Dcera 26.mes. snědla starou vakuovanou šunku

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
31.12.21 07:55

Dcera 26.mes. snedla starou vakuovanou šunku

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na názor. Dcera včera snědla 6 dní starou/prošlou vakuovanou šunku. :roll: Šunka byla zabalena v obalu a v lednici, rozbaleno tesne před konzumaci. Většinou si vždy vše ohlidam, ale jsme na chatě ve vícero rodinách, každý přivezl něco a je i společný nakup, takže nebylo to z nami privezenych potravin, které si standardne při nákupu kontroluji, navíc jsem pripravu jídla nedělala já. Děti měly šunku s chlebem, nebyla ani nijak tepelne opracovana a dostaly i srolovany plátek do ruky jen samotný.
To ze je sunka zkazena/ respektive déle po datumu spotřeby jsem zjistila až večer, kdy jsem si šla namazat chleb a chtěla jsem dojist poslední kolečko šunky, co zbylo. Obal byl takový trochu slizký ale sunka nesmrdela. No kdybych připravovala dětem jídlo, tohle by mne zarazilo a hned navedlo ke kontrole datumu na obalu, l každý to máme asi jinak, ale já jsem citlivá a histericka matka :? :roll: možná taky proto se sem obracím s dotazem a v hlavě to celou noc resim i navzdory toho, ze dítě mam zatím
v pořádku. Samozřejmě se mi hlavou honí strašák salmonely a listerie, ale logicky si říkám ze kdyby to bylo zas tak špatný přeci by už snad tak male děti zvracely nebo měly potíže, co si o tom myslíte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1436
31.12.21 07:59

Asi se nic nestane. Max. budou mít děti prujem. Nesnědli toho kvanta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41855
31.12.21 08:01
@Bambulka1983 píše:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat na názor. Dcera včera snědla 6 dní starou/prošlou vakuovanou šunku. :roll: Šunka byla zabalena v obalu a v lednici, rozbaleno tesne před konzumaci. Většinou si vždy vše ohlidam, ale jsme na chatě ve vícero rodinách, každý přivezl něco a je i společný nakup, takže nebylo to z nami privezenych potravin, které si standardne při nákupu kontroluji, navíc jsem pripravu jídla nedělala já. Děti měly šunku s chlebem, nebyla ani nijak tepelne opracovana a dostaly i srolovany plátek do ruky jen samotný.
To ze je sunka zkazena/ respektive déle po datumu spotřeby jsem zjistila až večer, kdy jsem si šla namazat chleb a chtěla jsem dojist poslední kolečko šunky, co zbylo. Obal byl takový trochu slizký ale sunka nesmrdela. No kdybych připravovala dětem jídlo, tohle by mne zarazilo a hned navedlo ke kontrole datumu na obalu, l každý to máme asi jinak, ale já jsem citlivá a histericka matka :? :roll: možná taky proto se sem obracím s dotazem a v hlavě to celou noc resim i navzdory toho, ze dítě mam zatím
v pořádku. Samozřejmě se mi hlavou honí strašák salmonely a listerie, ale logicky si říkám ze kdyby to bylo zas tak špatný přeci by už snad tak male děti zvracely nebo měly potíže, co si o tom myslíte?

Pokud z toho nebudou do rána zažívací problémy, tak bych to neřešila. Prohlédla bych zbytek uzeniny, jestli tam není něco prošlého. To ať si sní ten, kdo to přivezl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12829
31.12.21 08:08

@Bambulka1983 že je prošla, tak automaticky neznamená smrtelně jedovatá. :roll: pochybuju, že by to snědla, kdyby to bylo zkažený a smrdelo to

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28756
31.12.21 08:16

Ty vakuovany vydrží dlouho, tomu nic nebude, pokud to nesmrdí. Já je nekupuju právě proto, že to má děsně dlouho dobu spotřeby (tam už se nějaký den plus minus ztratí) a je to slizske, i když není prosla :D Max by se z toho někdo pokadil, ale s největší pravděpodobností nikomu nic nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12142
31.12.21 08:25
@Bambulka1983 píše:

Tak důležitý je, že ses tu pochválila, jak ty bys nikdy a ve finále si to neohlídáš. Přitom se stačilo zeptat jednou větou bez té omáčky. Tahle potřeba vše okolo vysvětlovat ve mě naopak vyvolává pocit, že to ve finále není tak, jak popisuješ. Nicméně diteti nejspíš nic nebude, v 26 měsících už určitě do sebe dostala horší sra. čky než je pár dnů prošlá šunka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3032
31.12.21 08:32

Vazne celou noc resis kus prosleho data neotevrene sunky? Pokud je dite v pohode, hod to za hlavu, pokud se mu udela spatne vis, ze je to ze sunky, max se pozvraci ci po..nicmene, nebyka otevrrna, takze ji nrjspis nic nebylo, dite by asi nesnedlo kus smradlave a chutove zkazene sunky.

Co budes jednou delat, az budes muset fakt resit nejakou zivotni krizi, kdyz te na celou noc vykoleji par dni neotevreny balicek po datu spotreby..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
767
31.12.21 09:38

@Bambulka1983 pokud ta šunka nesmrděla, nebyla zelená atd., tak jí nic nebylo
ta data jsou sice důležitá, ale neznamenají, že minutu po půlnoci se to stane nepoživatelné, zkažené a jedovaté, obvykle to vydrží o mnoho déle, když se to skladuje jak má
tuhle jsem použila měsíc prošlou kysanou smetanu, podrobila okometrickému a čuchometrickému testu, ochutnala, nic tomu nebylo
postarší uzeninu očuchám a ochutnám, když to projde, tj. nesmrdí, nevypadá divně, nechutná divně, je to poživatelné
konzervy jsou poživatelné roky po datu spotřeby
u čeho bych byla opatrná, to je syrové maso

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4251
31.12.21 09:50

Spíš než ta šunka, mě děsí to počítání věku dětí na měsíce 🤷🏻‍♀️ Nic se nestane, max může být průjem, ale nestrachuj se. Hlavně, že za to nemůžeš ty a datumy si hlídáš. Už si zjistila, koho tam máte tak nezodpovědného? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1133
31.12.21 10:01

Mam 2-lete dítě můžeš příště napsat :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4177
31.12.21 10:04

Manžel dal dceři omylem šunku co už nebyla dobrá a nebylo jí nic :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1484
31.12.21 10:36

Nedávno jsem otevřela vaukuovaný salám den před datem spotřeby. Byl v pohodě a večer už byl zelenej. :D
Takže pokud to otevřeli a nic tomu nebylo (myslím, že každý by poznal, že to smrdí, je slizký nebo má divnou barvu), tak to bude v klidu. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56502
31.12.21 10:37

Prošlý nerovná se zkažený. Mže být zkažený ještě v datu trvanlivosti nebo zcela OK týden prošlý. Pokud se to stalo včera a šunka nijak nesmrděla, myslím, že dítě neovlivněno přežije v klidu dalších mnoho spokojených let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2107
31.12.21 11:50

Na všech výrobcich je většinou datum minimální trvanlivosti. „To se výrobce zaručí že to bude poživatelné po tu dobu“.
A pokud byla v ochranné atmosféře a v lednici tak tomu rozhodně nic nebude.
Horší je když ti ji někde nakrájí to je schopna se snažit hned díky kontaminaci od okolo. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1066
31.12.21 16:11

@JiříkMazlík Na všech tedy rozhodně ne. Obvykle na trvanlivých potravinách typu těstoviny, rýže, sušenky…-tam je minimální trvanlivost. Ale právě na salámech, jogurtech, sýrech apod. bývá „Spotřebujte do“ a to se překračovat nemá, pokud možno.
@Bambulka1983 Ale i tak si myslím, že dceři nic nebude, když balení nebylo otevřené a bylo v lednici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat