Dcera (2,7roku) najednou odmítla chodit venku bez kočáru

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
11.1.22 09:11

dcera (2,7roku) najednou odmítla chodit venku bez kočáru

Ahoj všem, mám možná blbý dotaz, ale já se pořád v té výchově a období nedokážu zorientovat…prvomatka, ve 40ti až… prosím tedy o radu. Moje dcera je velice akční, celý den lítá po bytě jako blázen, chůze jí nečiní absolutně žádné problémy. Občas má takové to období vzdoru, vzteká se, třískne sebou o zem, jekot, ale vždy to přešlo. Pobyt venku miluje, vždy pěkně běžela vedle prázdného kočáru až kam došla, nebo jsem jí svezla dolů na hřiště a vypustila, už jsme kočár před Vánoci i odbourávali, šla s námi do krámu bez, bavilo jí to… nyní posledních 14 dní jakoby jí něco přeplo v hlavě a jen a jen kočár. Dobývá se do něj a když zjistí, že jdeme bez něj, chytne mě za nohy, začne dupat a řvát. Jdu dál, běží za mnou a řve a řve. Zkoušela jsem nevyměknout, ale jde to těžko, pak z krámu vláčím tašku a řvoucí batole, to ne… tak zkusím kočár, jedeme, vypustím jí, ujde dva kroky a už zase cupitání na místě, řev, vztek, néééééé, neciiii… přitom pobyt venku milovala, vlastně miluje pořád, ale musí jet. Když se na chvíli zapomene - sebere kamínek, hází - tak na kočár ani nevzdychne, ale pak jí to sepne a hned ke kočáru, nebo mě k nohám a zase vztek a dovnitř. Příjdeme domů, svleču jí, zuju a lítá opět po celém bytě jako blázen. Boty nemá malé, jsou dny, kdy jde krásně za ruku bez kočáru, pak je den, kdy zaboha pěšky venku ani náhodou… vůbec nevím, co to může být. Je fyzicky v pořádku, prostě jsou jen tyhle momenty. Myslíte vy zkušené matky, že to může být určité období vzdoru, že to s tím může souviset, že se jí jednoduše nechce…snažím se hrát hry, na schovku… to ona vždy se schová mezi keříčky a jak poodejdu, tak řev a natahuje ruce… jindy je schopná běžet vedle prázdného kočáru třeba kilometr, prostě nejsem schopná postihnout důvod, proč tomu tak je…
Mohla by mi některá z vás říct, jestli to Vaše děti měly také, nebo je to jen období, nebo já už nevím… na jaře myslím, že bude líp, otevře se hřiště (je tu jen jedno přes zimu zamčené) - když vidí venku dítě, běží k němu, na kočár zapomene… doma je čilá, běhá, bosa i v bačkorách i v ponožkách, já už nevím… přece to musí přejít, nebudem jí vozit do důchodu v kočáru???!! :-)
Děkuji za případné zkušenosti a rady, Petra

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17242
11.1.22 09:16
@Peregrina80 píše:
Ahoj všem, mám možná blbý dotaz, ale já se pořád v té výchově a období nedokážu zorientovat…prvomatka, ve 40ti až… prosím tedy o radu. Moje dcera je velice akční, celý den lítá po bytě jako blázen, chůze jí nečiní absolutně žádné problémy. Občas má takové to období vzdoru, vzteká se, třískne sebou o zem, jekot, ale vždy to přešlo. Pobyt venku miluje, vždy pěkně běžela vedle prázdného kočáru až kam došla, nebo jsem jí svezla dolů na hřiště a vypustila, už jsme kočár před Vánoci i odbourávali, šla s námi do krámu bez, bavilo jí to… nyní posledních 14 dní jakoby jí něco přeplo v hlavě a jen a jen kočár. Dobývá se do něj a když zjistí, že jdeme bez něj, chytne mě za nohy, začne dupat a řvát. Jdu dál, běží za mnou a řve a řve. Zkoušela jsem nevyměknout, ale jde to těžko, pak z krámu vláčím tašku a řvoucí batole, to ne… tak zkusím kočár, jedeme, vypustím jí, ujde dva kroky a už zase cupitání na místě, řev, vztek, néééééé, neciiii… přitom pobyt venku milovala, vlastně miluje pořád, ale musí jet. Když se na chvíli zapomene - sebere kamínek, hází - tak na kočár ani nevzdychne, ale pak jí to sepne a hned ke kočáru, nebo mě k nohám a zase vztek a dovnitř. Příjdeme domů, svleču jí, zuju a lítá opět po celém bytě jako blázen. Boty nemá malé, jsou dny, kdy jde krásně za ruku bez kočáru, pak je den, kdy zaboha pěšky venku ani náhodou… vůbec nevím, co to může být. Je fyzicky v pořádku, prostě jsou jen tyhle momenty. Myslíte vy zkušené matky, že to může být určité období vzdoru, že to s tím může souviset, že se jí jednoduše nechce…snažím se hrát hry, na schovku… to ona vždy se schová mezi keříčky a jak poodejdu, tak řev a natahuje ruce… jindy je schopná běžet vedle prázdného kočáru třeba kilometr, prostě nejsem schopná postihnout důvod, proč tomu tak je…
Mohla by mi některá z vás říct, jestli to Vaše děti měly také, nebo je to jen období, nebo já už nevím… na jaře myslím, že bude líp, otevře se hřiště (je tu jen jedno přes zimu zamčené) - když vidí venku dítě, běží k němu, na kočár zapomene… doma je čilá, běhá, bosa i v bačkorách i v ponožkách, já už nevím… přece to musí přejít, nebudem jí vozit do důchodu v kočáru???!! :-)
Děkuji za případné zkušenosti a rady, Petra

Pro téměř tříleté dítě je kočár na běžné procházky naprosto zbytečný - za chvíli by přece už mohla jít do školky… nerozumím, proč o tomto s dcerkou vůbec debatuješ.

Osobně bych kočár úplně zrušila a prodala nebo odstranila z bytu… uklidila např. do sklepa nebo někam k prarodičům (kdyby se třeba ještě v průběhu léta hodil nebo pokud plánujete další dítě) - a je po problému :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5613
11.1.22 09:24

Ja mam uz druhé dítě, které od postavení na nohy kočár odmita. A odmítá i nekam dal. chodit, :mrgreen: motame se na petniku u baraku. Na tohle rada neni :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15722
11.1.22 09:31

Taky bych kocar schovala, zvlast, jestli mas jen to jedno ditko… Ja jak mam tri pomerne rychle za sebou, tak jsme kocar na nakup (cca 2.5 km cesta celkem) nebrali uz treba v 17, 18m. (Posledni dite se teda vozilo dele, ale to byla moje pohodlnost a castecne i casova tisen, dva krouzky starsich deti byly cca 2 km od domova, takze 4 km celkem, to je s dvouletakem na dlouho… no, dokud je clovek na RD a nikdo nikam nemusi, cas na to ma).

(Jako druha moznost me napadaji rustove bolesti? Treba se k tomu nekdo vyjadri, ja to nezazila, neporadim, ale slysela jsem o tom, ze nektere deti to trapi. )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16753
11.1.22 09:37

Nejak to „odbouravani kocaru“ vubec nechapu.
Proste chodim s kocarem tak dlouho, dokud ho nevozim prazdny, a pak ho proste prestanu brat :nevim:.
Nuceni chodit bez nej mi prijde uplne mimo.
A hlavne - pouziju kocar na presun z bodu A do bodu B, kdyz potrebuju nekam dojit nebo vyvencit psa. Jinak jsou pro male dite tyhle presuny uplne nezajimave - dite se nepotrebuje nekam presouvat, ale proste „byt venku“. Deti jsou schopne stravit odpoledne na jednom placku v lese, kde mlati klackama do ledu v louzich, sermuji se klackem, dloubaji bahno, delaji hromadky z kaminku atd atd.
Proc dceri neumoznis tohle…??
Samozrejme maminka oteplovacky, snehule a tepla bunda :D.
Edit: plus urcite ta porada s pediatrem, muze ji neco bolet. Litani po byte a chozeni venku je jine.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4234
11.1.22 09:40

My se kočáru zbavili ve dvou letech. Dítěte jsme se neptali, prostě se šlo všude pěšky a kočár zůstal doma. Pak se prodal, protože ho potřebovalo cizí miminko. Kočárky jsou pro miminka, ne pro velké děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15722
11.1.22 09:40

@Lucie_Sx V podstate souhlasim. Ale pokud mamince vadi rev ditete, kdyz vidi kocarek :nevim:… Ja kazdopadne odbouravala, protoze jsem nechtela sourozenecky, byval by se nam nevesel… Na detech to zanechalo celkem pozitivni nasledky - jsou to turisti a chodi rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15722
11.1.22 09:42

@Lucie_Sx Vidis, a fakt je, ze na presuny jsme pouzivaly od toho cca roku a pul odrazedlo, ted mi to teprve doslo, ze to dite nechodilo uplne po svych. Tak mozna to by byla moznost, zakladatelko?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16753
11.1.22 09:42

Jo a pokud mate zamcene hriste, tak pouziju auto/bus a posunu se jinam, ne…?
Byt furt v jedny vesnici musi byt hrozna nuda i pro to dite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16753
11.1.22 09:44
@Hobitka píše:
@Lucie_Sx V podstate souhlasim. Ale pokud mamince vadi rev ditete, kdyz vidi kocarek :nevim:… Ja kazdopadne odbouravala, protoze jsem nechtela sourozenecky, byval by se nam nevesel… Na detech to zanechalo celkem pozitivni nasledky - jsou to turisti a chodi rady.

Nase jsou taky turisti, to s tim vubec nema co delat. Na to ma vliv to, jak je rodina zalozena a jak travi volny cas, jestli v nakupaku pred panelakem nebo v prirode. Jestli ma s sebou kocar nebo ne, nebo jestli dite nuti chodit na silu, s tim vubec nema co delat.

Dcera zakladatelky rve proto, ze ten kocar nechava doma, ne? Normalne bych kocar vzala, svezla, dojela nekam do lesa a at si hraje tam.

Příspěvek upraven 11.01.22 v 09:46

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3349
11.1.22 09:45

@Hobitka Já teda děti vozila déle, vždycky nějak dle aktuálních potřeb svých nebo jejich. Toho skoro pětiletého ještě občas vezu, když je potřeba. A to nemohu říci, na všech potomcích to zanechalo pozitivní následky - jsou docela turisti a chodí rádi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.1.22 09:48

@Lucie_Sx vždyt já jí to umožnuji, jsme schopné být hodinu na jednom místě a hrát na schovku nebo jak píšeš mlátit klackem do ledu - v tomhle případě prošlapávat led na loužích, to jí tak bavilo…píšu bavilo, protože ted jí prostě nedostanu po svých (jejích) z domu. Jen v kočáru. Vyndám ven, okamžitě chce dovnitř. Přesun z bodu a do bodu b samozřejmě, jsme v horách a kopcích, ale vždy capala vedle prázdného a zpátky nahoru jela…ted to neexistuje, poslední dva tři dny. Předtím to bylo jednou, asi 14 dní zpátky, jinak zase pak normálně chodila vedle kočáru, pobíhala, sbírala,… Já už fakt nevím,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3349
11.1.22 09:51

@Peregrina80 no já bych ji prostě naložila, odvezla k místu, kde si má hrát a pak ji zase odvezla domů. To zase přejde a opravdu to neznamená, že doživotně neujde víc než 19,5 m.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
653
11.1.22 09:53

No tak jí v tom kočáru voz né, to je to takový problém?.. nějaké odnaučování od kočárku já teda neznám.. děti jsem vozila dokud chtěly.. měly období kdy chtěly, období kdy nechtěly..nechala jsem to na nich.. však do puberty jí vozit nebudeš..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15722
11.1.22 09:53

@JanaDaR Ja jsem teroristka. Ale ony tam pravda moc nechtely a me to nebavilo tahat s sebou… pak clovek musel drzet kocar a nemohl chytat dite, nebo kdyz chytal dite, musel nekde nechat kocar a pak se pro nej vracet :mrgreen:. Navic mi nespaly… Kdyz usly par kilacku denne, bylo to lepsi. No, kazdy podle svych poteb. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat