Dcera dříve spala, nyní se budí

47
14.5.16 23:32

Dcera drive spala, nyni se budi

Zdravim vsechny maminky a chtela bych moc poprosit o radu.
Dcerka ma temer 11 mesicu, od prvniho tydne spala krasne celou noc, vyjimkou byla jen nemoc a rust zoubku. Ted jsou to asi 3 tydny, co se za noc vzbudi 3-8×. Budi se s hroznym placem, dam ji cucnout piti, do pusy cumel a spi se dal. Ale za chvili je to zase. Neni nemocna a zoubek to taky nebude (ma zatim jen 2 spodni, oba se klubaly s teplotou, prujmem a nechutenstvim, ted nic takoveho nepozoruji). Myslela jsem, ze je to hlad, ale na ten to taky nevypada - na prvni veceri davam kasi, na druhou sunar (240 ml vody) a ted jsem do nej zacala pridavat odvar z vlocek na zasyceni, ale nic se tim nezmenilo. Taky me napadlo, ze ma zizen, tak ji po sunaru dam jeste cucnout piticka, ale na nocni spanek to efekt nema :(
Budu rada za kazdou radu! :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1482
14.5.16 23:40

@Kvicalaa měli jsme s chlapečkem úplně to samé asi od 8. měsíce. Trvalo to bohužel pár měsíců, než se to srovnalo. Teď je mu 1 rok a 5 měsíců a budí se v noci 2× na UM, takže už celkem ok, ale byl to děs. Do dneška jsem nezjistila, čím to bylo. Někdy byl vzhůru i 20× za noc. Takže jsem asi moc nepomohla :nevim:, ale chci říct, že i ze svého okolí vím, že se to v tomhle věku stává…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22960
14.5.16 23:45

Moje holčička má občas taky takový období. Taky krásně spinká celou noc a pak nás takhle cvičí týden dva. Potom se to vrátí zase do normálu. Jestli je přes den v pohodě a v noci po probuzení hned zase usne tak bych se nebála. Mozek dítěte prochází vývojem a takhle může reagovat. Můžeš jí zkusit dát meduňkový čaj nebo do koupele lipový odvar, dítko to uklidní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7531
14.5.16 23:50

A je sama v postýlce, nebo spí s vámi?? Malá se taky takhle začala budit, pravda starší, ale jen jsem si jí dala do postele jako když utne, jen se přitulí a spí dál, i se víc zklidnila celkově, ale je fakt že byla starší, nicméně nervová soustava se opravdu vyvíjí, může to být i tím jak zpracovává zážitky z celého dne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6665
15.5.16 00:21

Tohle mi dělá syn (8 měsíců) když toho byo na něj přes den hodně, třeba celodenní výlet nebo početná návštěva (3 a víc lidí). U něj naštěstí zatím stačí dát dudlíka případně zabroukat kus ukolébavky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5812
15.5.16 02:14

Pokud by to bylo občas, tak je to asi moc dojmů… ja to prej mívala jako malá taky v kuse a byly to vpodstatě noční můry, nebo něco na ten způsob… zkzsila bych něco z těch bylinek na zklidnění jak píše @Janli

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7629
15.5.16 09:52

Je to normalni.. mala je proste pkna dojmu a ty sny to nestaci tak zpracovat, takze plac je vlastne reakce na premiru citu. pokud malou dokazes okamzite zklidnit je to ok, pokud place a nereaguje jsou to nocni desy a to je teprve narez. Nicmene je to jen obdobi srovna se to do pul roku. na pomoc jem si tehda vzala hermankovy caj s medem a levandulove koupani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1762
15.5.16 10:17

Můj malej sice nikdy nespal celou noc, ale relativně se to dalo. Je mu 13 měsíců. Pominu fakt, že občas uspávám ještě v půl jedenáctý :zed: Už asi 3 měsíce se mi budí taky Xkrát za noc, odmítá prso, občas i lahvičku, takže hlad to nebude. Na nožičkách má na noc dlahy, ale sundavání taky extra nepomůže. Postýlka nebo moje postel taky nehraje roli. Je schopnej nás přelejzat a hodit šipku na zem. Nechat řvát v postýlce je o hubu, protože se zvedá, ale taky je pak schopnej odpadnout ve stoje (nedávno jsme ho takhle zachytili na poslední chvíli). Je to malej kamikadze 8o. Už to řeším tak, že se s ním (když je nejhůř) stěhuju do obýváku na zem na podložku. Nemusím se bát, že klimbnu a dítě se mi zrakví. Je to ale peklo, dala bych nevím co za to, kdyby mi v noci aspoň trochu spal. Je fakt, že spí hodně přes den, ale omezovat ho v tom by byla taky sebevražda :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
365
15.5.16 10:31

Synovi teď byl rok, od mala spal v postýlce celou noc do cca 10 měsíců, pak z ničeho nic se začal v noci budit, UM už v noci neměl, po napití neusnul, pomohlo akorát ho pak v noci dát k sobě do postele a do minuty spal. Jakmile jsme ho pak zkoušel přenést zpátky do postýlky tak se vzbudil a řval. Takže vždycky cca od 1 ráno spal už u nás. Trvalo to skoro 2 měsíce a teď v roce zase najednou spí celou noc sám v postýlce. Prostě měl asi nějaký období :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
15.5.16 13:16

@Janli @Gosi
Tak jo, bylinky vyzkousime :) diky za tip!
@medunka23
Spi ve sve postylce, nastesti hned vedle me, tak to nemam daleko pri techhle pochuzkach :D
@Heivka @svycarka
No, je to fakt kazdou noc, ale my to ted mame same zazitky - plavani, zoo, prochazka s kockama, vylet za babickou… Takze asi mate pravdu, ze to muze byt tim.
@Marťule94
S tim usnutim u me v posteli mate pravdu, pres noc to zkouset nemuzu, manzel je veliky, postel mala, uhlidat oba… to bych ani oka nezamhourila ;) ale rano to funguje, kdyz manzel odejde a mala zacne hulajdat, dam ji k sobe a pak spi klidne do 9 :)
@dendulina
Tak to mate mnohonasobne silenejsi nez my ;) Hodne sil preji! :) Vidim, ze mame jeste pohodicku!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.10.16 13:06

U nás se to taky dost mění…od malička se malá hodně často budila, byla jsem z toho úplně vyčerpaná, protože jsme někdy vstávaly i 20× za noc a byl to stejný postup - cucnout pití, dudlík a hned usnula. Kolem roku a čtvrt se to buzení začalo postupně snižovat, kolem 18.měsíce dokonce spala bez vzbuzení a teď kolem 20.měsíce se zase začala budit cca 4× za noc. Taky nevím proč se to zase vrátilo, ale doufám, že to je zase jen nějaký období :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
6.10.16 20:13

Tak budu drzet palce :) U nas se to spravilo, ale pak byla mala nachlazena, tak zase peklo.. Ted uz se to snad lepsi ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat