Reklama

Dcera 7 let po sobě neuklízí, co mám dělat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

patricie2014
Zasloužilá kecalka 792 příspěvků 11.02.18 15:30
Dcera (7) po sobě neuklízí co dělat

Ahoj holky, předen chci říct, že po dceři nechci moc. Mam 4 děti dcera ma 7,let dovjčata mají tři a syn bude mít dva. Takže si dovedete přectavit jakou spoušt ty tři dovedou udělat. A to je kámeb úrazu. Dvojčata do školky jdou až v zàří, :roll: jako otáčím se dost kolem dětí znáte to. Ale problém je nejstarší dcera… Veronika když třeba vidí že dovjčata rozlili pití, tak se otočí a dělá že to nevidí, příjde ze školi převleče se, a smuchlané oblečení hodí na zem. Není to o tom že bych jí k tomu nevedla naopak mockrát jsme o tom spolu mluvili.. Nadávala zakazovala domlouvala.. Prostě nic nikdy nepomohlo..je jí to uplně jedno. Moje mama mi říkala ať dělám to co dělala nám..Takže jsem jí uklidla pokoj.. Počkala a po tydnu jsem jí za ten nehotaznej chlív nahazela všechno doprostřed pokoje.. Všechno a ona? Rozbrečela se a uklízela to týden!! Stejně to nepomohlo… To same s jídlem.. Ona nejí paštiku..ryby těstoviny, maslo pečivo.. Vepřové hovězí a včera mi oznamila že nechce jíst kuřátka…!! Holky snažila jsem se jí vysvětlit jak to je… Marně.. Ona si jde koupit okurkY rajčata.. Papriky protože je to zdravé!! Holjy ona má 7 let… Je pravda že do nedávna jedla všechno.. Říkala jsem to naší DR a říkala že jí to přejde ale dneska mi při porcovaní kuřete řekla že jsem zlá a zabila jsem zvíře! Tak je to normalní.. Co chodí do školi je to šílený učení jí jde moc dobře.. A co teď?? Přístup k internetu nemá nevím kde na to přišla.. Prosím co dělat??

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

levandule23
Kecalka 489 příspěvků 11.02.18 15:33

S uklízením nevím, ale s jídlem - nenašla si ve škole kamarádku vegetariánku/ve­ganku?

patricie2014
Zasloužilá kecalka 792 příspěvků 11.02.18 15:37
@levandule23 píše:
S uklízením nevím, ale s jídlem - nenašla si ve škole kamarádku vegetariánku/ve­ganku?

Ptala jsem se jí… Nedokázala mi na to odpovědět.

ixule
Vesmírná mluvilka 34961 příspěvků 11.02.18 15:38

Kluci jsou menší, také je k tomu vedu, ale nechce se jim, to je jasné. U nás zabírá, co není uklizené, vyhazuji - předem je varuji a když nic, tak buď odpadkový koš a nebo krabice s tím, že to pak dám jiným dětem, které se o to budou lépe starat a uklízet si to. Nesmíš jí to ale potom po čase dát. S tím jídlem asi nic neuděláš, časem jí to přejde. Já taky nechtěla jíst králíky, co jsme chovali, přišlo mi to kruté.

rozand
Závislačka 2875 příspěvků 11.02.18 15:38

Nevidím důvod, proč by měla jíst maso, bílkoviny a vše jiné jí můžeš nahradit bez problému ty, když to nechce jíst ze zásady, fakt bych ji nenutila. Ano, normální to je, vegetariánů a veganů je spousta, prostě má soucit na vyšší úrovni než někteří jiní (upozorňuju, že vegan ani vegetarián nejsem). Nebo ji to přejde. Nucením si jen zhoršíš vztah s ní.

Pokoj bych uklízela s ní, pomohla bych jí zavést nějaký systém typu v pátek utřeme prach, v pondělí uklidíme skříně s oblečením atd. Pokud ji ale nutíš uklízet i po mladších sourozencích (viz zmínka o rozlitém pití), tak jí to jen znechutíš.

jenny.fields
Generální žvanilka 24718 příspěvků 11.02.18 15:40

NEchápu co je špatného na paprikách a rajčatech? Děti mají fáze nejedení, mě mladší teď nejí maso kromě buncha a řízku. NEdávej ji sladkosti a ona hlady neumře.
Co se týká úklidu, tak u nás se uklízí každý den. JE to peklo. Ale holt udělají bordel. Za pár měsíců bude mít mladší svůj pokoj, tak jsem zvědavá.
Různě zkouším pozitivní motivaci, závody, odměny.
Když mi lezou na nervy, tak negativní, časový limit (velmi dlouhý), nestihneš, zaplatíš- mladší hračky, starší peníze. Naposledy jsem se rozčílila, byl v tom kromě bordelu i fakt hnusného chování mezi nimi. Udělala jsem letecký den, vyházela z pokoje 2 pytle po 70 l rovnou o popelnice, dvě obr tašky jsem darovala a 5 obr tašek hraček a krámů jsem schovala. Je to vidět? není :zed: :zed: :zed: Každopádně aby někdo uklízel bordel týden, to bych fakt nedopustila.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.18 15:40

U hraček se mi osvědčilo, že když to tedy dcera nechtěla uklidit vyházela jsem to z okna. (v noci jsem pro to tajně šla) a jak byla ráda, když jsem to za čas vytáhla:-)
Důležité je, jestli jí na věcech záleží…
S tím jídlem to musela někde slyšet, nebo viděla nějaký pořad. Snad jí to za chvilku přejde…

BaMaK
Závislačka 2804 příspěvků 49 inzerátů 11.02.18 15:41

@patricie2014 Nesnazi se ziskat tvoji pozornost? Mas toho moc a verim, ze na ni ti nezbyva moc casu…co si udelat aspon jednou tydne cas jen na ni, zajit do kina, cukrarny, na prochazku.

patricie2014
Zasloužilá kecalka 792 příspěvků 11.02.18 15:41
@ixule píše:
Kluci jsou menší, také je k tomu vedu, ale nechce se jim, to je jasné. U nás zabírá, co není uklizené, vyhazuji - předem je varuji a když nic, tak buď odpadkový koš a nebo krabice s tím, že to pak dám jiným dětem, které se o to budou lépe starat a uklízet si to. Nesmíš jí to ale potom po čase dát. S tím jídlem asi nic neuděláš, časem jí to přejde. Já taky nechtěla jíst králíky, co jsme chovali, přišlo mi to kruté.

to je dobrej nápad… Se schováváním děkuji, ale ona to jídlo fakt bojkotuje.. Kontroluje co jí dávam na svačinu..kdyz ji dám pečivo ona ho dá kamarádce.. A v krámu si koupí okurku!! Rikala mi to prodavacka.. Co ma krám u skoli koukala jsem na naí jak puk.. Pokaždý okurku nebo rajčata..

rozand
Závislačka 2875 příspěvků 11.02.18 15:44

@patricie2014 A proč jí nedáváš na svačinu ovoce a zeleninu? Proč musí nutně jíst pečivo? To jí nemůžeš vařit normálně zdravě, když nechce jíst pečivo? A ptala ses jí, proč ho nejí? Nechutná jí? Může jít o PPP, ale na to bys s ní musela komunikovat, abys to zjistila.

patricie2014
Zasloužilá kecalka 792 příspěvků 11.02.18 15:46

Me nevadi Ze jí zeleninu naopak jsem ráda… Ale aby me odsuzovala že jsem zlá a zabila kuře mi příjde zvlaštní.. nechci aby uklizela po detech.. Ale že mi to neřekla že se neco stalo..Máme holčičí den jen ona a ja a to akzdou sobotu..

rozand
Závislačka 2875 příspěvků 11.02.18 15:47

@patricie2014 Pokud nesouhlasí se zabíjením zvířat na maso (a na to má v 7 letech fakt nárok, mít vlastní názor), tak je asi celkem logické, že to tak vnímá. Kuře jsi v podstatě zabila, kdybys ho nekupovala, neumřelo by, takže nevidím důvod, proč se na ni za to zlobit :nevim:.

patricie2014
Zasloužilá kecalka 792 příspěvků 11.02.18 15:49
@rozand píše:
@patricie2014 A proč jí nedáváš na svačinu ovoce a zeleninu? Proč musí nutně jíst pečivo? To jí nemůžeš vařit normálně zdravě, když nechce jíst pečivo? A ptala ses jí, proč ho nejí? Nechutná jí? Může jít o PPP, ale na to bys s ní musela komunikovat, abys to zjistila.

Ja jsem neříkala že jí zeleninu nedavám… Dávám normalne každý den nemá pečivo…ale jal to vypadá kdyz si o přestáce vytahne celou salatovku nebo celiu papirku.. A jídlo co jsem ji dala letí do koše?? Ja jsem jí dávala to co ona chtěla ale abych jí dávala celej týden jen okurku rajčata papriky… No chtela jsem jí dát jogurt.. Ale neexistuje

ixule
Vesmírná mluvilka 34961 příspěvků 11.02.18 15:50
@patricie2014 píše:
to je dobrej nápad… Se schováváním děkuji, ale ona to jídlo fakt bojkotuje.. Kontroluje co jí dávam na svačinu..kdyz ji dám pečivo ona ho dá kamarádce.. A v krámu si koupí okurku!! Rikala mi to prodavacka.. Co ma krám u skoli koukala jsem na naí jak puk.. Pokaždý okurku nebo rajčata..

Schovávat můžeš i oblečení, až bude jednoho dne koukat do skříně, že nemá co na sebe, tak třeba si to začne uklízet. Jinak pečivo jíst opravdu nemusí a se zeleninou klidně vystačí. Jak tu někdo psal, nedávej nic sladkého a neřeš. Bílkoviny můžeš částečně opravdu hodně nahradit. Jak řekla doktorka mé kamarádce, když jí kluk prakticky nejedl, aby se nebála, že hlady neumře. Časem ho to přešlo.

smajlik345
Kecalka 412 příspěvků 11.02.18 15:50
@patricie2014 píše:
Ahoj holky, předen chci říct, že po dceři nechci moc. Mam 4 děti dcera ma 7,let dovjčata mají tři a syn bude mít dva. Takže si dovedete přectavit jakou spoušt ty tři dovedou udělat. A to je kámeb úrazu. Dvojčata do školky jdou až v zàří, :roll: jako otáčím se dost kolem dětí znáte to. Ale problém je nejstarší dcera… Veronika když třeba vidí že dovjčata rozlili pití, tak se otočí a dělá že to nevidí, příjde ze školi převleče se, a smuchlané oblečení hodí na zem. Není to o tom že bych jí k tomu nevedla naopak mockrát jsme o tom spolu mluvili.. Nadávala zakazovala domlouvala.. Prostě nic nikdy nepomohlo..je jí to uplně jedno. Moje mama mi říkala ať dělám to co dělala nám..Takže jsem jí uklidla pokoj.. Počkala a po tydnu jsem jí za ten nehotaznej chlív nahazela všechno doprostřed pokoje.. Všechno a ona? Rozbrečela se a uklízela to týden!! Stejně to nepomohlo… To same s jídlem.. Ona nejí paštiku..ryby těstoviny, maslo pečivo.. Vepřové hovězí a včera mi oznamila že nechce jíst kuřátka…!! Holky snažila jsem se jí vysvětlit jak to je… Marně.. Ona si jde koupit okurkY rajčata.. Papriky protože je to zdravé!! Holjy ona má 7 let… Je pravda že do nedávna jedla všechno.. Říkala jsem to naší DR a říkala že jí to přejde ale dneska mi při porcovaní kuřete řekla že jsem zlá a zabila jsem zvíře! Tak je to normalní.. Co chodí do školi je to šílený učení jí jde moc dobře.. A co teď?? Přístup k internetu nemá nevím kde na to přišla.. Prosím co dělat??

Myslím si že ji chybí víc tvé pozornosti. Přeci jen při tolika dětí chtělo by to se ji trošku víc věnovat. Jinak uklízet si pokoj ano, ale aby uklízela rozlité pití po svých sourozenci proč?! jen proto že je nejstarší…ty jsis je pořidíla tak si to uklid ty a nebo je nauč že když to rozlijou at si to utřou sami. Přeci jen jdou do školky takže by taky mohli začít trošku pomáhat doma a hlavně je naučíš uklízet po sobě.
Ohledně dcery by jses mohla poradit i s ppp ale myslím si že je to o pozornosti, takže uklízet spolu. Třeba i vybrat nějaké hračky pro dětí z dd. Zakazovat a nadavat je právě cestou k tomu že schvalně bude dělat to co nechceš takže bordel. Prosím pojd půjdeme si spolu uklidít pokojíček aby jsi to tu měla pěkne a můžeš si pozvat nějakou kamarádku na přespaní atd…
Jinak bud ráda že ji zeleninu, lepší než by si koupila sladkosti. Tak ji udělej saláty, rizota, kuskus však hladem neumře a aspoň holka zdravě jí

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Uzel útočí na Me Too: Rýpu se ženám všude, ale za ramena je vzít nemůžu!

Je tomu přibližně rok, co v Americe odstartovala kampaň Me Too. Za oběť jí... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >