý jindy (od 18m do 3 let) při stejném postupu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
612
17.12.18 22:16

Ať se myje sama,mám 2 letou a už se zvládne umýt sama. My to pak jen zkontrolujeme

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15803
17.12.18 22:17
@viky23 píše:
@terien to je teda otazka :mrgreen: 8o :roll: Jako ja mela ve 2,5letech davno odplenkovano, ale ziju v rakousku a tady ma bezne plenku spousta i triletych deri, tak proc by 2,5leta musela mit zdravotni problem? :roll:

Nemusela, jen se ptám, co je na tom divného? Mě to přijde hodně, ale každé dítě je jiné. Pokud je v pořádku tak by měla zvládnout i běžnou hygienu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
461
17.12.18 22:21

Moje dcerka má necelé 4 roky a až teď je s ní nějaká domluva. Dříve se taky nechtěla nechat umýt a měla to tam červené a bolavé. Navíc se jí tam usazuje takový bílý binec, asi od t. papíru a to jsem vždycky potřebovala dostat pryč, takže pokud se to neumylo, tak jsem to tam očistila tampónkem s olejíčkem, ale za strašného řevu a manžel mi ji musel podržet. Vždycky jsem si říkala, že kdyby nás někdo viděl, tak je to na sociálku za zneužívání… :roll: Jsem co se týče hygieny nekompromisní, přece ji nenechám dostat zánět…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tattiana
17.12.18 22:26
@Anonymní píše:
Ahojk maminky,
Prosim o radu, dcerka 2,5 roku si nechce pri kazdem koupani, nechat umyt pipku, vzdy zacne jecet a uhybat.Nosi jeste plenky, pri prebalovani a naslednem utrenim ubrouskama treba, je to to same :-/ nemam ani moznost ji tam nejak extra zkontrolovat, protoze pak zacne vriskat, kopat nohama atd, kdyz uz se mi to nejak podari, neprijdd mi ze by byla treba opruzena nebo tak. Nedavno jsem tady z hruzou cetla o srustani, ale otvord do pipy ma dost viditelny.
Tak nevim kde ke problem :nevim:

Viděla jsem intimní gel pro menší holky, co třeba nalít do vany a ať se vykoupe? Anebo to opruzení, černým silným čajem omývat…
Ať je brzy líp :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
4103
17.12.18 22:53

Naše má 2 roky a 9 měsíců a umýt ji dole je vždycky trochu boj

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu