Dcera i matka mé přítelkyně mě nemůžou vystát.

Anonymní
1.5.21 18:06

Dcera i matka mé přítelkyně mě nemůžou vystát.

Je to cca rok a půl, kdy jsem se spřátelil a navázal vztah, který stále funguje že dvou domácností. Oboum je nám kolem třiceti let, na svou přítelkyni nedám dopustit, vztah je plný porozumění mezi námi samotnými. Nicméně postoj celé její, mně známé rodiny je poněkud jiný a to mi vrtá hlavou. Malá slečna (5 let) mě odmítá přijmout jako člena rodiny, natož jako potencionální autoritu, skoro se mnou vůbec nemluví, babička je samozřejmě další kapitola. Ona je rozdělena tak na půl, vždy to spolu překleneme. Chápu, že dítě, jehož otec rodinu opustil také z neznámých důvodů je prioritou. Co se týče peněz, tak nestrádají, takže možná je na mě pohlíženo jako na parazita, ačkoliv z jejich majetků neodebírám vůbec nic. Převážně se zabýváme sami sebou, čili na problematiku dojde jen okrajově, dlouhodobě nám to znemožňuje plnohodnotný vztah, případné se stěhování. Nějakou zkušenost máte vy ženy také?
Velmi citlivé téma, prosím anonymně nebo nezveřejnit, děkuju.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7583
1.5.21 18:11

Mel by sis je v ramci mezi srovnat obe. To je cely kouzlo. Jaky, ze dite neposlechne? Pritelkyne by Ti mela dat volnou ruku a Ty bys mel devceti ukazat, odkud pokud muze. To same matince. Jses dospelej, tak si vymez hranice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21939
1.5.21 18:18

A proč tě malá slečna odmítá přijmout? jestli s ní mluvíš v takových zakroucených hádankách, jak si napsal uvodní příspěvek? co děláte, když jste spolu? to dítě je nedílnou součástí tvé partnerky a je dost divné, že tě nebere :nevim:
nepeskuješ ji pořád? dokážeš se s ní hrát? chodíte tam, kde to baví 5leté dítě?

• a matka tě nemá ráda proč? máš dluhy? jsi nezaměstnaný? bezdomovec?
  • ptáš se na radu, ale nic konkrétního v tvém dotazu není :nevim:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21939
1.5.21 18:20

Když jste se seznámili, tak malá měla 3,5 roků - to je malé dítě, které přirozeně tíhne ke každému, kdo to s ním umí - je to fakt hodně divné, že tě nepřijala,
přítelkyně na to říká co? bavíte se o tom?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.5.21 18:21
@Anonymní píše:
Je to cca rok a půl, kdy jsem se spřátelil a navázal vztah, který stále funguje že dvou domácností. Oboum je nám kolem třiceti let, na svou přítelkyni nedám dopustit, vztah je plný porozumění mezi námi samotnými. Nicméně postoj celé její, mně známé rodiny je poněkud jiný a to mi vrtá hlavou. Malá slečna (5 let) mě odmítá přijmout jako člena rodiny, natož jako potencionální autoritu, skoro se mnou vůbec nemluví, babička je samozřejmě další kapitola. Ona je rozdělena tak na půl, vždy to spolu překleneme. Chápu, že dítě, jehož otec rodinu opustil také z neznámých důvodů je prioritou. Co se týče peněz, tak nestrádají, takže možná je na mě pohlíženo jako na parazita, ačkoliv z jejich majetků neodebírám vůbec nic. Převážně se zabýváme sami sebou, čili na problematiku dojde jen okrajově, dlouhodobě nám to znemožňuje plnohodnotný vztah, případné se stěhování. Nějakou zkušenost máte vy ženy také?

Je to běh na dlouho trať. Mám doma to samé. Přítele 4 roky, oddělené domácnosti a dcera ho dneška bere jako cizince :( Když ji něco řekl, tak odpověď byla tebe nemám co poslouchat, mám svého tátu! Vždy zasahuji, že takhle teda ne! Jinak se spolu baví normálně, dělají kraviny to je sranda, ale běda když jí řekne ať si po sobě uklidí nebo ať nekřičí. Já pořád doufám, že přestane žárlit, to je u nás časté. Az vyroste a nebudu pro ni úplně tak důležitá (puberta) tak se srovná doufám :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
21939
1.5.21 18:22
@Tarjei píše:
Mel by sis je v ramci mezi srovnat obe. To je cely kouzlo. Jaky, ze dite neposlechne? Pritelkyne by Ti mela dat volnou ruku a Ty bys mel devceti ukazat, odkud pokud muze. To same matince. Jses dospelej, tak si vymez hranice.
:roll: divná rada,
pokud pán chce patřit do rodiny, měl by se s dítětem spřátelit, je divné, že se mu to za 1,5 roku nepodařilo
u tchýně je to těžké - nevíme, neznáme, má důvod pána nebrat, nebo je to protivná nána, které není dobrý nikdo :nevim:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7583
1.5.21 18:23

@stinga jasne ale na me to obecne pusobi jako ze je mekkej proste a necha si vsechno libit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21939
1.5.21 18:28
@Tarjei píše:
@stinga jasne ale na me to obecne pusobi jako ze je mekkej proste a necha si vsechno libit.

no možná právě naopak, je na malou tvrdý a proto ho nesnáší - jako on nic konkrétního nenapsal, jen tunu omáčky kolem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5786
1.5.21 18:30
@Tarjei píše:

Zbláznila jsi se už totálně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7583
1.5.21 18:30

@stinga petilety dite ho ignoruje. To neni strach. Aspon mne to tak nepripada. Pripada mi to, ze ho ma na haku, protoze muze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7583
1.5.21 18:32

@Uslava at zije volna vychova? Ta nefunguje. A lidi delaj to, co jim clovek a vlastni drzost dovoli. Maly, velky, vsichni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31743
@Anonymní píše:

Tohle je těžké…

Ženy mají většinou svoje dítě - děti před chlapama, mám to stejně, pokud by Tě moje dítě nechtělo respektovat a ani mít s Tebou cokoliv společného, nechala bych si Tě jen jako milence, mimo kontakt s dítětem.

A přijde mi divné, stejně jako výše píše Stinga, že sis nedokázal udělat vztah ve věku, kdy to je snad nejsnazší.
Vážně netušíš, proč to tak je? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10985

Co to jako je, ze te odmita prijmout jako clena rodiny a autoritu? To prece vubec nemusi!!
Staci, aby te respektovala jako mamina pritele a chovala se k tobe slusne. V tom by ji mela usmernit matka.
Ale vic po ni nemas co pozadovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7583
1.5.21 18:34

@Uslava napriklad mi synovci. Mama jim dovoli temer cokoliv. A pak ctyrlety dite okriknes a ono Ti kouka do oci a chechta se. Babicka s dedou uz je nechtej hlidat, protoze jsou neposlusny a divoky. Kde je asi tak chyba?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7583
1.5.21 18:36

Takze si tu vsechny myslite, ze kdyz ma zena novyho partnera, jeji dite ho nemusi poslechnout? To pak ale nemuzou fungovat jako rodina. Jasne, chlap nesmi bejt de.bil, ale jak mu asi tak je, pokud dela, co muze a u ditete nema respekt???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat