Dcera (8) a její ošklivé chování k bráškovi (4). Co s tím?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
wasilly
Ukecaná baba ;) 1351 příspěvků 21.03.19 16:29
Dcera (8) a její ošklivé chování k bráškovi (4). Co s tím?

Pěkný den, ráda si nechám poradit. Dcera se nechová pěkně k mladšímu bráchovi, neustále mu škodí a dokazuje svoji převahu. Kam jde on, ona tam je dřív, co chce on, vezme si ona dřív. Není to samozřejmě úplně černobílé, pěkně si spolu vyhrají, ale v každé hře je cítit ta její potřeba nadvlády. Co s tím?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
tajnaorient
Zasloužilá kecalka 678 příspěvků 21.03.19 16:36
@wasilly píše:
Pěkný den, ráda si nechám poradit. Dcera se nechová pěkně k mladšímu bráchovi, neustále mu škodí a dokazuje svoji převahu. Kam jde on, ona tam je dřív, co chce on, vezme si ona dřív. Není to samozřejmě úplně černobílé, pěkně si spolu vyhrají, ale v každé hře je cítit ta její potřeba nadvlády. Co s tím?
:mrgreen: :mrgreen: mám to úplně stejně ,dcera skoro 7 a malý 4. Taky si dokážou pěkně pohrát,ale jinak dcera mu pořád utíká,že je rychlejší ,větší . Prostě jak píšeš,taky z toho kolikrát silim,malý se pak dokáže pěkně vztekat 8o :lol:
Alkata
Zasloužilá kecalka 746 příspěvků 21.03.19 17:00

To je snad normální, ne? Je větší, je rychlejší. Holt příroda. Dokud mu vyloženě neublížuje neresila bych.

wasilly
Ukecaná baba ;) 1351 příspěvků 21.03.19 17:03

Ono se to bohužel stupňuje. Syn už si nenechá všechno líbit, dneska ho dcera kopla a trefila se přímo mezi nohy.

wasilly
Ukecaná baba ;) 1351 příspěvků 21.03.19 17:05

.

stinga
Kelišová 5948 příspěvků 3 inzeráty 21.03.19 17:09
@wasilly píše:
Ono se to bohužel stupňuje. Syn už si nenechá všechno líbit, dneska ho dcera kopla a trefila se přímo mezi nohy.
:nevim: a to jen tak dceři prošlo?
welovefashion
Zasloužilá kecalka 793 příspěvků 89 inzerátů 21.03.19 17:27

Vymezovat hranice, když je to nutné, nechat žít, když to není důležité, nebezpečné… V tom případě pak vysvětlit menšímu, že je ona starší a proto i rychlejší, popřípadě občas mu dát naskok… Ono je někdy těžké to vybalancovat…

Třeba dcera mladšímu synovi věčně dorikava básničky… On se pak vzteká, takže teď to řeším tak že holku posilam pryč nebo zacpavám pusu…
Někdy ale zase je nechám spolu soutěžit, třeba kdo první řekne barvu anglicky…protože vím že na tom jsou v tomto ohledu cca stejně…

wasilly
Ukecaná baba ;) 1351 příspěvků 21.03.19 17:39
@welovefashion píše:
Vymezovat hranice, když je to nutné, nechat žít, když to není důležité, nebezpečné… V tom případě pak vysvětlit menšímu, že je ona starší a proto i rychlejší, popřípadě občas mu dát naskok… Ono je někdy těžké to vybalancovat…Třeba dcera mladšímu synovi věčně dorikava básničky… On se pak vzteká, takže teď to řeším tak že holku posilam pryč nebo zacpavám pusu…
Někdy ale zase je nechám spolu soutěžit, třeba kdo první řekne barvu anglicky…protože vím že na tom jsou v tomto ohledu cca stejně…

Díky za komentář. My to děláme cca stejně, ale jakmile se nedívám a jsou spolu sami (a to je často) tak slyším věčný řev mladšího. Ne, že by mu fyzicky ubližovala, ale stále ho popychuje. Už mám toho tak akorát. Dcera je v tomhle po mě, byla jsem taky hodně soutěživá. Ovšem já mám dvojče a byly jsme na tom stejně.
U nás to jsou situace většinou venku na zahradě. Včera slezla z houpačky, syn si tam sedl a ona utíkala a shodila ho a sedla si tam. Dneska ta story s pindíkem. Domlouvám jí stále, omlouvá se, prosí, brečí a další den zas… :nevim:

welovefashion
Zasloužilá kecalka 793 příspěvků 89 inzerátů 21.03.19 18:02
@wasilly píše:
Díky za komentář. My to děláme cca stejně, ale jakmile se nedívám a jsou spolu sami (a to je často) tak slyším věčný řev mladšího. Ne, že by mu fyzicky ubližovala, ale stále ho popychuje. Už mám toho tak akorát. Dcera je v tomhle po mě, byla jsem taky hodně soutěživá. Ovšem já mám dvojče a byly jsme na tom stejně.
U nás to jsou situace většinou venku na zahradě. Včera slezla z houpačky, syn si tam sedl a ona utíkala a shodila ho a sedla si tam. Dneska ta story s pindíkem. Domlouvám jí stále, omlouvá se, prosí, brečí a další den zas… :nevim:

No tak to máme skoro stejně, tohle dělá moje dcera taky, dcera má 7, syn 4 roky… Ale já teda zjistila, že syn kolikrát řve i kvůli zbytečnostem, nebo on jí něco udělá ona mu to vrátí a on pak brečí, že mu ublížila… :zed:

stinga
Kelišová 5948 příspěvků 3 inzeráty 21.03.19 18:25

@wasilly tak kdybych viděla 8letou, jak kope mezi nohy 4letého, tak jí takovou vrazím, až se zapotácí, ať je to výchovně a psychologicky správné, nebo ne - vždyť mu třeba mohla způsobit distorzi varlete - víš co to je? nebo mu úplně něco rozdrtit, ta fyzická převaha osmileté je přece obrovská :cert:

jenny.fields
Nadpozemská drbna 26264 příspěvků 21.03.19 18:39
@wasilly píše:
U nás to jsou situace většinou venku na zahradě. Včera slezla z houpačky, syn si tam sedl a ona utíkala a shodila ho a sedla si tam. Dneska ta story s pindíkem. Domlouvám jí stále, omlouvá se, prosí, brečí a další den zas… :nevim:

A co jsi udělala? Jak jsi reagovala? Budeš muset tohle vyrovnávat.
Jinak popichovat ne popychovat, please.

Tamtama
Extra třída :D 12158 příspěvků 21.03.19 18:50

U nás je to taky, staršímu 7, mladšímu 4,5. Když dám mladšímu náskok, starší je okamžitě v záchvatu vzteku na zemi, případně se vzteká, že nehraje. Pravda, mladší někdy provokuje a pak řve. Ale je znát, že starší prostě potřebuje mít navrch.
@stinga u nás je teda starší dost agresivní, ale domlouvání, zákazy, tresty, na zadek, nic nepomáhá, všechno je mu jedno. Ještě se nám směje do obličeje. :cert:

Ou
Kelišová 6969 příspěvků 21.03.19 19:10

Věnujte jí víc pozornosti, ty i tvůj manžel si společně se starší dcerou domluvte pravidelnou dobu (alesoń hodinu týdně na každého rodiče), kdy budete trávit čas jen s ní (druhý tou dobou bude s mladším synem) a budete se věnovat nějaké činnosti, která bude ji bude těšit.

Hodí se ní domluvit jednoduchá pravilda, která ve vztahu k bráchovi musí dodržovat a předem domluvit saknce, které nastanou, pokud tyto bude porušovat a pak být důsledný.

knížky pro inspiraci
https://obchod.portal.cz/…tu-v-rodine/
https://obchod.portal.cz/…-a-rivalita/
 https://obchod.portal.cz/…ive-vychove/

wasilly
Ukecaná baba ;) 1351 příspěvků 21.03.19 19:19

Holky, samozřejmě jsem se vytočil tak, že jsem jí jednu vrazila, ale tím si nepomůžu, že. Nechci řešit následky, chci tomu předcházet.
@Ou děkuji, to s tím věnováním se snažíme dodržovat, i když to nejde pravidelně. Máme ještě nejmladšího, ten je teprve roční. Nechci si přestavit, jak by to u nás vypadalo za pár let :zed:

Amelie30
Ukecaná baba ;) 2394 příspěvků 21.03.19 19:25
@stinga píše:
@wasilly tak kdybych viděla 8letou, jak kope mezi nohy 4letého, tak jí takovou vrazím, až se zapotácí, ať je to výchovně a psychologicky správné, nebo ne - vždyť mu třeba mohla způsobit distorzi varlete - víš co to je? nebo mu úplně něco rozdrtit, ta fyzická převaha osmileté je přece obrovská :cert:

Asi tak nějak. @wasilly pokud už je to za hranicemi akceptovatelného sourozeneckeho pošťuchování, je třeba dceři domluvit. V osmi letech má už rozumu dost.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama