Dcera 14 let ještě nemá menstruaci - zajít ke gynekologovi?

29.10.19 14:20

Dcera a gynekologie máme tam jít?

Ahoj mám dotaz dceři je 14 let. Včera večer jsem si k ní sedla a dostali jsme se na téma gynekologie. Dcera menstruaci nemá. Já vím že by se měla dostavit do 15 let. Mají vaše dcery menstruaci a v kolika ji dostali? Kdy by ste šli na gyndu? Děkuji za každou odpověď :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9906
29.10.19 14:27
@Mámanekolikadeti píše:
Ahoj mám dotaz dceři je 14 let. Včera večer jsem si k ní sedla a dostali jsme se na téma gynekologie. Dcera menstruaci nemá. Já vím že by se měla dostavit do 15 let. Mají vaše dcery menstruaci a v kolika ji dostali? Kdy by ste šli na gyndu? Děkuji za každou odpověď :)

A je přiměřeně vyvinutá, myšleno vykazuje známky puberty? Rostou jí prsa, ochlupení? Pokud ano, ještě bych počkala. Taky se ujisti, že se jen nestydí ti to říct. Pokud vypadá stále jako desetiletá holčička, tak bych zvážila spíš návštěvu pediatra, aby se vyloučil opožděný hormonální vývoj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.10.19 14:32
@unuděná píše:
A je přiměřeně vyvinutá, myšleno vykazuje známky puberty? Rostou jí prsa, ochlupení? Pokud ano, ještě bych počkala. Taky se ujisti, že se jen nestydí ti to říct. Pokud vypadá stále jako desetiletá holčička, tak bych zvážila spíš návštěvu pediatra, aby se vyloučil opožděný hormonální vývoj.

Dcera má prsa i ochlupení a mluvím otevřené takže si nemyslím že by se styděla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
213
29.10.19 14:32

Já měla menstruaci v 15ti a na gynekologii mě mamka vzala v 17ti, když jsem jí řekla, že mám přítele ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5486
29.10.19 14:35

Počkala bych do těch 15 let. Jinak se vyvíjí standardně v rámci puberty? Pokud ano, vyčkala bych ještě. Moje dcera (14 let) je drobná, je tedy vidět čím dál víc, že se z ní stává ženská :D a menstruaci má od 13 let a to byla ve třídě předposlední :nevim: :think: Už z toho měla trochu mindrák :D Na gyndu plánuji ji vzít v 15 letech. Nepůjde k mému gynekologovi, to by se asi styděla a mohla by se stresovat, půjde k mojí kamarádce gynekoložce. Je to skvělá a milá lékařka ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1078
29.10.19 14:35

Já měla někdy ve 13 cca… a na gynekologii v 15

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.10.19 14:38
@bartsch píše:
Počkala bych do těch 15 let. Jinak se vyvíjí standardně v rámci puberty? Pokud ano, vyčkala bych ještě. Moje dcera (14 let) je drobná, je tedy vidět čím dál víc, že se z ní stává ženská :D a menstruaci má od 13 let a to byla ve třídě předposlední :nevim: :think: Už z toho měla trochu mindrák :D Na gyndu plánuji ji vzít v 15 letech. Nepůjde k mému gynekologovi, to by se asi styděla a mohla by se stresovat, půjde k mojí kamarádce gynekoložce. Je to skvělá a milá lékařka ;)

Ano jinak co se týče půberty tak vše kromě menstruace

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9906
29.10.19 14:38
@Mámanekolikadeti píše:
Dcera má prsa i ochlupení a mluvím otevřené takže si nemyslím že by se styděla

Tak ještě počkejte, není kam spěchat. Chápu, že v dnešní době, kdy ty holky v průměru dostávají MS v 11ti letech, se třeba cítí trochu divně, že jí ještě nemá, ale pokud nemá jiné obtíže a vyvíjí se normálně, neděsila bych se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1269
29.10.19 14:39

Ja dostala ve 13, mama dokonce v 11, nevedela co se s ni deje, stydela se to nekomu rict, mela jsem spoluzacku, ktera to v 9te tride jako jedinna nedostala, takze 14-15 let tak ji vzala mama na gyndu a zjistilo se ze ma nejake srusty na vajecnicich, pak chodila na nejake vyvolavaci injekce, nevim jak to s ni dopadlo, deti co vim tak nema, takze pokud se dcera jinak vyviji normalne tak bych pro klid duse vzala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1269
29.10.19 14:40

Jinak na gyndu sem sla si tyden pi 15 pro antinu :D :oops: ale ja nejsem stydlin typ

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5486
29.10.19 14:41
@Mámanekolikadeti píše:
Ano jinak co se týče půberty tak vše kromě menstruace

Tak bych ještě počkala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5486
29.10.19 14:45

Já třeba měla první menstruaci v čerstvých 12 letech :zed: :roll:, přitom nijak extra vyvinutá jsem nebyla (spíš ne, no :D ) a nic moc :? Věděla jsem tedy, o co jde, máma mě na to včas připravila a všechno se mnou včas probrala. Ale spíš jsem záviděla své spolužačce, se kterou jsem seděla, která patřila k nejvíce vyvinutým holkám ve třídě a menstruovat začala až v 15 letech 8) A moje máma si taky počkala až do 15 :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1269
29.10.19 14:49

@bartsch na me to prave mama vyblila asi uz v 8 letech, jelikoz ji nikdo nic nerekl tak asi pro jistotu co nejdrive :D no byla jsem docela vyjekana a furt sem se divala do kalhotek :D pak to nastesti preslo, a navic jsme meli furt osvetu na zakladce furt nam cpali nejake brozury, kdyz se na to divam zpetne tak se v tom ta reditelka musela snad vyzivat :D :D ale mela jsem zasobu vlozek a tamponu na rok :lol: no a po prvni ms jsme zacali resit otazky kolem sexu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.10.19 15:02

Já měla poprvé ve 12ti letech a na gynekologii poprvé v 15ti… Ale mám i pár kamarádek, které měli menstruaci poprvé až v 15ti letech.

• Nahlásit
  • Citovat
1328
29.10.19 15:04

Tak ja pujdu proti proudu (jako vzdy :mrgreen: ).

Ja dostala lrvni MS temer v 16ti (chybely asi 2 mesice) a byla jsem uz na stredni. Na zakladce to mely uz vsechny holky a ne gymu hadam taky..

Na 15lete prohlidce to dontorka resila, ale ja jit na gyndu odmitla (stydela jsem se).

Pak jsem to mezi temi 16 az 18ti dostala asi 6× a strasne nepravidelne. A od cca 18ti to mam pravidelne. Na gynde jsem poprve byla v 18ti, kdy jsem si nasla prvniho pritele..

Jo a mam 3 deti, z toho dve jsou dvojcata :mrgreen:

No a ce 14ti by me tedy vuubec nenapadlo to resit.. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama