Dcera chce jít na střední školu podnikatelskou a ekonomickou

Anonymní
28.12.20 11:07

Dcera chce jít na střední školu podnikatelskou a ekonomickou

Dobrý den dcera přisla s tím že chce na podnikatelskou/ekonomickou střední školu. Jaké jsou potřeba známky?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5281
28.12.20 11:11

Maturitní obor. Ideálně vyznamenání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1533
28.12.20 11:18

...

…dneska na střední snad vezmou téměř každého. Ale lepší, když nebude mít čtyřky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
147
28.12.20 11:19
@Anonymní píše:
Dobrý den dcera přisla s tím že chce na podnikatelskou/ekonomickou střední školu. Jaké jsou potřeba známky?

Žádné známky nejsou více méně potřeba. Musí jen zvladnout přijímací zkoušky.
Dnes je nával jen na lepší gymnázia. Na „obyč“ ekonomku vezmou každého, kdo je schopný vyplnit a podepsat přihlášku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18380
28.12.20 11:24
@truelly píše:
:mrgreen: :mrgreen: kde žiješ?
vyznamenání nemají ani všichni, co jdou na gympl
na podnikatelskou stačí, když nebude mít čtyřky, nebo aspoň ne moc čtyřek
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3674
28.12.20 11:25
@truelly píše:

To už bohužel dávno neplatí.
Běžně se berou trojkaři. Ani nějaká čtyřka nebývá výjimkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5281
28.12.20 11:26

Záleží odkud jste. U nás kraj krutě reguluje počty míst na gymnáziích a kvalitní státní obchodky jsou hned na druhých místech ve volbách neúspěšných uchazečů gymnázií. Samozřejmě u soukromých je to jinak, tam jdou i trojkaři

Příspěvek upraven 28.12.20 v 11:32

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18835
28.12.20 11:30
@Borecek178 píše: Žádné známky nejsou více méně potřeba. Musí jen zvladnout přijímací zkoušky.
Dnes je nával jen na lepší gymnázia. Na „obyč“ ekonomku vezmou každého, kdo je schopný vyplnit a podepsat přihlášku.
:potlesk: :palec: Přesně takto to funguje. :lol:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5281
28.12.20 11:31

Já jsem Sev. Morava, Slezsko. Neznám nikoho s trojkama, kdo by se v posledních letech u nás dostal na gympl. Někdy se nedostanou ani děti s pár dvojkama. Na víceleté se loni v kraji dostalo pouhých 6% populačního ročníku. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2693
28.12.20 11:39
@Anonymní píše:

Obávám se, že v poslední době budou kritéria sníženae. Za mě by to mělo být vyznamenání na jakoukoliv SŠ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2693
28.12.20 11:40
@stinga píše: :mrgreen: :mrgreen: kde žiješ?
vyznamenání nemají ani všichni, co jdou na gympl
na podnikatelskou stačí, když nebude mít čtyřky, nebo aspoň ne moc čtyřek

Bohužel. Hrůza

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10031
@Borecek178 píše: Žádné známky nejsou více méně potřeba. Musí jen zvladnout přijímací zkoušky.

no a když bude mít štěstí, tak ani ty přijímačky letos být nemusí… v roce, co mi nastupovala prostřední holka na školu, jsem koukala na školy se stejným oborem. a co mě překvapilo, na jedné z těch škol fungovalo i ekonomické lyceum, tedy přípravka na VŠ ekonomického směru. dostali se na něj i uchazeči, kteří z přijímaček z matiky dostali třeba 3-4-5 bodů z 50 :zed:

zakladatelko, nejdřív si prohlídněte školy a z teprve z těch, co u vás budou přicházet do úvahy, tak si pozjišťujte podmínky pro přijetí. dny otevřených dveří jsou sice osekané, ale (některé) školy je pořádají alespoň on-line (i když to není tak úplně ono, nicméně lepší než drátem do oka).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24889
@truelly píše:
Já jsem Sev. Morava, Slezsko. Neznám nikoho s trojkama, kdo by se v posledních letech u nás dostal na gympl. Někdy se nedostanou ani děti s pár dvojkama. Na víceleté se loni v kraji dostalo pouhých 6% populačního ročníku. :zed:

U nas predloni jeden gympl ani nenaplnil tridu do 30,brali fakt kazdeho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24889
28.12.20 11:41

Letos budou prijimacky různé, skoly je nemusi poradat vubec nebo si jen udelaji svoje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2693
28.12.20 11:41
@Anonymní píše:

Ale předpokládám, že to je soukromá škola, ne? Tak tam ji vezmou určitě, stačí, když budete platit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat