Dcera je hodně vysoká. Mám to řešit s doktorem?

Anonymní
9.1.21 13:04

Dcera ,je hodně vysoká?řešit to u Dr?

Ahoj všem. Dcera bude mít 11 března 5 let a měří 118 cm.Dle tabulek a diskuzí na netu je to asi hodně? :think: při narození měla teda 54 cm a my jsme taky celkem vysocí. Ale bojím se, aby neměla třeba 185 cm a výše :( vím, že hlavně že je zdravá ale vím že velká výška by ji určitě trápila. Manžel má 190 cm, já 176 cm.Budu ráda za každou radu, příspěvek. Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9284
9.1.21 13:05

Nevím, co bys měla řešit u doktora. Vysoká je, predispozice na to má, 1,85 není nic, co by měl být problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12904
9.1.21 13:06
@Anonymní píše:
Ahoj všem. Dcera bude mít 11 března 5 let a měří 118 cm.Dle tabulek a diskuzí na netu je to asi hodně? :think: při narození měla teda 54 cm a my jsme taky celkem vysocí. Ale bojím se, aby neměla třeba 185 cm a výše :( vím, že hlavně že je zdravá ale vím že velká výška by ji určitě trápila. Manžel má 190 cm, já 176 cm.Budu ráda za každou radu, příspěvek. Děkuji

Ano, je geneticky predpoklad, ze dcera bude vysoka.
Co bys chtela u Dr. resit? Zastavit jeji rust? :nevim: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2140
9.1.21 13:07

A co s tím chceš ideálně dělat? Seříznout jí nohy? Řekneš, že jste vysocí a divíš se? Když bude mít 185 cm tak ji vydědíš? Doktorka by řekla, kdyby shledala problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5935
9.1.21 13:10

Zas tak vysoka mi neprijde, v okolo mam ctyrlete deti, co maji 117 cm a Tvoje je o rok starsi a jen o centimetr vyssi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
158
9.1.21 13:11

Kdyby se dr něco nezdálo, upozorní te sama. Stejně s tím nic neudelas, zvlášť pokud jste oba vysocí tak nejspíš trpaslík nebude ;) naše má ve 4 letech 110cm a znám hned dvě holcicky stejného věku co jsou ještě vyšší. Ve školce nepřečuhuje :D Můj můj má dva metry, ja jsem prcek ale předpokládám ze děti budou spis po něm. Každopádně se nestresuj, mě to nepřipadá nějak extra moc…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20263
9.1.21 13:14

Chceš jí dát cihlu na hlavu? není extrémně vysoká, kdyby byla extrém tak pak budou zkoumat dál ale fakt není

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7813
9.1.21 13:15
@Anonymní píše:
Ahoj všem. Dcera bude mít 11 března 5 let a měří 118 cm.Dle tabulek a diskuzí na netu je to asi hodně? :think: při narození měla teda 54 cm a my jsme taky celkem vysocí. Ale bojím se, aby neměla třeba 185 cm a výše :( vím, že hlavně že je zdravá ale vím že velká výška by ji určitě trápila. Manžel má 190 cm, já 176 cm.Budu ráda za každou radu, příspěvek. Děkuji

Hlavne na to porad poukazuj a s kazdym na potkani to res! To ji pomuze do budoucna :palec:
No tak by mela 185 a vyse. Vyzenes ji? :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.21 13:15

Tak je hodně pravděpodobné, že holka bude mít přes 1,80m… Veďte ji k basketbalu. :palec:

Pokud ti to vadí, měla sis najít někoho pod 1,90m. :nevim: To je prostě genetika… Moje matka je vysoká, taky ji to trápilo, tak podle toho hledala partnera. Máti je 1,79m, tatík 1,83m, a já - dcera - jen 1,76m.

• Citovat
  • Nahlásit
26821
9.1.21 13:16

Mně to nijak hodně nepřijde. Synove měli oba v 5 letech podobnou výšku. Ani jeden nikde neprecnival. Starší je už ve 3. třídě a je ve třídě 3. nejmenší. Mame sousedku, co je o 2 roky mladší a cca od těch 5 let je stejně vysoká jako syn.
S manželem máme oba pod 180 cm.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
321
9.1.21 13:22

Jasně, reš to. Narvi do ní koňskou dávku nějakých hormonů, však co se může stát. Nebo aspoň závaží na hlavu. Prostě tu genetiku u naprosto zdravé holky nějak ochčijeme. Být vysoká je totiž konec světa. Bože. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8824
9.1.21 13:22

Jedno dítě na 5ti leté prohlídce 118cm, druhé 117cm. Nyní je starší přes 11 let a má 152cm, ve třídě je sotva průměr. Bude ráda, když doroste 170cm ;) Mladší je 8 a čtvrt a má 137cm, ve třídě je mezi vyššími, ale ne extrém (je tam asi 6 vyšších dětí než ona). Ta doroste možná tak 175-180cm, ve srovnání se ségrou ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7636
9.1.21 13:26
@Anonymní píše:
Ahoj všem. Dcera bude mít 11 března 5 let a měří 118 cm.Dle tabulek a diskuzí na netu je to asi hodně? :think: při narození měla teda 54 cm a my jsme taky celkem vysocí. Ale bojím se, aby neměla třeba 185 cm a výše :( vím, že hlavně že je zdraváale vím že velká výška by ji určitě trápila. Manžel má 190 cm, já 176 cm.Budu ráda za každou radu, příspěvek. Děkuji

jak to můžeš vědět?
Pokud si nejsi jistá jestli je vše v pořádku, nech jí zkontrolovat
já mám 170, manžel 198 a i tak jsem s rychle rostoucí dcerou šla k dr.
sice po zjištění našich mír mi s trochou despektu řekla: a co chcete při Vašich výškách, genetiku neochčiješ

ale po rentgenu bylo zjištěné urychlené zrání, kosti starší o 1,5 let, k tomu se váže rychlejší výměna zubů, dřívější nástup menstruace - dle hodnot

za mě raději jít a být za hysterku než něco pro.rat a kecy o cihle na hlavě hoď za hlavu :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8631
9.1.21 13:33
@Aliik píše:
Jedno dítě na 5ti leté prohlídce 118cm, druhé 117cm. Nyní je starší přes 11 let a má 152cm, ve třídě je sotva průměr. Bude ráda, když doroste 170cm ;) Mladší je 8 a čtvrt a má 137cm, ve třídě je mezi vyššími, ale ne extrém (je tam asi 6 vyšších dětí než ona). Ta doroste možná tak 175-180cm, ve srovnání se ségrou ;)

Podle čeho ty vysky odhadujes? Třeba budou mít obě kolem 160.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1220
9.1.21 13:36

Za nějaká třeba hormonální vyšetření nic nedáš a lepší než něco zanedbat. Je to vzácné, ale občas to opravdu může mít jinou příčinu než jen genetiku.

Ale zároveň souhlasím s tím názorem ji nenásilně vést k basketbalu. Sama jsem byla vyšší než ostatní holky a měla z toho trochu mindrák. Následně jsem randila většinou s muži okolo 190cm a zařekla se, že jestli budu mít dceru, tak bude od 4 let driblovat s míčem, aby to brala jako výhodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat