Dcera 9 - Pořád si hraje a neplní si své povinnosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.18 23:01
Dcera 9 - Pořád si hraje

Matky, nevím, jestli máte podobné zkušenosti se svými dětmi, ale já už nevím, co dělat. Dceři již bylo devět let, ale ma tendenci si neustále hrát. Za normálních okolností by mě těšilo, že si dítě v dnešní době rádo hraje, ale ona si hraje kdekoli s čímkoli. S klacikama venku, doma s panenka, s postavičkami z kinder vajíček nebo si vytvoří své postavy z papíru. Hraje si i s autíčkama, kastanama, no prostě s čímkoli, co Vás dokáže napadnout. Problém je v tom, že si u toho není schopna plnit své povinnosti. Ať již se jedná o domácí úkoly, povinnosti v domácnosti, úklid vlastniho pokoje, ten za svůj život samostatně snad nezvládla ani jednou, ale rozhází ho za pět minut… Není možné ji donutit ani po dobrém ani po zlém, ani výpraskem, výhrůžkami, zabavením hraček…vždy sklouzne opět ke hraní. Jsme normální rodina bez nějakých výkyvů, takže na psychické trauma to také nelze svádět. Dcera se s naší pomocí i dobře učí, není ani jedináček, má dva mladsi sourozence, vždy je vyhodí z pokoje, a tam si sama hraje. Zaráží mě, že ve svém věku si sama nedokáže říct dost a nevadí jí, že ji treba 10× říkám, aby se např. prevlekla, když přijde ze školy. I u toho převlékání už si hraje. Máme tyto situace dennodenně. Pořád ji musím opakovat, co měla dělat, protože se do svých her zabere a nevnímá.
Dělají to i Vaše děti? Jak ji přimět k troše zodpovědnosti a donutit si hrát až po svých povinnostech? Fakt už nevím, jak na ni. A není zde např. nějaký psycholog, který by mi doporučil následné kroky? Děkuji všem :)

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
chrastitko11
Kecalka 491 příspěvků 13.10.18 23:07
@Anonymní píše:
Matky, nevím, jestli máte podobné zkušenosti se svými dětmi, ale já už nevím, co dělat. Dceři již bylo devět let, ale ma tendenci si neustále hrát. Za normálních okolností by mě těšilo, že si dítě v dnešní době rádo hraje, ale ona si hraje kdekoli s čímkoli. S klacikama venku, doma s panenka, s postavičkami z kinder vajíček nebo si vytvoří své postavy z papíru. Hraje si i s autíčkama, kastanama, no prostě s čímkoli, co Vás dokáže napadnout. Problém je v tom, že si u toho není schopna plnit své povinnosti. Ať již se jedná o domácí úkoly, povinnosti v domácnosti, úklid vlastniho pokoje, ten za svůj život samostatně snad nezvládla ani jednou, ale rozhází ho za pět minut… Není možné ji donutit ani po dobrém ani po zlém, ani výpraskem, výhrůžkami, zabavením hraček…vždy sklouzne opět ke hraní. Jsme normální rodina bez nějakých výkyvů, takže na psychické trauma to také nelze svádět. Dcera se s naší pomocí i dobře učí, není ani jedináček, má dva mladsi sourozence, vždy je vyhodí z pokoje, a tam si sama hraje. Zaráží mě, že ve svém věku si sama nedokáže říct dost a nevadí jí, že ji treba 10× říkám, aby se např. prevlekla, když přijde ze školy. I u toho převlékání už si hraje. Máme tyto situace dennodenně. Pořád ji musím opakovat, co měla dělat, protože se do svých her zabere a nevnímá.
Dělají to i Vaše děti? Jak ji přimět k troše zodpovědnosti a donutit si hrát až po svých povinnostech? Fakt už nevím, jak na ni. A není zde např. nějaký psycholog, který by mi doporučil následné kroky? Děkuji všem :)

Třeba bude hodně kreativní .. co je za znamení ? Ryba ?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.18 23:10
@chrastitko11 píše:
Třeba bude hodně kreativní .. co je za znamení ? Ryba ?

Je váha a kreativní je převelice. Ale zapomíná se pak z toho svého světa kreativity vracet do reality. Mám o ni strach.

Jar Jar
Ukecaná baba ;) 1381 příspěvků 13.10.18 23:13

A proč by si nemohla devítiletá holčička hrát? Každé dítě je trošku jiné, tak je holt trošku roztěkaná, s tím stejně nic nenaděláš. Počkej až ji bude osmnáct a místo učení k maturitě bude něco pařit od rána do večera na počítači :-)

Jar Jar
Ukecaná baba ;) 1381 příspěvků 13.10.18 23:14
@chrastitko11 píše: co je za znamení ? Ryba ?

WTF? Co s tím má společného znamení?

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 871 příspěvků 13.10.18 23:18

Co bych za to naopak u svého dítěte dala, aby se samo zabavilo a samo si hrálo. Myslím, že u 9letého je normální, že ho baví si hrát, já jsem si hrála až asi do 12 let.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.18 23:20
@Jar Jar píše:
A proč by si nemohla devítiletá holčička hrát? Každé dítě je trošku jiné, tak je holt trošku roztěkaná, s tím stejně nic nenaděláš. Počkej až ji bude osmnáct a místo učení k maturitě bude něco pařit od rána do večera na počítači :-)

Ale samozřejmě že mohla, ale ne neustále. V tomhle věku už má i své povinnosti, jak doma, tak i ve škole a tím že je roztěkaná, tak zapomíná a nebo pouští z hlavy podstatné věci. Neumí si učesat priority, ač se jí snažím neustále opakovat, že hraní ano, ale až po povinnostech. Ona je svá a neumí a asi ani nechce se od toho svého hraní odpoutat. Skončí to vždycky tak, že sedí uprostřed pokojíčku ucesana neucesana, oblečená neoblecena, ale lapena ve svém světě fantazie bez pojmu o čase.

dedrichov
Závislačka 2967 příspěvků 13.10.18 23:21

Jestli pořád poslouchá, že musí a nesmí to a tamto a po dobém a převážně po zlém … vždyť je to dítě, co by měla dělat ve volném čase dalšího, než si hrát? Dětství uteče jako nic a uklízet může celý život

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.18 23:27

To je, jako bys psala o mně. Pořád jsem něco vymýšlela, hrála jsem si a vymýšlela si příběhy. Máma ze mě rostla, protože mi vše neustále opakovala, připomínala a nic jsem neudržela dlouho. Taky nepomáhalo nic. Musela by mě umlátit. Jsem pořád stejná a to mi táhne na 40 a mám 2 děti. Taky pořád utíkám do svého světa.
Mám podobné děti. Obě dvě. U staršího to je víc viditelné, protože má víc povinností. Pomáhá mi úkolovat ho postupně. Žádné - jdi a ukliď si pokoj. To je bez šance. Přijdu do pokoje a začnu - ustel si postel. Až to udělá, tak mu dám další úkol - ukliď oblečení do skříně a takto to pokračuje. Jako mu nemůžu dávat krátké časové limity. Prostě má týdenní/denní úkoly a ty postupně plní. Myslím, že pro tento typ dětí jsou super plánovací tabule, kde vidí, co má udělat a co už udělal.
PS: Jsem taky váha :lol:

Jeanny21
Kecalka 104 příspěvků 13.10.18 23:28

Také jsem si hrála asi do 11-12 let, ale je fakt, že až po povinnostech, s čímž jsem neměla problém :nevim: ale neboj, ona na to přijde :)

laducha
Generální žvanilka 21742 příspěvků 13.10.18 23:28

Mám podobnou dceru, v únoru jí bude 10.
Dneska si hrála celý den s Littlest Pet Shop, vyrábí jim jídlo, domečky, oblečení…
Na nic jiného, kromě hraní, „nemá čas“.
Když vidím její spolužačky, jsou to hotové slečny.
Ještě ráda maluje a chodí tancovat.
Myslím, že na „dospěláctví“ mají času dost. Vadí mi jen to neplnění si povinností, tak budu nakukovat, jestli někdo něco neporadí.
Jo, a je narozená ve znamení Vodnáře 8)

Jar Jar
Ukecaná baba ;) 1381 příspěvků 13.10.18 23:29
@Anonymní píše:
Ale samozřejmě že mohla, ale ne neustále. V tomhle věku už má i své povinnosti, jak doma, tak i ve škole a tím že je roztěkaná, tak zapomíná a nebo pouští z hlavy podstatné věci. Neumí si učesat priority, ač se jí snažím neustále opakovat, že hraní ano, ale až po povinnostech. Ona je svá a neumí a asi ani nechce se od toho svého hraní odpoutat. Skončí to vždycky tak, že sedí uprostřed pokojíčku ucesana neucesana, oblečená neoblecena, ale lapena ve svém světě fantazie bez pojmu o čase.

Zkus se na to podívat z jiné stránky. Třeba kdyby jen civěla na telvizi (počítač). Nebo nedělala vůbec nic. To by bylo přece horší. Zkus jí s těmi povinnostmi pomoct, ono toho v devíti letech moc nebude, tak třeba ukliďte spolu, sedni si k ní a udělejte domácí úkol. A pak si zase může hrát :-) Je fakt ještě malá, má na to nárok.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.18 23:32
@dedrichov píše:
Jestli pořád poslouchá, že musí a nesmí to a tamto a po dobém a převážně po zlém … vždyť je to dítě, co by měla dělat ve volném čase dalšího, než si hrát? Dětství uteče jako nic a uklízet může celý život

Nebojte, není týraná :lol:
Napsal jste to hezky, ve volném čase budu ráda, když si bude hrát a nebude v instalaci svět tak, jak to dělá, ale jako žačka ZŠ by si jíž měla uvědomovat povinnosti spočívající v plnění domácích úkolů a přípravy na další den. A to ona bez tlaku není ochotna plnit. Prostě ne, že by nechtěla, ona se tak zabere do hraní, že nevnímá nic. Když ji necháme, hraje si dlouhé hodiny. Je zvláštní dítě, nepotřebuje mobil ani počítač. Má svoji fantazii, ale neumí se z ní vracet do reálného života. Hrála by si pořád. Proto vznikl můj dotaz. Má-li někdo podobné dítě, jistě mě pochopí.
Ano, jsem ráda, že má o hraní zájem, ale už je jí devět a nemůže si pořád jen hrát a nedělat vůbec nic jiného.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.18 23:33

@dedrichov ono to je složité. U nás je i problém oblékání. Pamatuju si, že mě máma poslala obléct a já počítala puntíky na ponžce, udělala jsem z deky moře, na kterém se plavila velryba z Kindervejce a kolikrát mě prostě nechala doma a šla do práce, jinak by přišla pozdě a já šla sama do školy.
To samé je syn. Pošlu ho obléct, přijdu za 10 minut, on je ještě v pyžamu a hraje si s plyšákem, udělá mu domeček z dek, případně sedí v posteli a „jede autem“ na výlet. Musím mu to pořád připomínat, sbírat mu věci… Mladší dítě ze stejného důvodu kompletně převlékám, jinak bychom museli vstávat v 5:00, abychom stíhali. Úkoly jsou podobné. Sedím u něj a pořád to je „piš, nehraj si, nekresli si, nekousej triko…“ U úkolu vydrží 10 vteřin a odbíhá.

Jar Jar
Ukecaná baba ;) 1381 příspěvků 13.10.18 23:36
@Anonymní píše: už je jí devět a nemůže si pořád jen hrát a nedělat vůbec nic jiného.

Ale může :-) Ještě léta… S přípravou na školu jí musíš pomoct, ale jinak v tom nevidím nic hrozného. Třeba z ní bude slavná vědkyně, když si sama umí najít čím se bude zabývat :-)

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Kostková o zmatcích ve StarDance: Bylo to společensky přijatelné!

Patří sice mezi naše nejoblíbenější moderátorky, po sobotním přímém přenosu... číst dále >

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >