Dcera čeká miminko a bojím se, že péči nezvládne

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  22.03.18 18:04
Dcera čeká miminko a bojím se, že péči nezvládne

Dostala jsem se do velmi těžké situace a i když vím, že se pod příspěvkem možná strhne nepříjemná diskuse, zkusím to.

Dcera se vyučila, už během studia se chytla „kamarádky“, se kterou po vyučení začala pracovat v jedné společnosti. Z domova se odstěhovala. Dělaly tam asi 3 měsíce, pak skončily, pak chvilku měly nějaké brigády. Od té doby ale nepracuje, žije na ulici. S touto kamarádkou už není, o ní nic nevím. Dceři jsem opakovaně nabízela, že se může vrátit bydlet k nám, ale musí chodit do práce, přispívat na nájem. Nechtěla.

Před dvěma lety žila s nějakým přítelem, chvilku bydlela u nás - on ne. Pokusila jsem se jí všelijak pomáhat, pomáhala jsem jí s brigádou, částečně jsem uhradila její dluhy (přes 100 tisíc Kč). Po pár měsících se vrátila zpět na ulici, několik měsíců jsem o ní nevěděla.

Během těch let se občas u nás objevila, dala jsem jí jídlo, nabídla koupelnu a zase pár měsíců jsem jí neviděla. Nyní přišla s tím, že je těhotná se svým přítelem, on je o 22 let starší, také bez zaměstnání, zadlužený až na půdu. Pomohla jsem jim vyřizovat podnájem, takže bydlení už budou mít. On nastoupil na nějakou brigádu do skladu, chodí tam druhý týden a dneska už říkal, že to není práce pro něj, že bude hledat něco jiného. Moc dobře to s jeho prací nevidím, asi to bude znít tvrdě, ale přijde mi jako nemakačenko :oops:. Dcera mi opět pomáhá s brigádou, kterou mám, za to jí platím přesně to, co si odpracuje (vychází to na cca 900 Kč za týden - brigáda na cca 6 - 8 hodin týdně). Peníze dostává okamžitě po odpracování, okamžitě je utratí.

A teď k tomu nejdůležitějšímu - miminko čekají na podzim a já se bojím, že péči o něj nezvládnou. Bohužel se ale já necítím na to, abych se na dalších 20 let zavázala k péči o vnouče. Takže s chladnou hlavou uvažuji o tom, že by děcko šlo do dlouhodobé pěstounské péče (předpokládám že s adopcí ani jeden nebude souhlasit). Na jednu stranu se cítím špatně, že takto uvažuji, na druhou stranu se bojím, že bych péči opravdu už nezvládla.

Budu ráda za jakoukoliv reakci, cokoliv co Vás napadne. Možná uvidím něco, co mě ještě nenapadlo. Děkuji všem.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 21 Další »

Reklama

Reakce:

pe-terka
Extra třída :D 14971 příspěvků 22.03.18 18:11

Vím, že je to těžké, sama mám dceru v podobném věku. Ale mám pocit, že jsi ji dosud pořád tahaa z bryndy a ona toho dost zneužívá. Je to dospělá žena…nikdo ji nenutil nasekat si obří dluhy, nikdo ji nenutil bydlet na ulici. A už vůbec ne udržovat známost s pochybným týpkem, který kolem 40ky nemá stálou práci ani zázemí. A navíc si s ním neuváženě pořídila dítě a opět čeká, že ji z toho budeš tahat :think:? Shánět bydlení a pod…To ti ale nepřísluší!
Je to smutné, ale nejlepší strategie je ta, kdy si holka natluče čumák a dojde tak k určitému poznání. Držím pěsti, at máš pevné nervy a trpělivost :kytka:

janablízka
Kecalka 103 příspěvků 22.03.18 18:14

Je to velmi nepříjemná situace.Mohu se zeptat kolik je vám roků? Opravdu by jste nezvládla výchovu vím že je to těžké. Ale pokud se na to necítíte tak bych možná také uvažovala o adopci rozhodně by se dítě mělo lépe.

Anonymní  22.03.18 18:14

Dceři je 26, příteli 48. Začala jsem jim tento měsíc pomáhat a dneska jsem trošku zacouvala, protože vidím, že oni se nijak nesnaží, já lítám, sháním po inzerátech věci do bytu a oni nebyli schopni si sepsat ani seznam věcí, co budou potřebovat - co jsem po nich chtěla. On už jednoho syna má, prý se ženou bydlel 22 let (synovi je 22) a pak se rozešli. Svoji nebyli.

Anonymní  22.03.18 18:15

Mě je 45 let, jsem ale sama. Možná kdyby jsme byli dva, tak bych to zvažovala. Takhle se ale bojím, kdyby se se mnou něco stalo, tak co by bylo dál. Mám ještě dvě děti, obě na SŠ

KhaliaArt
Povídálka 11 příspěvků 22.03.18 18:17

Souhlasím s pe-terkou.
Moc dobře znám ten pocit, když vidíš, jak je blízká osoba v háji a Ty nevíš, jak jí pomoct. Snažíš se ze všech sil, ale všecko se zdá zbytečný… Vím, že je to dcera, ale musíš myslet i na sebe. Ty máš právo na svůj spokojený život, a jak bylo psáno nademnou, dceru nikdo nenutil žít na ulici. Měla možnost volby, vybrala si. Nejsi povinná za ni něco žehlit. :kytka:
Přeji dostatek sil a trpělivosti.

Terisos
Zasloužilá kecalka 568 příspěvků 22.03.18 18:18

Je mi Váš strašně líto… Ale už jste pro ni i pro jejího partnera udělala víc než dost. Asi bude opravdu pro ně oba lepší pád na dno, aby se vzpamatovali. Buď se poučí a začnou makat, kvůli miminku… A nebo se mimčo dostane do rodiny ke schopným a milujícím rodičům, i když ne vlastním. Dcera je dospělá. Když už si ničí život, ať ho neničí svému dítěti… A Vám.

terien
Kelišová 6910 příspěvků 22.03.18 18:24

Pokud se ty na to necítíš, tak se k tomu neuvazuj. Těch dětí může porodit klidně 5 a co potom, budeš se o všechny starat? Nechala bych ji v tom vymáchat čumák, ale mě se to mluví, když to není moje dcera :(

Monchichik
Závislačka 3205 příspěvků 22.03.18 18:25

S tou pěstounskou péčí mi to přijde jako dobrý nápad, pokud by nesouhlasila dcera rovnou s adopcí. Naprosto tě chápu, že se necítíš na výchovu dalšího dítěte, obzvlášť když máš doma ještě další děti. Navíc teď mají sice podnájem, ale nevěřím, že on bude chodit do práce a budou ho mít z čeho platit, za chvíli jsou na ulici znova. Mám za to, že si se snažila pomáhat až dost, už bych je nechala, ať se starají sami. Stejně tak můžeš ty peníze házet z okna, vyjde ti to nastejno. Budou se spoléhat na tebe, že je ze všeho vytáhneš a bude to donekonečna. Já bych jim nepomáhala.

Amys
Generální žvanilka 20649 příspěvků 22.03.18 18:26

Ty jo, to je mi líto. Musí to pro tebe jako matku být strašně těžké. Na jednu stranu se mi chce napsat, že 45 let není tolik a že v dnešní době není výjimkou mít v tolika letech vlastní dítě, ale jak psaly pisatelky nade mnou, tak to nic nevyřeší. Dcera si z toho vezme jediné ponaučení a to, že se jí o děti postaras a že oni vlastně nemusí vůbec nic. Možná by to chtělo si s nima sednout a dohodnout nějaká pravidla, za jakých jsi ochotná pomáhat a skutečně s pomocí dokázat přestat, pokud nebudou schopní nebo ochotní je dodržovat. Dítěte je mi předem líto, ať se rozhodneš jakkoliv, nebude to mít v životě jednoduché.

Uživatel je onlinetruelly
Závislačka 2562 příspěvků 22.03.18 18:32

Pokud dcera tíhne k životu na ulici, bohužel to jinak dopadnout nemohlo. Pomoc velmi opatrne. Lepší by pro dceru byl azyl a rozchod. Vy musíte myslet hlavně na deti co máte doma. Nebylo by od věci zeptat se v nějaké poradne na sociálce, aby je měli v patrnosti. Pokud se nevzpamatuje, bude mít ta chvíli čtyři děti a už se ze dna nevyhrabe.

Příspěvek upraven 22.03.18 v 18:33

Lalelale
Ukecaná baba ;) 1344 příspěvků 22.03.18 18:33

Ou, je mi tě moc líto. Neumím si představit, že někdo dobrovolně žije na ulici, než by se vrátil domů, i kdyby vaše vztahy byly jakékoli. Jak tu někdo psal, že si dcera musí nabít čumák, moc nevím, co víc by ji mělo probrat, než bezdomovectví :nevim: musíš to mít hodně těžké, ale myslím si, že jí už asi nepomůžeš, pokud ji třeba nezmění to dítě. Pokud si dítě vezmeš na starost ty, obávala bych se, jak už tu zaznělo, že ti časem přibudou další dvě, protože ty se přece postaráš…

Šarlota4
Echt Kelišová 9440 příspěvků 22.03.18 18:38

Potrat už není možný?

janablízka
Kecalka 103 příspěvků 22.03.18 18:40
@Anonymní píše:
Mě je 45 let, jsem ale sama. Možná kdyby jsme byli dva, tak bych to zvažovala. Takhle se ale bojím, kdyby se se mnou něco stalo, tak co by bylo dál. Mám ještě dvě děti, obě na SŠ

Tak že máš co dělat sama přeji moc štěstí je mi to líto.

Anonymní  22.03.18 18:42

Oni na jednu stranu tvrdí, že se na miminko těší, ale mám pocit, že pro to nic nedělají. Nechci je nějak prudit stálými dotazy, co dělají, jestli dělají a podobně. Ale občas po nich něco chci - tak si udělejte seznam, co bychom měli sehnat do domácnosti, seznam co plánujete pak koupit ze svých výplat - tak jejich je první televize. Marně jsem říkala, že napřed by měli myslet na pračku, dvouvařič, ledničku… Podnájem je nezařízený. Udělejte si seznam co bude potřeba pořídit pro miminko (věci mám většinou schované po svých dětech, tak v tom by problém nebyl). Ale on třeba mluví o tom, jak jedině nový kočárek, když jde o první dítě. Tak jsem namítala, že klidně ano, ale za jejich peníze. Tak to zatím neřeší. Nevím, jak je to s půjčkami těmto lidem, jestli jim někdo půjčí nebo ne.

Hlavně se bojím o to děťátko, u nich si říkám že je to jejich věc, ale nechci aby s ním skončili někde na ulici a nejdebože se něco hrozného stalo. Byla jsem na sociálním odboru - dcera tam totiž dala telefon na mě, tak si mě předvolali, tam jsem vysvětlila svůj pohled. Paní říkala, že se pokusí je ohlídat. Bavila jsem se o tom s jednou známou, která tu viděla dceru a všimla si, že je těhotná, tak jsme se dostali i k té sociálce. Na to na mě řvala, že jsem sv. ně udavačská a další nevybíravá slova, že se dceři mstím (nevím za co, pokud bych se jí mstila, tak jim nepomáhám), že chci aby jim tam sociálka lezla a podobně. Až do té doby jsem si nemyslela, že by to bylo něco špatného, pokud jim sociálka platí bydlení a nějaké další dávky, tak nevidím nic špatného na tom, že je budou kontrolovat. Vím že je to asi opruz jejich kontroly, ale v tomhle případě si myslím že budou oprávněné. Nebo to vidím špatně já?

Bojím se, že třeba dokud bude sociální odbor platit a já bych fungovala s péčí o dítě, tak by to zvládli, ale nejsem si právě jistá, jestli zrovna tohle chci. Navíc nevidím důvod, proč mají být na dávkách, když jsou to dva mladí lidé, kteří mohou do práce.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 21 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Ženy kolem slavného boxera Rockyho: Které z nich se to vymklo z rukou?

Představitel bájného boxera Rockyho byl na mušce naposledy před pár týdny,... číst dále >

Neupravená Hanka a příjezd sanitky! Krampol podruhé slavil narozeniny

V řadě druhou oslavu svých osmdesátých narozenin uspořádal v úterý večer... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět nenápadných signálů vašeho těla, které byste neměli přehlížet

Možná i vy patříte k lidem, kteří nikdy nemají čas zajít k lékaři na... číst dále >

VIDEO: Módě ve Varech vládla romantika, velké brýle a pohodlné tenisky

Móda návštěvníků karlovarského filmového festivalu se v posledních letech... číst dále >

Reklama