Dcera (7 let) drží příbor obráceně. Mám to řešit?

256
18.5.16 10:02

Dcera (7let) drží příbor obráceně. Mám to řešit?

Milé maminky, mám dotaz. Moje dcera (7 let, první třída, pravák) drží příbor obráceně. Snažím se jí říkat, aby si dávala pozor a držela jej správně, ale tvrdí, že se jí takto jí lépe a ani jej správně držet nechce.
Co s tím? Nemáte někdo zkušenost? Mám to řešit nebo nechat být?
Moc děkuji za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1092
18.5.16 10:05

Takhle to mám celý život, funguji jako pravák a jím jako levák, přijde mi to logičtější, kdyby se mě někdo někdy pokoušel přeučit, tak by to tím příborem schytal :mrgreen:
Hlavně si uvědom, že to není žádný handicap, dcera bude žít plnohodnotný život, i když jí jako levák :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8449
18.5.16 10:07

Pokud nejí jako prase, tak nevidím problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1089
18.5.16 10:09

Manželovi je 31 a nikdy nedržel příbor jinak než obráceně. není to špatně. nají se a je mu/jí to přirozené. nebrala bych nikomu nic co je pro něho přirozené. naopak, ve škole bych informovala učitelku aby neměla tendence jí to přehazovat a v tu chvíli jí veškeré jídlo zprotivit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1720
18.5.16 10:10

@Walburga Mám to stejně jako ty. Jsem pravák, ale pořád nějak tíhnu k levé. Příborem jím naopak celý život - matka byla učitelka v mateřské škole, tak jsem to dost schytávala, ale pak přišla na to, že mi to už nerozmluví…
Navíc lidé si toho vůbec nevšímají. Manžel si toho šiml asi po pěti letech vztahu:)
Otec je levák, tak je možné, že jsem něco „zdědila“ po něm…,

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
362
18.5.16 10:10

Také to tak mam. Jsem pravák a jim jako levak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2549
18.5.16 10:13

Taky jsem to tak měla. Ale já šla do první třídy s tím, že jsem nevyhraněná. Pravou část obrázku jsem malovala pravou rukou, levou část levou. Tak mě začali učit psát pravačkou, ale kdyby mě začali učit levačkou, jsem levák. Rodiče mě při jídle upozorňovali, že držím příbor špatně, tak jsem nakonec začala držet dobře. Dneska už mi to přijde divný. Ale brácha to má obráceně, je levák a příbor drží jako pravák. A to je jediný, kdy používá pravou ruku. I hodinky nosí na pravačce. Takže bych to asi neřešila. Třeba se časem přeučí sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
256
18.5.16 10:14

Moc děkuji za tolik příspěvků. Já kolem sebe totiž nikoho takového nemám, ani žádného leváka, tak jsem si říkala, co s tím. Tak to jsem ráda, že dcera není sama :D.
Měla jsem spíš obavu, aby jí to nedělo později problém společenský.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.5.16 10:19

Priborem jim tez jako levak :) jinak jsem pravak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tunrida
18.5.16 10:21

Můj brácha je zase levák a příbor drží jako pravák. Ony příbory přišly na svět později, než praváctví a leváctví ;)

• Nahlásit
  • Citovat
152
18.5.16 10:22

Nechala bych ji, ať si drží příbor, jak chce…čemu to vadí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15681
18.5.16 10:25

@ziza1108 Pokud narazí na pitomce, tak se jí za to budou smát. A pokud bude v dospělosti mezi cizími lidmi, tak ji budou považovat za burana, který neví, jak se drží příbor - což může být problém třeba při obchodním jednání, které je spojené s obědem.
To jak jí doma by mi bylo jedno, ale v restauraci bych trvala na tom, že musí příbor držet správně, aby si zvykla, že ve společnosti ho má držet tak jak ostatní. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
256
18.5.16 10:27

@alifie Přesně to jsem myslela. Já i manžel občas musíme na jednání spojené s obědem nebo nějakou společenskou večeři a měla jsem obavu, aby s tím dcera potom neměla problém.
I když levákovi se asi taky nesmějí nebo ano? Ten to přece taky drží obráceně. Tak nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5971
18.5.16 10:28
@Dulii píše:
Také to tak mam. Jsem pravák a jim jako levak.

manžel to má naopak, je levák, ale jí jak pravák :mrgreen:

ttt

Mikina

fda 180 Kč
  • 40, 42

Lodičky

fda 200 Kč
  • 40

Maxi sukně

fda 400 Kč
  • 42, 44
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.5.16 10:35

Zakladatelko, v žádném případě dceru nepřeučuj. Protože ji tím můžeš způsobit psychické trauma.je bud levák, nebo ambivalentní, tj. že nemá dominantní žádnou mozkovou hemisféru a některé činnosti bude dělat levou(ambidegři jsou vlastně leváci),jiné pravou.To je to samé, jako by pravákovi tvrdili, že musí dělat to a to levou, protože je to modní. Prostě kravina. Já sama jsem přeučený levák, mám nevyhraněnou latelaritu, třeba žehlím oběma rukama, lépe řečeno žehlím tou po které mám zrovna zásuvku. Ale existují jedinci-spolužačka, která byla úplný levák a násilím ju přeučili, nebo chtěli přeučit a ona z toho začala koktat a léčila se u psychologa-tak moc jí to ublížilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama