Dcéra hovori, že ju svokra bije

Anonymní
7.10.19 09:07

Dcéra hovori, že ju svokra bije

Mám dcerku 5 rokov a druhá dcéra má 3 roky. Boli u svokry, keď som bola v pôrodnici s tretím babom. Male tam odvtedy nechcú ísť. Keď som sa opýtala 5 ročnej dcéry povedala že svokra ju bije a keď som sa opýtala prečo povedala že za všetko. Teraz ich tam svokra stále chce a tvári sa akokeby nič. Neviem čo si o Tom myslieť. K mojim rodičom chodiť chcú obe. Ako to mám riešiť? Nechcem ju možno neprávom obviniť lebo som nič nespozorovala :think: a dcéra to povedala až teraz po mesiaci že ju bila vtedy nie. Ako by ste to riešili?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11918
7.10.19 09:09

Nedávala bych je tam samotné, pokud děti nechtějí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2763
7.10.19 09:17

No, moje trileta toho dokaze napovidat hodne. Je schopna u nasich rict, ze ji mlatim nebo nedavam najist, jen proto aby tam zustala :mrgreen: protoze se ji tam libi a muze tam vlastne vsechno. Takze tezko rict. Kazdopadne tvoje deti muzou byt jine a nedavala bych je tam. At si je pani vyzvedne a jde s nimi max na prochazku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
PHV
1293
7.10.19 09:26

@Micaella22 Jé, to je jak u nás :lol: když se tříletý něco chce, je schopná napovídat kdeco :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.10.19 09:28
@PHV píše:
@Micaella22 Jé, to je jak u nás :lol: když se tříletý něco chce, je schopná napovídat kdeco :lol:
@Micaella22 píše:
No, moje trileta toho dokaze napovidat hodne. Je schopna u nasich rict, ze ji mlatim nebo nedavam najist, jen proto aby tam zustala :mrgreen: protoze se ji tam libi a muze tam vlastne vsechno. Takze tezko rict. Kazdopadne tvoje deti muzou byt jine a nedavala bych je tam. At si je pani vyzvedne a jde s nimi max na prochazku

U nás to hovorila tá 5 ročná tá 3 len plače E nechce ale nič nehovorí myslite, že aj tá 5 ročná by si ešte vymyslala?

• Citovat
  • Nahlásit
4144
7.10.19 09:29

Nedávala bych je tam. Myslím že větší si asi nebude vymyslet… Řekla bych ji jak to je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14890
7.10.19 09:31

Určitě bych si o tom s tchýni opatrně promluvila.Ono děti lhát můžou..ale taky nemusí a pokud budou mít pocit, že se jim nevěří…tak se ti už nesvěří.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14911
7.10.19 09:33

Řekla bych jí, že děti k ní nechtějí a jako důvod uvádí právě toto. Že jí nechceš z ničeho vinit, ale proti přání dětí nepůjdeš. Rozhodně bych si nevymýšlela nějaké výmluvy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29160
7.10.19 09:34

Já třeba taky musím trochu filtrovat to, co syn říká. Ale kdyby mi řekl, že ho babička bije, zeptala bych se jí. A chvilku bych je tam teda nenechávala samotné nebo přes noc. Zeptala bych se muže, jestli byl jako dítě bit. Ale to taky nemusí být směrodatné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12765
7.10.19 09:39
@Anonymní píše:
Mám dcerku 5 rokov a druhá dcéra má 3 roky. Boli u svokry, keď som bola v pôrodnici s tretím babom. Male tam odvtedy nechcú ísť. Keď som sa opýtala 5 ročnej dcéry povedala že svokra ju bije a keď som sa opýtala prečo povedala že za všetko. Teraz ich tam svokra stále chce a tvári sa akokeby nič. Neviem čo si o Tom myslieť. K mojim rodičom chodiť chcú obe. Ako to mám riešiť? Nechcem ju možno neprávom obviniť lebo som nič nespozorovala :think: a dcéra to povedala až teraz po mesiaci že ju bila vtedy nie. Ako by ste to riešili?

Ahoj,

pokud obě nechtějí a pokud je tchýně opravdu trošku stresař a prudká a pokud vychovávala i tvého muže silou, pak bych dětem plně věřila. Je pravda, že někdy děti takto reagují, když je odtrhnou od maminky - pak k tomu u koho byli nechtějí a vymýšlí si argumenty. Ale pokud si za tím stojí, pak bych věřila a nedávala je samotné a nebála bych se i konfrontace :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11918
7.10.19 09:45

A já bych se ani nepídila, jestli je to pravda. Děti brečí a nechtějí tam. To je pro mě dostačující důvod, nechtějí, nepůjdou. nebudu je dávat někam, kde být nechtějí a kvůli čemu brečí, pokud to není nutnost typu školka a podobně. Což babička není. Takže nechtějí, nepůjdou. Za babičkou půjdeme společně nebo ať dojde babička za nimi k vám. Určitě tchyně přizná, že je bila. To chci vidět, že jí řekneš, malá říkala, že jste jí bila, je to pravda? A tchyně určitě řekne jo jo, bila. nebo řekne není to pravda, malá si vymýšlí? Stejně se pravdy nedobereš. Podstatné je, že tam děti nechtějí ( a to až tak, že si vymýšlí bití, pokud je nebila a jen to vymysleli)Takže tam nepůjdou. A vymýšlet bych si nic nevymýšlela, tchyni to řekla, děti pláčí a nechtějí, ta starší dokonce říká, že jste ji bila. Takže se nezlobte, přijedeme na návštěvu společně nebo přijeďte vy sem za nimi, ale děti k vám samotné nepůjdou, dokud nebudou ony chtít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2763
7.10.19 09:54
@Anonymní píše:
U nás to hovorila tá 5 ročná tá 3 len plače E nechce ale nič nehovorí myslite, že aj tá 5 ročná by si ešte vymyslala?

Petilete dite nemam, nevim jak to muze byt. Treba je placla pres ruce, nebo serezala? Tezko tict. Ty musis znat svoje deti. Ja svym rodicum verim na 100%. Tchyni ne. Takze ja bych je tam dala, ale pouze s chlapem jako dozor. Jinak at si fakt tchyne prijede a vezme holky macimalne na hriste, na dortik nebo tak. Kdyz nechteji, tak jak radi holky - nedavala bych je tam. Klidne bych ji to i takhle rekla. Hlavu ti snad neutrhne. Aspon zpytuje svedomi, baba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3279
7.10.19 09:56

Ať už je to bití pravda nebo ne. Pokud by tam děti nechtěly být, tak bych je tam samotné nedávala, na návštěvu bychom chodili společně nebo tchyně k nám, dokud by děti neprojevil zájem tam být :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.10.19 10:11

Ja mam ctyrletou a verila bych ji.. Mozna se jim tam neco nelibilo, a proste tam nechteji. At tedy hlida babicka u vas doma… Jednou u nas byla na navsteve manzelova teta, pracuje jako vychovatelka, nabizela mi hlidani…ale asi doma uz nema na deti trpelivost. Kdyz byla u nas nutila dceru sedet a byt tise, kdyz si my dve povidame a smala se jo, ze to neumi a je neposlusna a pak si k ni stoupla a drzela ji na zidlicce. Tak to jsem zasahla, a zacly jsme si s dcerou krealit a navstevu jsem usadila donkresilka k babovce a kave. No, dalsi setkavani probiha-ale ja davam hranice a hlidat bych ji nikdy teto osobe (ktera muze byt v profesi fajn) nedala. Dcera si dodnes pamatuje-to je ta pani, co se mi smala a nechce se s ni ani privitat…

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
14995
7.10.19 10:18

Bez paniky a obviňování se tchýně zeptej, jesti nastaly nějaké problémy, případně se zmiň o tom, co dítě říkalo.

Případně pokud se ti komunikace s tchýní nedaří, tak se domluv se svým mužem, ať se mámy doptá, jak to bylo.

Nemůžeš spoléhat na to, že podobná líčení malých dětí znamenají to, co si před nimi představuješ. A i kdyby, tak potřebuješ slyšet obě strany, abys mohla posoudit situaci, žejo.

A podle toho co ti tchýně řekne se s ní věcně v klidu domluv, jestli případné výchovné prostředky zvolila tak, že jsou pro tebe akceptovatelné a nebo jestli to je velký problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat