Dcera 6 let neumí a nechce kreslit

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.05.19 10:44
Dcera-6 let- neumí a nechce kreslit.

Ahoj holky,
jdu si pro radu, protože už si nevím rady s dcerou. Teď jí bude 6 let, ale v září do školy nejde-doporučili odklad. Chodím s ní na skupinky pro předškoláky-to ji baví. Baví ji dělat pracovní listy-zrakové vnímání, předčíselné představy atd…to, co nesnáší, je kreslení. Do čtyř let jsem ji nedokázala udržet v sedě u stolu. Pořád si chtěla jen hrát a hlavně běhat, pořád běhala a běhala, ale udržet ji u stolu nešlo. Až kolem 5 let se začala zajímat o úkoly pro předškoláky (pracovní listy, knihy s úkoly). Ale neumí vůbec kreslit a stříhat. Nenakreslí nic kromě sluníčka, geometrických tvarů a pár písmenek. Sednu si s ní ke stolu, vysvětluji, ukazuji, ale není to nic platné. Když se pokusí o postavu, tak je to klasický hlavonožec co zvládnou už tříleté děti. Už si s ní nevím rady, nechci, aby mi pak ze školy nosila pětky z výtvarky a aby ji to třeba omezovalo i v dalších předmětech. Díky holky, potřebovala jsem se vypovídat. :dance: :think:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
barbuchablond
Ukecaná baba ;) 1091 příspěvků 14.05.19 10:46

A ve školce kreslí? Byli jste na očním, jestli dobře vidí? Syna to taky nebaví, doma nekreslí vůbec, ale ve školce se zapojuje.

Pvln34
Stálice 52 příspěvků 14.05.19 10:50

A nebolo by lepšie využiť to, čo dela rada? A prihlasit ju na nejaký šport, keď sa rada hýbe? Ako mala som sama aktívne športovala, mala som 5 tréningov týždenne a som za to strašne moc rada. Vytvárka ani hudobná mi nikdy nešli. Pri stole som taky neobsedela. Nemusí predsa vynikat vo všetkom :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.05.19 10:50

@barbuchablond na očním byla když přestupovala do nové školky, je úplně zdravá. No ve školce když mají za úkol něco nakreslit, tak se o to pokusí, ale vypadá to hrozně, prostě jak tříleté dítě. Musím bohužel říct, že je nejhorší ze všech co se týče kreslení.

ivašot.
Echt Kelišová 7923 příspěvků 14.05.19 10:52
@Pvln34 píše:
A nebolo by lepšie využiť to, čo dela rada? A prihlasit ju na nejaký šport, keď sa rada hýbe? Ako mala som sama aktívne športovala, mala som 5 tréningov týždenne a som za to strašne moc rada. Vytvárka ani hudobná mi nikdy nešli. Pri stole som taky neobsedela. Nemusí predsa vynikat vo všetkom :nevim:

Když ona ta grafomotorika je zejména v první třídě hodně důležitá.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.05.19 10:53

@Pvln34 ona sportuje hodně, plave a chodí na aerobik, sice taky občas kouká kam nemá a pak neví, co má dělat, ale baví ji to a chodí tam ráda. Aerobik jí tedy nejde, ale tak nějak tam poskakuje, ale plavčo super. Spíš mě mrzí, že nezvládá ty věci co se týkají školy, nechci, aby pak měla špatné známky. No snad to za rok trochu dožene.

Sue2008
Kecalka 369 příspěvků 14.05.19 10:56

No a pripravu na psani, carky, strisky atd (nevim, co se dnes dela). To ji jde? Hele, ja do dnes kreslim stromky jak ve skolce, na skole jsem si protrpela kvuli psani (skrabu do dnes), ale nijak jinak jsem netrpela. No tak moje obrazky nevisely nanastence :roll:. Muzu se zeptat, proc ma odklad?

ametyst
Extra třída :D 11384 příspěvků 1 inzerát 14.05.19 10:57
@Anonymní píše:
Ahoj holky,
jdu si pro radu, protože už si nevím rady s dcerou. Teď jí bude 6 let, ale v září do školy nejde-doporučili odklad. Chodím s ní na skupinky pro předškoláky-to ji baví. Baví ji dělat pracovní listy-zrakové vnímání, předčíselné představy atd…to, co nesnáší, je kreslení. Do čtyř let jsem ji nedokázala udržet v sedě u stolu. Pořád si chtěla jen hrát a hlavně běhat, pořád běhala a běhala, ale udržet ji u stolu nešlo. Až kolem 5 let se začala zajímat o úkoly pro předškoláky (pracovní listy, knihy s úkoly). Ale neumí vůbec kreslit a stříhat. Nenakreslí nic kromě sluníčka, geometrických tvarů a pár písmenek. Sednu si s ní ke stolu, vysvětluji, ukazuji, ale není to nic platné. Když se pokusí o postavu, tak je to klasický hlavonožec co zvládnou už tříleté děti. Už si s ní nevím rady, nechci, aby mi pak ze školy nosila pětky z výtvarky a aby ji to třeba omezovalo i v dalších předmětech. Díky holky, potřebovala jsem se vypovídat. :dance: :think:

Mam syna v prvni tride a taky neumi kreslit.Ani strihat pry-striha krive. Normalni ucitelka ji nebude trapit 5 z vytvarky :zed:.Syn na to proste neni nikdy ho to ani nebavilo, pry neni dobre ho nutit, to by se sekl jeste vic :nevim:.Co se tyce psani tak je to malicko take horsi ale psace mu to jde naopak hezky :).Je chytry, nosi 1,pali mu to, ma logicky mysleni hlavne mu jde matika.Rad tanci a hezky :).Smirila jsem se ze z nej architekt nebude.

monzaj
Ukecaná baba ;) 2150 příspěvků 14.05.19 11:00

Syn taky nerad maloval a také maloval hlavonožce -mel i špatný úchop tužky takže jsme nastoupili na kurz grafomotoriky, tam měl zákaz malovat -až teď po 3lekci mu dovolili malovat s tužkou pod dozorem a řekla bych, že se rozmalovava.. což potvrdila paní na grafomotoriku, že se zlepší a po kurzu mu nebude dělat problém malovat.

cecetka
Echt Kelišová 8218 příspěvků 14.05.19 11:00
@Anonymní píše:
Ahoj holky,
jdu si pro radu, protože už si nevím rady s dcerou. Teď jí bude 6 let, ale v září do školy nejde-doporučili odklad. Chodím s ní na skupinky pro předškoláky-to ji baví. Baví ji dělat pracovní listy-zrakové vnímání, předčíselné představy atd…to, co nesnáší, je kreslení. Do čtyř let jsem ji nedokázala udržet v sedě u stolu. Pořád si chtěla jen hrát a hlavně běhat, pořád běhala a běhala, ale udržet ji u stolu nešlo. Až kolem 5 let se začala zajímat o úkoly pro předškoláky (pracovní listy, knihy s úkoly). Ale neumí vůbec kreslit a stříhat. Nenakreslí nic kromě sluníčka, geometrických tvarů a pár písmenek. Sednu si s ní ke stolu, vysvětluji, ukazuji, ale není to nic platné. Když se pokusí o postavu, tak je to klasický hlavonožec co zvládnou už tříleté děti. Už si s ní nevím rady, nechci, aby mi pak ze školy nosila pětky z výtvarky a aby ji to třeba omezovalo i v dalších předmětech. Díky holky, potřebovala jsem se vypovídat. :dance: :think:

A rika ti neco dyspinxie? Tim jsem treba postizena ja. Technicke kresleni mi problem nedela, ale malovani ano. Neumim volne nakreslit nic. Jen geometricke tvary. A v zivote s tim problem nemam :lol:

Vercsi148
Kecalka 339 příspěvků 14.05.19 11:02
@Anonymní píše:
Ahoj holky,

A jak je na to s pracovními listky, kde se třeba jen spojují tečky, dělají se klubíčka apod.? Jinak, zkus se podívat na grafomotorický kurz Maxík, jestli ho u vás někdo nedělá. Je to super pro předškolní děti…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.05.19 11:04

@Sue2008 co se týče přípravy na psaní, tak popravdě nic moc, napíše pár písmenek, ale třeba jí dělá hrozný problém napsat třeba šikmou čáru, rovnou ano, ale když po ní chci, aby udělala šikmou, tak je úplně mimo. Občas se jí povede vlnovka a nebo „šnek“, ale bojujeme. Výhoda je v tom, že se snaží a chvíli u toho vydrží. U kreslení vůbec a pokud ano, tak pokreslí papír třeba jen čárkami. Odklad má pro celkovou nezralost a má prostě mezery v některých oblastech, třeba právě to kreslení. Postavu chtěli a to byla hrůza :-D. A také si myslím, že vázne komunikace. Spíš se ptá, ale nechce odpovídat na zadané otázky.

Uživatel je online09Veronika09
Kecalka 379 příspěvků 14.05.19 11:05

@cecetka To mi nic neříká, něco si o tom přečtu, děkuji :-)

Sue2008
Kecalka 369 příspěvků 14.05.19 11:08

@cecetka jeee, to uz ma taky nazev? To je presne, geometrii jsem zboznovala, ale vytvarka :poblion:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.05.19 11:08

@Vercsi148 spojit čárky ano, to zvládne, klubíčko se někdy povede, někdy ne, stříšku taky zvládne sem tam, ale třeba podle předlohy překreslit nějaký vzor vedle na papír, to vůbec. Pořád přemýšlím, co jsem v dětství zanedbala, že ji to nejde.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama