Dcera bude mít 1,5 roku, když se narodí další miminko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
winter.gift
Stálice 81 příspěvků 04.09.18 12:14
Dcera bude mit 1,5 roku, když se narodí další miminko

Jak je v názvu, dceri bude teprve 1,5 roku, když se nám narodi druhé miminko. Mam trosku obavy, jak to bude dcera zvládat. Je zvykla byt porad se mnou a středem pozornosti. Máte někdo zkušenost se stejným vekovym rozdílem?

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.18 12:23
@winter.gift píše:
Jak je v názvu, dceri bude teprve 1,5 roku, když se nám narodi druhé miminko. Mam trosku obavy, jak to bude dcera zvládat. Je zvykla byt porad se mnou a středem pozornosti. Máte někdo zkušenost se stejným vekovym rozdílem?

14 měsíců od sebe a nedam na to dopustit. Třetí máme o 3 roky s poslední. A pro mě pohoda. Jen jsem zminimalizovala první rok návštěvy a byly jsme proste doma. Vysvětlovat občas ať si vezme tatínek už teď na hlidani… a nerozdelovat je ale ať se spolu zziji. Kdybych si měla vybrat znovu tak do toho jdu úplně stejne. Kocar klidně z bazaru pro dvojky - usnadní ti to hodne práce a starší nemá pocit ze musí nebo ze je odstrcena a chválit. Vůbec se toho neboj, jenom opravdu zvaz zda ti stojí za to mít návštěvy - doma dělej věci na pohodu - ono se to nezblazni když neuklidis, hlavně se vyspi. Dá se to v pohodě zvládnout i tak ze je časem naucis spát po obědě spolu a budete spát všichni :lol: nechala jsem si i starší u sebe aby neměla pocit ze je odstrcena a spali jsme všichni spolu. Deti mání nádherný vztah. Nemenila bych.

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1647 příspěvků 1 inzerát 04.09.18 12:27

Rozdíl 12 měsíců a neměnila bych. Teď je klukům 3 a 2 roky a jsou jako dvojčata. Ale začátky děs a hrůza. Strašně záleží na prvním dítěti. Být tebou, tak pomalu začnu malou osamostatnovat. Už ji někdo hlídal? Bude se ti to do budoucna hodit ;)

winter.gift
Stálice 81 příspěvků 04.09.18 12:29
@Anonymní píše:
14 měsíců od sebe a nedam na to dopustit. Třetí máme o 3 roky s poslední. A pro mě pohoda. Jen jsem zminimalizovala první rok návštěvy a byly jsme proste doma. Vysvětlovat občas ať si vezme tatínek už teď na hlidani… a nerozdelovat je ale ať se spolu zziji. Kdybych si měla vybrat znovu tak do toho jdu úplně stejne. Kocar klidně z bazaru pro dvojky - usnadní ti to hodne práce a starší nemá pocit ze musí nebo ze je odstrcena a chválit. Vůbec se toho neboj, jenom opravdu zvaz zda ti stojí za to mít návštěvy - doma dělej věci na pohodu - ono se to nezblazni když neuklidis, hlavně se vyspi. Dá se to v pohodě zvládnout i tak ze je časem naucis spát po obědě spolu a budete spát všichni :lol: nechala jsem si i starší u sebe aby neměla pocit ze je odstrcena a spali jsme všichni spolu. Deti mání nádherný vztah. Nemenila bych.

Jee, tak to ráda slysim. Já porad jen od všech v rodine poslouchám, jak je to brzy. Jen jedna věc mne "trápí ", vím, že je to asi blbost, ale holčička je zvykla usínat u prsa a proste beze mne neusne. Většinou i přes den se ji beze mne špatně usíná. Porad si říkám, co tu ten bobisek bude dělat beze mne, když budu v porodnici… vím, že to prezije a je to asi maličkost, ale i tak…porad nad tim dumam a je mi to lito. Nejraději bych si ji vzala do porodnice s sebou :-) a druhy porod byl lepší?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.18 12:45

@winter.gift měla jsem všechny sekci. A za mě luxus, třetí byla nejvíc náročná (sekce), ale nemenila bych. Tatínek pomáhal když bylo třeba, ona na něho byla zvykla už když byla jen ona… teď by bylo dobre ať je občas tatínek s dcerou sám… aby věděla, ze to spolu zvladnou. Manžel taky byl s dcerou doma když já byla s menším ditkem v porodnici. Hlavně vysvětlovat vysvětlovat ze bude miminko a ze se těší a klidně i říkat ze jsi unavená - ony deti to pochopi… a přitulit každé z jedné strany ;) si sednes a jedno na jednu strank druhé na druhou… pořad jak ji mas rada a ze jsi rada ze ji mas… a nerikat ty jsi starší apod. My koupili kocar pro dvojky a jezdily tam obě deti. Spali jsme všichni spolu jen když byla nemoc tak jsme se někdy rozdělili ale spis na hlavní fázi… a ono zase každé dítě má vrchol nemoci jindy takže se to dá… vykašli se na úklid a hlavně nenechej si vnutit návštěvy - na nás bylo tolik lidi nastvanych i z rodiny… ale inteligentní lidi to pochopi. Nejdůležitější jsou deti a vy dva s mužem. Da se to zvládnout a hlavně to uteče a pak si spolu velice brzy vyhrají. A kdyby jsi slyšela co jsme se naposlouchali - nenos ji na rukou nebo sk zvykne … a to bude strašne apod. Ano někdy bylo náročné ale to se přežene a pak zase krasne … a uteče to… já mam dnes jedné 7 a druhé 6..... a jak se mají rady!!! Vše spolu prožívají, mají tajemství…je to nadherne. Ať si každý mele co chce. A ze byl domácí kolikrát binec? To byl a někdy i je..... a jako co?? Jedeme raději nám kola nebo k vodě, v zimě na lyže. A teď zase všichni říkají jak je to hezké jak se hezky chovají apod. Ostatnim se nezavdecis. Do školky šly rovnou spolu a zvládly to bez breku… já v tom vidím spoustu výhod. Jooo napadlo mě občas ze jedinacci mají mamu a tátu pro sebe… ale co jsme si užili s nimi legrace…za mě bezvadny. Máme pak ještě jedno ditko a to byla pro mě teda pohoda a je takový mazel, mamanek a holky obě ho miluji a rozmazluji..... neboj se toho. Někdy budeš unavená nevyspala ale když ti nikdo nepoleze domu tak to bince (provozní) nevadí … a jednou tydne manžel vezme dvojkocar a ty si uklidis. A nebo se s manželem vystridate - o víkendu si půjdes lehnout a on s nimi dvě tři hodný vydrží. ;) a naopak ;)

Trojlístek
Závislačka 3540 příspěvků 04.09.18 12:53

Myslím, že tohle předem nejde odhadnout. Dítě je živý tvor, má své potřeby a bude se jimi řídit.

Máme sedmi letou a rok a půl starou holčičku.

Kdyby se u starší narodila mladší v rozmezí rok a půl, tak v klidu.

Pokud by se aktuálně k mladší měla narodit další, tak by to vůbec nebylo snadné s ohledem na její založení.

Jediné co pomůže je mít hlídání a čas pro sebe. Vše ostatní je podružné.

JaniceB
Extra třída :D 13270 příspěvků 04.09.18 13:00

Mam syna, kteremu byl rok a 8 mesicu, kdyz se narodila nejmensi. Ale nebyl jedinacek, mel uz starsi sestru, tudiz radne vyskolen, ze neni sam…Jeho chovani jsem se obavala uplne zbytecne, malou miluje…kdyz ji vypadne dudlik, ochotne ji ho da zpet…Horsi je to s koordinaci prebalovani a krmeni. Nemit prvnich 14 dnu hlidani pro dve starsi deti, tak nevim, jak bych to zvladla. Pak jsme si nejaky rezim zavedli, ale vzdy je to tak, ze nekdo ceka = vetsinou breci. Drzim palce, at to zvladas!

Uživatel je onlineHoa Mai
Kelišová 5785 příspěvků 21 inzerátů 04.09.18 13:26

@winter.gift obecně, čím dřív přestane být středobodem vesmíru a bude se muset o pozornost dělit, tím lépe si na to zvykne. Co tak mám vypozorováno z okolí, tak problémy s žárlivostí byly spíš tam, kde byl větší věkový rozdíl a starší dítě už si víc uvědomovalo ztrátu jedinečnosti.
Pro tebe to ze začátku bude větší fuška - budeš mít dvě nesamostatné děti a budeš se muset snažit nezanedbávat starší dítě, aby nemělo důvod žárlit a ideálně ho v rámci možností zapojit do péče o miminko (třeba polévat ho vodou ve vaničce, štěrkat chrastítkem, podávat dudlík, hladit atp.). Na druhou stranu je šance, že se ti vynaložené úsilí vrátí později.
Já mám děti 21měsíců od sebe, takže oproti tobě 3 měsíce k dobru, ale stále věkový rozdíl malý. Začátky trošku náročnější, ale starší nikdy nežárlil, rád s miminkem pomáhal a doteď je svému mladšímu bráchovi „průvodcem“ životem. Mají spolu krásný vztah. Fungují jako skorodvojčata, hodně si spolu hrají, starší mladšího táhne, co se týká sociálních dovedností, zapojení do kolektivu, samostatnosti, takže mladší je na tom zřetelně lépe, než jeho vrstevníci. Po praktické stránce je pro mně velká výhoda, že můžou společně chodit na kroužky v jednom čase, nemusím chodit s každým zvlášť. Jsou i společně ve školce. Neměnila bych v žádném případě, to počáteční úsilí se stonásobně vyplatilo.

Trojlístek
Závislačka 3540 příspěvků 04.09.18 13:56

@Hoa Mai mně se tento tvůj příspěvek líbí. Nicméně bych stále počítala s jedinečností každého dítěte.

Jak jsem psala výše. Starší dcera měla 6 let když se mladší narodila. Ovšem ona si nelibovala v jedináčkovských manýrech. I v jejím roce a půl si umím představit fungování přesně jak popisuješ.

V aktuálním opačném případě, kdy mladší je hůře říditelná si to vůbec neumím představit.

Chci tím říct, že těžko předjímat. Stejně už miminko bude, tak zakladatelce přeji ať vše běží v rámci možností hladce.

mrazik6
Zasloužilá kecalka 868 příspěvků 1 inzerát 04.09.18 13:59

První dva 15 měsíců od sebe. Druhý se narodil ve 30.tt, 2,5 měsíce v porodnici, dost nemocničích pochůzek, operací, hospitalizací. Začátek náročnější. Cca po roce to sedlo. A myslím, že super. Doporučuju děti takto brzo po sobě.

Uživatel je onlineHoa Mai
Kelišová 5785 příspěvků 21 inzerátů 04.09.18 14:10

@Trojlístek jojo, však já to tak i myslela, že je to spíš předpoklad než jistota. Však já sama mám o 4,5 roku mladší sestru a máme spolu skvělý vztah, nikdy jsem na ni nežárlila, většinou byl problém spíš v tom, že jsem o ni chtěla pečovat víc, než jsem vzhledem k věku mohla a mamka to musela nějak usměrňovat. Nebo na druhou stranu jsem potkala v čekárně u lékařky dvě maminky, obě měly dvě děti s menším věkovým odstupem a bavily se v tom smyslu, že ty starší děti jsou na mladší sourozence zlé, že miminka nemůžou nechat ani chvíli samotné, aby mu ty starší neublížily a korunu tomu nasadila jedna z těch starších holčiček (odhadem tak 2-2,5 roku), která přišla ke mě a mému tehdy 4měsíčnímu synovi a bez varování ho štípla do tváře tak, že mu zaryla nehet do kůže a jemu tekla krev. Chudák byl tak v šoku, že ani nebrečel. Já taky, mého staršího syna něco takového nikdy nenapadlo.
Ale častěji mám zkušenost s tím, že ten menší věkový rozdíl funguje dobře. Máme spoustu známých, kteří mají děti s odstupem 1,5 až 2,5 roku a sourozenecké vztahy jsou všude velmi dobré.
A taky musím podotknout, že jak většina rodičů dětí s menším věkovým rozdílem říká, že začátky byly těžší kvůli staršímu dítěti, tak u nás to bylo naopak kvůli mladšímu, který byl dost náročné miminko. Starší byl vždycky v pohodě a kdyby byl mladší hodné miminko, tak jsem si mohla dát nohy na stůl a pyšnit se tím, jaká jsem matka roku :-D.

Vosma29
Zasloužilá kecalka 528 příspěvků 04.09.18 15:34

Moje kamarádka by ti řekla pohoda. Oni mají plánovaně děti rok od sebe a k tomu neplánovaně budou mit hned další. Takže to budou mít miminko, roční a dvou letý :pankac:

Trojlístek
Závislačka 3540 příspěvků 04.09.18 22:49

@Hoa Mai to jsi napsala moc hezky. Si i myslím, že je to o tom kdy a jakým směrem se vyskytne a vyvíjí dětský vzdor.

Naše starší měla vrchol vzdoru v cca dvou letech-trval možná tři měsíce, ale stále se to dalo zvládat a šlo by, to i s miminkem.
U mladší, která je velmi houževnatá a velmi vzteklá (mlátí se sebou) o zem, zkouší kousat, atd.byl nástup vzdoru kolem roku a i teď v roce a půl stále trvá drsnou formou. Zadařit se nám do tohohle miminko, tak to bude hodně kdo z koho :lol:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Jana Tunu napadla ochranka klubu: Chtěl jsem jen zahrát písničku, brání se

Moderátor Jan Tuna (45) o sobě dal zase vědět. Tentokrát svou zadnici... číst dále >

Došly peníze, nebo se mu nechce platit? Rosol žádá o snížení alimentů

Inspiroval se u svého nového kamaráda Tomáše Řepky? Lukáš Rosol měl požádat... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >