Dcera 6 měsíců se nezvedá na ručičkách

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
PeBa12
Stálice 76 příspěvků 08.01.19 14:05
Dcera 6.měsíců se nezvedá na ručičkách

Zdravím Vás, prosím o Vaše zkušenosti a popřípadě rady. Dceři bude teď 16.1 - 6 měsíců a pořád se nezvedá na ručičkách. Když je na bříšku tak se umí otočit kolem dokola (i když ještě trošku nemotorně :) ) Když držím hračku nad úrovní očí tak po ní jednou ručičkou chmatá, ale nezvedne se na vzpřímených rukou, pokud ji na bříško položím
já a má natáhlé ruce tak se na nich nějakou dobu udrží, ale sama se na nich nenatáhne. Už jsme jednou cvičili vojtovku kvůli pasení koníčků a teď jdeme k fizio na kontrolu a mám strach, že nás kvůli tomu bude zase tlačit do cvičení.

Přečtěte si článek: Vývoj miminka 6 měsíců: Z bříška na záda

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
vertunka
Závislačka 4817 příspěvků 08.01.19 14:06

No a co je na tom cvičení špatného? Teď ditku pomužeš a v 15cti si na to ani nevzpomenes. :nevim:

Kukacka123
Závislačka 3095 příspěvků 08.01.19 14:12

@PeBa12 a to je spatne? Kazde dite je jine :nevim: Nase mala se taky jeste nezvedne uplne (pul roku) a nenapadlo me to resit teda…

PeBa12
Stálice 76 příspěvků 08.01.19 14:12
@vertunka píše:
No a co je na tom cvičení špatného? Teď ditku pomužeš a v 15cti si na to ani nevzpomenes. :nevim:

Já prostě nejsem zastánce vojtovky. Vojtova metoda je puvodně určená pro děti s neurologickým problémem . Neříkám ,že je špatná. Hodně pomáhá o tom žádná, ale dnes cvičí vojtovku 9 dětí z 10 a 8 přitom uplně zbytečně.

PeBa12
Stálice 76 příspěvků 08.01.19 14:14
@Kukacka123 píše:
@PeBa12 a to je spatne? Kazde dite je jine :nevim: Nase mala se taky jeste nezvedne uplne (pul roku) a nenapadlo me to resit teda…

Já bych to tak neřešila pokud by jsme nešli k fizio ,protože vím ,že ona to řešit bude.

Kukacka123
Závislačka 3095 příspěvků 08.01.19 14:15

@PeBa12 tak uvidis, co ti rekne…treba plasis zbytecne ;)

PeBa12
Stálice 76 příspěvků 08.01.19 14:16
@Kukacka123 píše:
@PeBa12 tak uvidis, co ti rekne…treba plasis zbytecne ;)

No to bych byla poprvadě ráda :)

Petula306
Kecalka 154 příspěvků 08.01.19 14:17
@PeBa12 píše:
Já prostě nejsem zastánce vojtovky. Vojtova metoda je puvodně určená pro děti s neurologickým problémem . Neříkám ,že je špatná. Hodně pomáhá o tom žádná, ale dnes cvičí vojtovku 9 dětí z 10 a 8 přitom uplně zbytečně.

No jo, to je dnes taková doba. 9 z 10 cvičí, 9 z 10 má adhd, pořád se všechno řeší, zkoumá, tabulkuje :nevim: jsem ráda, že nevyrůstám v téhle době.

PeBa12
Stálice 76 příspěvků 08.01.19 14:24
@Petula306 píše:
No jo, to je dnes taková doba. 9 z 10 cvičí, 9 z 10 má adhd, pořád se všechno řeší, zkoumá, tabulkuje :nevim: jsem ráda, že nevyrůstám v téhle době.

Právě ,že vychovávat v téhle době dítko je docela záhul, protože jsou na všechno tabulky a ditě podle nich nejede ,tak už se zkoumá kde je problém ,místo aby se tomu dítěti nechal prostor ,tak se hned stresuje objížděním doktorů .

Kamkam
Ukecaná baba ;) 1407 příspěvků 08.01.19 14:30

@PeBa12 naše prtě si dalo taky trochu na cas, za to pak to rozjela :mrgreen: teda to druhe vzpřímeni zrovna dala dřív, ale otáčet na bříško se začala „až“ v necelých pěti a půl měsících. Zato pak v necelých sedmi měsících začala lézt, sedět a stoupat si. Nebudu ti radit, ať s ní necvicis, i když vám to předepíše… Jen ti řeknu, že ja s malou cvičila max 14 dní a za dva měsíce byla neurolozka nadšená, malá v něčem i napřed. :nevim: takže já ti rozumím, to nadužívání způsobuje akorát pochyby… Celý mi to přišlo takový zvláštní. Rehabka nám nedala pro neurolozku ani žádnou zprávu. Byli jsme tam s hypertonií. Během návštěv chtěla ještě rehabka řešit, že malá preferuje levou stranu… To nakonec, když se zpětně zamyslím, neřešila. U neurolozky jsem o tom pak nemluvila. Proč taky, taky jsem tam nechtěla zpátky :P ničeho si nevšimla, proklepla si ji tam a byla spokojená.

Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1260 příspěvků 08.01.19 14:31

Syn ma 6,5 měsíce a taky není na vzprimenych rukách a nikdo to neřeší. Teprve teď začal valet sudy… má dost velkou a těžkou hlavu, takže se neudrží a nikdo na nej nespěchá a nemusíme cvičit nic… nehrotila bych to :)

Luciferka_j
Zasloužilá kecalka 698 příspěvků 08.01.19 14:48

Taky mi nezvedala rucicky pri paseni a jedte v roce nesedela. Zasla jsem k fyzio, dva tydny pilne cvicila na velkem mici a najednou sedela, lezla spravne… i kdy lezla delsi dobu, byla jak vojak v zakopech, ruce na predlokti a kolinka pouzivala spravne. Jsou to ochable lopatkove svaly. Vojtovka potreba neni, balon to dokaze napravit a ditko to bavi :)

KlarkaK
Závislačka 3575 příspěvků 8 inzerátů 08.01.19 14:49

Maminky bohuzel je dobre si uvedomit ze v prvnim roce dostava dite motoricky zaklad pro cely zivot. Cviceni je jasne neprijemna otrava, ale pokud se dite nekvalitne vzprimuje dostane v zakladu nekvalitni pohybove vzory ktere drive ci pozdeji vyusti v bolesti zad, skolioticke drzeni, vyhrezy plotenek atd…jasne ze zdrave dite vyvoj „dozene“ ale tu kvalitu mate prave ted moznost ovlivnit.

Kukacka123
Závislačka 3095 příspěvků 08.01.19 15:00

@KlarkaK ja lezla az v 9 mesicich a zadny dusledky to na me nema ;) a nemyslim si, ze nutne kazdy dite v 6 mesicich musi nutne mit vzprimene rucicky a lezt…chapu, ze pokud to dela spatne nebo je to uz fakt dlouho, resit se to musi…popripade kdyz to doporuci dr…ale my k dr chodime, i na neurologii jsme vedeni (spatny porod, mala nedychala, dr nas tam radsi poslal) a neshledavaji nic spatneho ;)

Vosma29
Zasloužilá kecalka 543 příspěvků 08.01.19 16:02

Já nevím radši bych s dítětem 14 dní cvičila než pak řešit problémy v dospívání.

Mám předčasně narozené děti a cvičila sem poctivě občas to bylo teda sado. Ale dnes vidím oproti jiným matkám, které se na to vybodly, že to mělo smysl. Při nedávné kontrole se tam jedna rozčilovala a dělala scény, že ona nebyla pivinna s malou cvičit a když si platí pojištění tak ať se doktoři starají. Ono není jen Vojtovka.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Odeberte jí děti, zní hlasy na poslední Výměnu! Co se dělo pak? Potrat a stěhování do ciziny

Česko má za sebou jednu z nejskandálnějších Výměn manželek. Diváci nestačili... číst dále >

Kadeřávková účtuje se svými ex: Byla jsem vaše nejlepší, nechci vás ani za milion!

Mladá herečka Anna Kadeřávková (21), která září v nekonečném seriálu Ulice,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >