Dcera 9 měsíců nesedí ani nelozí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
PeBa12
Kecalka 123 příspěvků 2 inzeráty 09.04.19 12:27
Dcera 9 měsíců nesedí ani nelozí

Zdravím mamimky, chci vědět jestli jste/byla na tom některá stejně a popřípadě jak jste to řešili/neřešili. Už je mi ztoho trochu smutno. Malá bude mít teď 16.4 9 měsíců a o vůbec nic se nesnaží. Jednou za den se třeba pokusí pod sebe nacpat kolinka, ale i ten jeden pokus nedotahne do konce. Už mě to nebaví jak se každá návštěva už mezi dveřma ptá "Tak co už lozi " a já pořád říkám ne. Neznáte nějaké cvičení co by ji trochu pomohlo? A taky sem myslela, že se to s věkem zpravi, ale ona je pořád taková ubrečená. Nic ji nebaví moc dlouho u všeho se začne hned vztekat. Jiné děti v jejím věku vydrzi v kočárku čučet i hodinu a ona se začne po chvíli vztekat pokud se nejezdí. Zlomí se to někdy a přestane ten křik?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
unuděná
Kelišová 7408 příspěvků 09.04.19 12:30

@PeBa12 co na to pediatrička? jak dlouho denně je na bříšku? stimuluješ jí, aby třeba se pro něco natahovala?

Petra Z
Hvězda diskuse 52788 příspěvků 09.04.19 12:31

@PeBa12 myslím,že až se začne sama pohybovat,tak jo…
Náš se narodil 7.4.----ale před 10 lety :D
Plazit se začal ve skoro 10 měsících.....lézt pak nějak hned po té......ale sám si sedl až v 11 měsících.....

PeBa12
Kecalka 123 příspěvků 2 inzeráty 09.04.19 12:32
@unuděná píše:
@PeBa12 co na to pediatrička? jak dlouho denně je na bříšku? stimuluješ jí, aby třeba se pro něco natahovala?

Na bříšku je skoro furt, stimuluju, natahuje se,ale když na to nedosáhne začne zuřit.

PeBa12
Kecalka 123 příspěvků 2 inzeráty 09.04.19 12:33
@Petra Z píše:
@PeBa12 myslím,že až se začne sama pohybovat,tak jo…
Náš se narodil 7.4.----ale před 10 lety :D
Plazit se začal ve skoro 10 měsících.....lézt pak nějak hned po té......ale sám si sedl až v 11 měsících.....

Takže mám náděj, že to ještě všechno dožene? :D

SAJ
Závislačka 3834 příspěvků 09.04.19 12:34

Jako bys popisovala moje děti.
Pohyb netřeba, nejstarší taky vyžadovalo velkou pozornost. Pokud doktorka nic nenamítá (dobrý svalový tonus, prospívající dítě), tak nepanikař a vydrž. Moje nejmladšátko se samo začalo víc hýbat až skoro v deseti měsících - a přitom je to teď sportovní talent…

SAJ
Závislačka 3834 příspěvků 09.04.19 12:34
@PeBa12 píše:
Na bříšku je skoro furt, stimuluju, natahuje se,ale když na to nedosáhne začne zuřit.

Každopádně se těš na období vzdoru, to byl docela mazec. ;)

Heinich
Závislačka 3280 příspěvků 09.04.19 12:34
klid

Já bych to tak neřešil. Neexistuje žádná norma, kdy má začít „lozit“. Třeba bude jednou o to lépe mluvit, či myslet :mrgreen:

unuděná
Kelišová 7408 příspěvků 09.04.19 12:35

@PeBa12 Tak to je na dobré cestě, lepší zuřivost, než apatie :mavam: Neboj, je možné, že pak všechno přijde ze dne na den, až ti to nebude milý ;) A řev v kočárku taky přejde, až ho bude brát jako úlevu, ne nutnost (až začne chodit) :mavam:

PeBa12
Kecalka 123 příspěvků 2 inzeráty 09.04.19 12:35
@SAJ píše:
Jako bys popisovala moje děti.
Pohyb netřeba, nejstarší taky vyžadovalo velkou pozornost. Pokud doktorka nic nenamítá (dobrý svalový tonus, prospívající dítě), tak nepanikař a vydrž. Moje nejmladšátko se samo začalo víc hýbat až skoro v deseti měsících - a přitom je to teď sportovní talent…

Děkuji za povzbuzení :) Už jsme ztoho takový nervózní s manželem :D

Anitramm
Ukecaná baba ;) 1419 příspěvků 09.04.19 12:37

Náš prcek v 10ti měsících jen ležel. Pediatrička nám doporučila rehabilitace, na neurologii nás neposílala. Některý dětičky jsou prostě jen „línější“, mají ochablý svalíky a potřebujou popostrčit. Na rehabky jsme chodili cca půl roku. Někdy po 1.roce si sám sedl, obcházet nábytek začal v roce a půl a pustil se v roce a 3/4. Brzo mu budou 3 a vůbec by to nikdo nepoznal, řádí úplně normálně jako jeho vrstevníci. Chtělo to teda hodně trpělivosti a neházet flintu do žita. Fyzioterapeutka nám ukazala spousty cviků a her, při kterých jsme prcka motivovali, aby se hýbal. Držím palce, určitě se zeptejte pediatra na ty rehabky. Třeba jen nemá dost silný svalíky. ;)

PeBa12
Kecalka 123 příspěvků 2 inzeráty 09.04.19 12:37
@Heinich píše:
Já bych to tak neřešil. Neexistuje žádná norma, kdy má začít „lozit“. Třeba bude jednou o to lépe mluvit, či myslet :mrgreen:

To já vím, že norma neexistuje, ale už se mi nechce ji nosit za vším co ji zaujme a nedostane se k tomu :mrgreen:

M-i-ch-e-l-l-e
Kecalka 295 příspěvků 09.04.19 12:54

Navštívila bych fyzioterapeuta, aby dítko zkontroloval. Když nic jiného, tak pro Váš dobrý pocit. Také jsem to tak jako samoplátce udělala.

Shari81
Kelišová 6118 příspěvků 09.04.19 12:57

klid, není kam spěchat. Stimuluj, jednou to příjde, věř, že to 18ti ležet fakt nebude ;) a milé návštěvě bych hned u vchodu řekla, že pokud přišli vyzvídat pohybové schopnosti mého dítěte, tak zas můžou jít, ale pokud přišli na kafe, tak jim dám i bábovku. Nenechala bych je ani nadechnout. Každé dítě je jiné a takřka žádné není tabulkové. Nespěchej, dej jí čas ;-)

blumen
Hvězda diskuse 49814 příspěvků 09.04.19 12:58

@PeBa12 a proc se nezeptate na fyzioterapii, co doporuci posilovat a jak motivovat?

My v DE nechodili nikam, mala se teda zacala v 8 mesicich plazit a plazila se do 11, to pak zacala lozit, ve 14. si sedla a od 16 chodi. Ale ona byla hodne opatrna, jinak by sezeni i chuzi asi zvladla driv

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama