Dcera je neošetřitelná u zubaře

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
monique1112
Povídálka 44 příspěvků 16.12.18 14:33
Dcera je neosetritelna u zubare

Zdravim vsechny a jdu si pro rady co delat s 6-ti letou dcerou, ktera se nechce nechat osetrit u zubare a pusu ma plnou kazu…ach jo :(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Valerie83
Kecalka 277 příspěvků 16.12.18 14:36

hospitalizovat, ošetřit pod narkózou

Uživatel je onlinelucenka
Vesmírná mluvilka 33803 příspěvků 16.12.18 14:36

Analgosedace… Taky mám dítě, co u zubaře při vrtání nespolupracuje

PetraJ
Kelišová 6816 příspěvků 16.12.18 14:37

Domluv se se zubařem, ať ti vypíše žádanku do nemocnice a tam ji ošetří v narkóze, když to jinak nejde.

Netopirek
Echt Kelišová 8239 příspěvků 16.12.18 14:38

Najít zubaře který dělá s dětmi pod narkózou.
A připravit se, že je to docela drahé.

monique1112
Povídálka 44 příspěvků 16.12.18 14:40
@monique1112 píše:
Zdravim vsechny a jdu si pro rady co delat s 6-ti letou dcerou, ktera se nechce nechat osetrit u zubare a pusu ma plnou kazu…ach jo :(

Jsem z toho fakt na nervy, ale asi to dopadne jak pisete. Narkoza neni pro detske telo nic moc, ale asi jina cesta neni :(

monique1112
Povídálka 44 příspěvků 16.12.18 14:42
@lucenka píše:
Analgosedace… Taky mám dítě, co u zubaře při vrtání nespolupracuje

A analgosedace je USPANI? Kde chodite vy k zubari?

Vesmírná mluvilka 33803 příspěvků 16.12.18 14:46
@monique1112 píše:
A analgosedace je USPANI? Kde chodite vy k zubari?

Není to úplná narkoza, mělo by to být šetrnější a ani se před tím nemusí dělat nějaká další vyšetření jako u běžné narkozy … Chodí na soukromou kliniku v Praze.

terinka4444
Hvězda diskuse 69434 příspěvků 16.12.18 14:59
@lucenka píše:
Není to úplná narkoza, mělo by to být šetrnější a ani se před tím nemusí dělat nějaká další vyšetření jako u běžné narkozy … Chodí na soukromou kliniku v Praze.

prosím tě kam? Moje mládě je totéž, jenže nemůžu tady sehnat nic, kde by to dělali

Vesmírná mluvilka 33803 příspěvků 16.12.18 15:00
@terinka4444 píše:
prosím tě kam? Moje mládě je totéž, jenže nemůžu tady sehnat nic, kde by to dělali

Dent medico… Je to v Karlíně. Ale teda drahý jak prase :?

terinka4444
Hvězda diskuse 69434 příspěvků 16.12.18 15:08

@lucenka o peníze nejde, ale je to s ní peklo. Dík

brisco
Závislačka 3126 příspěvků 16.12.18 15:14

Mám podobný problém s dcerou, 8 let. Má ADHD plus dys poruchy. Dala jsem jí půlku lexaurinu a do ordinace jsem ji poslala beze mě. Jednou za půl roku jí ta půlka neublíží, lepší než narkoza.

Evulina
Neúnavná pisatelka 15825 příspěvků 16.12.18 15:24
@monique1112 píše:
Jsem z toho fakt na nervy, ale asi to dopadne jak pisete. Narkoza neni pro detske telo nic moc, ale asi jina cesta neni :(

Kazy bohužel nejsou taky nic moc..ošetřit se musí.
Prevence zubního kazu - kvalitně čistit zuby, hlavně večer. Musíš jí čistit zuby ještě ty, tak malé dítě to ještě neumí dostatečně samo, zubařka nám říká, že do 10 let čistit rodiče. Nech si vysvětlit správný postup, pokud si jím nejsi jistá. Od 5 let používám pro naši dceru i mezizubní nit, TePe terčíky, ty nejtenčí, seženeš v prodejně s dentální hygienou. Kartáčky střídáme měkký dětský Curaprox plus elektrický sonický Philips (pozor, pokud elektrické, tak pouze sonické, nikoli rotační).
Dále - výživa. Nepít sladké nápoje, jen občas jako pamlsek..co nejvíc omezit bílý rafinovaný cukr, výrobky z bílé mouky a vůbec průmyslově zpracované potraviny. Vařit domácí stravu z kvalitních základních surovin. Doplnit do těla vitaminy a minerály - domácí masokostní vývary, sůl používat keltskou mořskou nerafinovanou (buď přes net nebo mají někdy v Tescu), do omáček a polévek přidávat malinké dávky mořských řas…Omezit oleje s Omega 6 mastnými kyselinami (slunečnicový, řepkový, světlicový atd.), zařadit z olejů spíš nefiltrovaný panenský olivový, avokádový..ale hlavně kvalitní máslo a přepuštěné máslo na vaření (ghí) - ovšem pouze od krav, které se pasou na zeleném. Tzn. máslo v biokvalitě toto většinou splňuje a krávy bývají v drtivé většině paseny. Je to kvůli vitaminu K2, který je pouze u paseného dobytka a je důležitý spolu s vápníkem ke zdraví a pevnosti kostí. Máslo též obsahuje důležitý vit. A a D. Můžeš též přidat kvalitní olej z tresčích jater, dělá se fermentovaný s přidáním máselného oleje, což je úplně nejlepší možnost.
Já např beru mléko z bio farmy, kde mají pasené Jerseyky a ty mají velké množství tuku v mléce, polovina litrovky mléka se mi vždy usadí smetana. Tak tu sleju, část použiju do vaření nebo vyrobím zakysanku anebo hodím do robota a ten mi vyšlehá krásné žluté pastevní máslo.
Jestli umíš anglicky, velmi doporučuju přečíst knihu Výživa a fyzická degenerace od zubaře Westona Pricea..anebo v češtině knihu Vyživující tradice.

monique1112
Povídálka 44 příspěvků 16.12.18 15:38
@brisco píše:
Mám podobný problém s dcerou, 8 let. Má ADHD plus dys poruchy. Dala jsem jí půlku lexaurinu a do ordinace jsem ji poslala beze mě. Jednou za půl roku jí ta půlka neublíží, lepší než narkoza.

Taky jsem nad Lexaurinem uvazovala, ale bojim se

monique1112
Povídálka 44 příspěvků 16.12.18 15:39
@Evulina píše:
Kazy bohužel nejsou taky nic moc..ošetřit se musí.
Prevence zubního kazu - kvalitně čistit zuby, hlavně večer. Musíš jí čistit zuby ještě ty, tak malé dítě to ještě neumí dostatečně samo, zubařka nám říká, že do 10 let čistit rodiče. Nech si vysvětlit správný postup, pokud si jím nejsi jistá. Od 5 let používám pro naši dceru i mezizubní nit, TePe terčíky, ty nejtenčí, seženeš v prodejně s dentální hygienou. Kartáčky střídáme měkký dětský Curaprox plus elektrický sonický Philips (pozor, pokud elektrické, tak pouze sonické, nikoli rotační).
Dále - výživa. Nepít sladké nápoje, jen občas jako pamlsek..co nejvíc omezit bílý rafinovaný cukr, výrobky z bílé mouky a vůbec průmyslově zpracované potraviny. Vařit domácí stravu z kvalitních základních surovin. Doplnit do těla vitaminy a minerály - domácí masokostní vývary, sůl používat keltskou mořskou nerafinovanou (buď přes net nebo mají někdy v Tescu), do omáček a polévek přidávat malinké dávky mořských řas…Omezit oleje s Omega 6 mastnými kyselinami (slunečnicový, řepkový, světlicový atd.), zařadit z olejů spíš nefiltrovaný panenský olivový, avokádový..ale hlavně kvalitní máslo a přepuštěné máslo na vaření (ghí) - ovšem pouze od krav, které se pasou na zeleném. Tzn. máslo v biokvalitě toto většinou splňuje a krávy bývají v drtivé většině paseny. Je to kvůli vitaminu K2, který je pouze u paseného dobytka a je důležitý spolu s vápníkem ke zdraví a pevnosti kostí. Máslo též obsahuje důležitý vit. A a D. Můžeš též přidat kvalitní olej z tresčích jater, dělá se fermentovaný s přidáním máselného oleje, což je úplně nejlepší možnost.
Já např beru mléko z bio farmy, kde mají pasené Jerseyky a ty mají velké množství tuku v mléce, polovina litrovky mléka se mi vždy usadí smetana. Tak tu sleju, část použiju do vaření nebo vyrobím zakysanku anebo hodím do robota a ten mi vyšlehá krásné žluté pastevní máslo.
Jestli umíš anglicky, velmi doporučuju přečíst knihu Výživa a fyzická degenerace od zubaře Westona Pricea..anebo v češtině knihu Vyživující tradice.

Moc dekuji:heart:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

Články z Expres.cz

Kam zmizela nechvalně proslulá iniciátorka kauzy Me Too Asia Argento?

Bývalá herecká hvězda, Jimmy Bennett reagoval na loňskou vlnu Me Too, ve... číst dále >

Šílenec Hrdlička! Sporťák řádil po obratu Plíškové, jeho oslava baví internet

Malý zázrak se povedl jedné z nejlepších českých tenistek Karolíně Plíškové.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >