Dcera je na mě opravdu závislá

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Enicka
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 30.06.19 08:19
Dcera je na mě opravdu závislá

Ahoj, doufám, ze me poradíte nebo aspoň řekněte, ze to máte taky tak????mam dceru, má dva roky a sedm měsíců a je na mě závislá. Včera jsme byli na oslavě narozenin, všechny děti si hráli spolu, jen ta naše seděla u mě celou dobu.Jak se o ní přiblíží nějaké dítě nebo dospělý tak hned pláče, ze chce jen maminku. Nikdo ani tatínek ji nesmí třeba houpat na houpačce. Na nočník, ze chce jít taky říká jen mě. Oblékat ji můžu taky jen já, jinak hrozny křik. Uspavat a koupat taky jen s maminkou. Já už jsem z toho unavená byzlt porad s ni. Mám ještě syna, má 7 měsíců. Není to tím že máme miminko, trvá to celou dobu, co je na světě. Na procházky nebo na vylet jede třeba s babičkou a dědou a to je v pohodě, ale jak je doma, tak je jen u mě. Už sem z toho vážně unavená a nevím co s ní. Prosím poraďte mi někdo.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Enmamma
Závislačka 3958 příspěvků 30.06.19 08:29

Je to normální. Buď ráda, byť je to vyčerpávající. Pevná vazba na matku předjímá zdravý psychický vývoj dítěte. Naopak narušená vazba na matku předjímá budoucí problémy. Ona se nakonec odpoutá, ale být tebou bych to neurychlovala. Dle mého názoru to není dobře.

robinka
Zasloužilá kecalka 901 příspěvků 30.06.19 08:34

Je to vyčerpávající, ale zdravé a normalni. To přejde. Pokud je u vas jinak vše ok, neresila bych. Znama ma taky takhle závislou holčičku, ale tam to celkove moc nefunguje s tatínkem, tak možná proto se upnula na mámu, ale obecně je to projev standardního psychického vývoje.

Enicka
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 30.06.19 08:39

Opravdu,?Já když včera viděla všechny ty děti jak si mámy ani nevšimnou a hrají si spolu, tak sem jim úplně zavidela, to já vůbec neznám. Ona si nechce ani s nikým hrát, jak kdyby se jich bala.

Uživatel je onlinemamule42
Zasloužilá kecalka 874 příspěvků 30.06.19 08:43

@Enicka Nic s toho nedělej, mám 2 holky 8 a 6 let, a jsou na mě přilepený jak žvejkačky od malička, už jsem s toho unavená, v noci ke mě pořád lezou do postele. A když mají jít do školy a do školky tak to u nás vypadá jak vraždění nevinátek :lol: oě brečí že chtějí maminku, hlavně mladší, naštěstí to už učitelky znají tak ji odlákají a něčím zabaví. Zatím musíš mít trpělivost, nedá se to urychlit, radí se těžko, když tvé dítě neznáme, jak na něj. Já jsem neměla problémy s tím že by odmítali tatínka, většinou pokud se jedna plazila po mně, druhá šla k tatínkovy, ale oblíkat jsem je musela já. Musíš věřit že s toho vyroste, až bude mladší syn větší, začnou si spolu hrát a třeba už tě nebude tolik potřebovat.

MartinaCV
Echt Kelišová 8025 příspěvků 30.06.19 08:51

Dost podobně to máme taky se stejně starou dcerou. Většinu dne jí mám pověšenou aspoň na stehně :D Ale do dětského kolektivu jde, ovšem nesmím se vzdálit ani na záchod, tam se mnou chodí taky. Má dny, kdy vyžaduje vše ode mě, sundat botičku, vyčistit zoubky.. mně to nevadí, respektuji její potřeby. Samozřejmě mrně nás utahá a ještě, když máš druhé, ale tak to s dětmi je.

Enicka
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 30.06.19 08:53

@MartinaCV Ona právě ani do toho dětského kolektivu nejde.Od září půjde do skolky, to si nechci ani představit.

Enicka
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 30.06.19 08:55

@mamule42 Kdyby aspoň k tomu tatínkovi na chvíli šla, ale ani to moc nechce. Někdy se stane, že za ním jde, ale je to opravdu málo.

Enicka
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 30.06.19 08:57

@MartinaCV Já taky respektují její potřeby, ale někdy už je toho opravdu moc.

Zasloužilá kecalka 874 příspěvků 30.06.19 08:57

@Enicka A proč musí do školky když seš s mladším doma a je tobě závislá.

MartinaCV
Echt Kelišová 8025 příspěvků 30.06.19 09:02
@Enicka píše:
@MartinaCV Ona právě ani do toho dětského kolektivu nejde.Od září půjde do skolky, to si nechci ani představit.

Naší budou taky v září tři, ale do školky nepůjde. Dětská Dr. i dětský alergolog se shodli, že školky byly vynalezeny pro děti maminek, které nemají jinou možnost a musí už do práce. Ty máš doma ještě druhé dítě, proč jí dáš do školky? Nebude ji to traumatizovat? myslím, že druhým dítětem se mohla separační úzkost znásobit a o to víc potřebuje maminku a ne odložit do školky (víš, jak to myslím).

Dunkey
Stálice 79 příspěvků 30.06.19 09:04

Jak kdyby si presne mluvila o mem diteti :D dceri budou v zari tri roky, s detmi si take nehraje, kdyz jsme nekde na navsteve vesmes na me visi a nehne se, nebo breci, vim o cem mluvis, je to silene vycerpavajici, take si nekdy rikam jestli je to normalni" na druhou stranu si rikam, ze v 15letech na me snad viset uz nebude, takze se snazim to neresit a poskytnout ji to co potrebuje. V zari do skolky nejde, neumim si to uprimne predstavit a nejsem na sceny pripravena, takze si ji nechavam jeste rok doma a to mam rodicak jen do 3 let ditete

Enicka
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 30.06.19 09:04

Já nevím, teď jste mě dokonce zaskočili. Já sem si právě myslela, že by ji ta školky mohla pomoct v tom, aby tak závislá nebyla. A zvykla si na ostatní děti a být chvíli bez maminky.

Zasloužilá kecalka 874 příspěvků 30.06.19 09:05

@MartinaCV Mluvíš mi z duše :mavam:

Enicka
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 30.06.19 09:07

@Dunkey Jsem ráda, že to má někdo má stejné. :) A co když nebude chtít jít do školky ani ten další rok? To už se myslím musí ne? Nebo doufás, že ten další rok už to bude lepsi:grinning:?

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama