Dcera 6 měsíců - je to lenost?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.04.19 12:49
Dcera 6 měsíců je to lenost? :o

Zdravím, ženy, maminky.. Nevím si rady k Mudr jdeme 18.4 na půlroční takže se poptám i zde, chci slyšet i Váš názor. Většina mimišků když vidím tak už si drží lahvičku, vše je zajímá hraje si s hračkami.. Ta moje rošťanda do všeho buší mlatí se vším, kope nezajímá ji nic dýl než 5 min ani ne, navíc pást koníčky jěště zvládneme ale když se jedná o přetáčení, tak nepříchází v úvahu.. Snažím se sní jakkoliv hrát a cvičit ale nic,.. :( nejraději leží na zádech a jak nevidí našeho 4-nohého mazla tak se brekem a vztekem nezastaví.. A při příkrmech ani nemluvím jednu lžičku spapá a druhou nechce.. další den třeba vubec… je to moje první a začínám mít pocit že jsem úplně levá :(

Reakce:
P4ja
Echt Kelišová 9124 příspěvků 16.04.19 13:00

A proč to tolik hrotis? Má svoje tempo. Příkrmy taky nemusí zbastit na posezení. A jestli kojis, tak už vůbec ne. Nech jí prostor. Pak ještě budeš vzpomínat na dobu, kdy jen ležela.

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1611 příspěvků 16.04.19 13:06

Je to miminko, každý má svoje tempo. Tady to srovnávání zruš hned, nebo ji budeš furt pozorovat a hledat chyby a budeš stresovat sebe i ji.

1mila2
Zasloužilá kecalka 890 příspěvků 16.04.19 13:17

Holka si nedrzela flasku nikdy, zacala az skoro v 10m, kdy dostala flasku s brckem. O tom, ze by si pila sunar v postylce jsem si mohla nechat jen zdat. Dyl ji zajima jen to, co je zakazane. A jidlo? Absolutni nejedlik, kdyz jsme ji nutila prikrm, tak mi pak odmitala i mliko, takze treba za celej den mela 1/2 jogurta. A drzi ji to do dneska a to ji je 16M. Nehrot to. Prvni dite jsem mela tabulkove, ale ty dalsi proste neeee.

barbuchablond
Ukecaná baba ;) 1091 příspěvků 16.04.19 13:40

Otáčení a pohyb bych těšila s doktorkou, může mít nějaký drobný problém, jídlo vůbec (pokud prospívá). Dcera začala jíst příkrmy až v 10 měsících, do té doby jsem ji krmila dávkovačem léků, nejedla ani ze lžičky. Ale byla kojená. Z klasické flašky se savičkou mi nikdy nepilo ani jedno dítě.
A nesrovnávat s ostatními dětmi a neposlouchat kecy supermatek a babiček se selektivní pamětí ;)

Janli
Echt Kelišová 8496 příspěvků 16.04.19 13:53

Naše malá si v šesti měsících odnášela od neurologa diagnózu: líná a tlustá :mrgreen:. V roce a půl je z ní něco mezi paraglánem a cirkusovým artistou.

Sue2008
Kecalka 371 příspěvků 16.04.19 14:15

Moje druha je taky flegmos. Na pulrocni kontrole doktorka zkoumala, zda se otaci, chtela ji pomoct prekrizenim nozicek. No dcerka nahodila sladoucky usmev a vyraz trhni si. Podotykam, ze to uz asi 2m umi, ale proste nedela. Nejradeji je na zadech pod hrazdickou. A nehne s ni nic. Je fakt, ze po prvni dracici si to uzivam :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.04.19 14:17

No tak moji 2 synové se sice v půl roce otáčeli a plazili, zato příkrmy se za jídlo daly považovat až někdy v roce a zeleninu a maso nejí dodnes. Stejně tak činnost - hrát si 5 minut s hračkou? 8o Buch buch a konec, matko zabavuj, nějaké samostatné hraní očekávám od předškoláka, ne od půlročního mimina. Smiř se s tím, že dítě není strojek, který bude dělat všechno co píšou v příručkách, ale už odmala je prostě své. :nevim:

Margery
Extra třída :D 11172 příspěvků 1 inzerát 16.04.19 14:22

@Sue2008, jo, dcera reaguje podobně :lol: přetočila se dvakrát, ani jsem to neviděla, prostě najednou byla na břiše. Od té doby nic. Prostě chce ležet. Aspoň mám zatím celkem klid :lol:

beruska9
Extra třída :D 11113 příspěvků 16.04.19 14:26

Prvni syn mi lezel jak placka do 9 mesicu, pretocit se naucil v tech 6 ale vubec ho to nezajimalo, lepsi bylo jecet, nez ho zabavi nebo pretoci mama :mrgreen: Pak behem mesice stal a obchazel veci. Druhatko velice rychle pochopilo, ze matka na takove veci nema cas a pustilo se do pohybu samo :mrgreen: Ale mlatit veci o sebe je nejoblibenejsi cinnost. Lahev nedavam, tak nevim. Prvni s jidlem vyvadel podobne a dela to doted a to mu budou za chvili 4 roky :roll: Druhatko by nas snedlo :lol: Deti jsou ruzne :nevim: Na ten pohyb je fajn nechat dite zkontrolovat, zda nema nejaky problem, ale dost casto je to o tom, ze k tomu musi dospet ;) A jidlo hrotit nemusis, v prvnim roce je nejdulezitejsi slozkou stravy mleko (MM.nebo UM).

Secrett
Nováček 1 příspěvek 17.04.19 07:21

Nehrotím snažím se jí užívat co to jde.. jen se chci ujistit že dělám správně… a nemusím lítat po doktorech. Bohužel kojení nejsme od 2 měsíce.. Příkrm tak 2-3 lžicky max a to ne každý den jediné co tak kašička od Hami asi kvůli její sladkosti. A myslím že si sní hraju dostatečně dost.. Od čeho tu mateřskou mám taky že… taky se mi otočila max 2× ale sama nevěděla kde je. Asi máte pravdu trošku srovnávám… :( Nejsem tabulková, to bych asi ani s prdelkou nedala… :D ale mockrát děkuji, uklidnily jste mě. :) :dance: :potlesk:

Váš příspěvek
Reklama