Dcera (5 let) je nerozhodná

4
20.1.21 12:01

Dcera je "nerozhodná" co týče hraček

Ahoj všem :)
dcera (za necelé dva měsíce ji bude 5 let) je nerozhodná ohledně hraček. Nejsem ten typ, že bych dětem neustále něco kupovala, ale když se má něco pořídit k narozeninám, svátku apod. chci vědět, že jim to udělá opravdu radost. Dcerka se rozhodla že chce k narozeninám panenky Enchantimals, protože je viděla u kamarádky, tak jsem si řekla fajn, ale co jí sleduji, tak třeba Barbinam moc nedá, občas si prohraje, ale spíš převleká, tak jsem s ní hodila řeč, jestli opravdu chce, co si řekla. Neví… Před půl rokem jsme ji koupili větší kočárek pro panenky, hrála si s ním jednou až z ní vylezlo, že se jí nelíbí. Ok, tak jsme ho prodali a že objedname nový co se jí líbit bude, ale ona ani neví zda ho vůbec chce. Nejvíc ji baví teda lego, puzzle a malování. Chtěla bych vědět, jestli máte doma někdo taky takovou holčičku, která pořádně neví co by chtěla za hračky? Ja byla hrozně panenkova tak jsem doufala že bude i ona, ale nutit ji samozřejmě nebudu :) mladší má zase kočárek ráda, ale vozí v něm plysacky. Ta je prostě přes zvířátka :) hezky den všem :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20581
20.1.21 12:10

Mame takového kluka. Jenom dopis k jeziskovi psal asi 5× a pokaždé chtěl něco úplně jiného :D nicméně já něco koupim, třeba se mu to nelíbí hned, ale časem k tomu dojde. To lego je taková jistota, toho není nikdy dost a ještě se nestalo, ze by se nelíbilo nebo zůstalo neslozene v krabici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24229
20.1.21 12:13

Moje předškolačka je taky vcelku skromná. Vůbec neujíždí na věcech z reklam nebo na tom, co vidí u kamarádek.
K Vánocům si přála lego, šaty Elsy, a tričko s vánočním motivem +pro mně novou zadělávací mísu. Jinak nic.
A to se nebráním občasnému sjetí hračkářských katalogů. :mrgreen:

teď se jí chystám zeptat, co chce k narozkám a jak jí znám, řekne „lego a víc nevím“.

Ale zase já vím, jaké typy hraí a her ji baví, takže nakupuju i podle toho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
651
20.1.21 12:14

Určitě bych neprodávala dárek jen proto, že pětiletý dítě rekne, že se mu nelíbí. Nediv se té nerozhodnosti, holka ví, že se nijak rozhodovat nemusí, něco chce, dostane to, nechce to, prodáte to… nasi kluci taky chtěli napřed to a pak ono, pak zase to… tak jsme společně nějak vymysleli, co by bylo lepší, s čím by si jak a kdy hráli a nakonec se pod mým vedení oba nějak rozhodli. Dostali to a jsou spokojeni. U jendoho proběhla asi po týdnu lítost, že by radši to druhý, tak jsme si opět připomněli důvody, proč chtěl to, co má a domluvili se, že to druhý může dostat třeba k svátku, na den děti…Prostě při další příležitosti. Spousta děti je nerozhodna, chtějí ideálně všechno a hned, neumí si vybrat jen jednu věc. Na nás rodičich je ukocirovat to a postupně je to učit. I malé zklamání je pro příště posune o hodně vpřed.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1692
20.1.21 12:19

Moje dcera(7let)to má podobně, celkově s si hračkami nikdy moc nehrála(panenky skoro vůbec), takže hodně kupuji věci na sport, na tvoření, vyrábění atd. Většinou jí „poradím“, co by si mohla přát :).
Co dceru teda hodně moc baví už minimálně 2 roky, jsou zažehlovací korálky, ty fakt doporučuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
20.1.21 12:26

@Kriss Tina ano to lego je opravdu sázka na jistotu :D

@Svistice jj to naše taky. Musela jsem ji i pomoct, co by si mohla přát. Nakonec to udělalo teda velkou radost :mrgreen: katalog jsme teď nedávno projížděli a jediné co řekla, že chce je kostým jednorožce :lol:

@Blue2 tvoření u nás taky jede. Malování, modelina, sliz (ten já teda nesnáším) :mrgreen: korálky taky máme :palec: a má teda hodně ráda různé úkoly v dětských časopisech a prohlížení encyklopedie

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
20.1.21 12:28

@Midaku tak to ale není. Právě že nechce z hraček pomalu nic a ne všechno. A kočárek jsem prodala, protože mi tu nebude půl roku stat neco, co jí nelíbí a ani se toho nedotkne. Teď mi řekla, že ji ty panenky miminka prostě nebaví a raději jde zkoušet dělat copánky na česaci hlavu. Rozhodně jsem to nemyslela tak, že jim koupím vše co chtějí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7197
20.1.21 12:30

@Tissana Ahoj,
je to její přirozené chování. Mé děti jsou v tomhle úplně odlišné. Jedno si vybere pokaždé, když se jde do hračkářství a ještě pak říká, co by si ještě mohla vzít a vezme si to to tedy příště. Druhé tam hodinu vybírá, aby pak řeklo, že si nevezme nic a radši si bude šetřit na dům. To druhé je o rok starší, než to tvé…
Takže ikdyž tě to třeba vysiluje a divíš se, nechápeš, tak je to prostě pro ni to správné chování a nesnažil bych se to nějak přeměnit, ono to projde změnou časem samo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
20.1.21 12:35

@Premek_Orac je pravda, že ta mladší (3 roky) by brala vše :mrgreen: starší prostě ne. Je pravda, že s ní můžu jít do hračkářství jen tak se prostě podívat aniž bych musela něco kupovat. Já jsem ráda, že to tak má a nepotřebuje být zahlcena hračkami a je spíš na to tvoření, jen to musím vstřebat :mrgreen: já byla prostě nerozcluna s panenkama a barbinama no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
651
20.1.21 12:37

@Tissana no tak pak to proste neřeš. Proč by si nutně měla hrát s panenkamay když ji to nebaví. Zkus ji při takovem přání nasměrovat, že je bezva, že to má kamarádka, může si to u ní půjčit, ale že ji to doma moc nebaví a nemá cenu to tedy kupovat. Ale ze vidíš, že ji moc baví lego, tak spolu můžete vybrat nějakou novou nebo rozšiřující sadu. Prostě to dítě jemně nasměrovat tak, aby chapalo, že jeho původní rozhodnutí není úplně ok, a dokázalo vymyslet nějaké nové. Navíc je to i zábava, čas strávený s dítětem, budování vztahů, důvěry, poznávání se…to vše u obyčejného vybírání hračky. Já tyto časy s dětmi miluju. Neděláme vlastně nic, ale přesto je to důležitý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4624
20.1.21 13:10

Mě je 31 a nerozhodnost mě taky nepřešla. :mrgreen: Než si něco koupím, tak se rozhoduji dlouho a třeba to ani nekoupím, jelikož mě to během toho rozhodování přejde. :mrgreen: Takže pro tvé uklidnění, ne nemají to jen dětičky. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52461
20.1.21 13:14

Moje dítě zas zakroužkuje půlku katalogu z hračkářství. Dávám jen to, o čem vím, že opravdu chce, dlouhou dobu o tom mluví a tak. Ne, abychom museli vymýšlet, co vlastně může chtít… Když tě čtu, vyjmenovalas spoustu věcí, co dceru baví a nikdy nezklamou, tak bych vybírala dárky z toho okruhu. Vždyť není povinnost mít pořád něco nového a od každého druhu něco. Některé děti nebudou brát panenky a kočárky, ať vypadají jakkoliv. Pozorovala bych své dítě, naslouchala mu delší dobu, a dle toho obdarovávala. A když ho nebudou brát hračky, tak co, některé děti třeba víc ocení pěkné oblečení, povlečení s oblíbenou postavičkou, koloběžku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24229
20.1.21 13:24

@ugluk Souhlas. u nás iž asi 3 roky jede na vánoce a narozeniny kombinace lego, společenská hra, puzzle, kniha, audio CD, občas oživeno nějakým sportovním náčiním. Taky my to už přijde lehce trapné a neinventivní. :oops:
No hádejte, co chce kluk k osmým narozeninám: lego, Zooloretto, Exit puzzle a možná nějakého Hurvínka, co ještě nemáme. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7197
20.1.21 13:25

@Tissana Jo hele, to znám. Někdy ty své vzpomínky (mimochodem, dost často významně nepřesné) příliš promítáme do svých dětí a pak vznikají různé věci, o kterých třeba přemýšlíme… Ale nejlepší je uvědomit si, že sice mají základ z nás, ale jsou to jiné bytosti, které si sami utvoří svůj přístup k životu. A to je třeba respektovat.
určitě je spousta věcí, kterými ti umí radost dát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5043
20.1.21 13:39

To mi připomíná nákupy potravin. Mladší cca 3 roky chodí a háže do košíku jogurty. Na týden cca 14, jde s naprostou jistotu a zkouší i nové, včetně pečiva. Zato starší, která má 9 let chodí a přemýšlí a trvá to dlouho a pak nechce nic.

U hraček ta starší manipuluje tu mladší :lol: ale ony si hrají hodně spolu. Takže Barbie a Lego vede. Dokud nebyla ta mladší, tak si taky nehrála téměř s ničím, jakoby jí to nebavilo. Vše měla vystavené a jako nové. Ta mladší je na to hraní taková přirozenější, hravější. Starší dcera spíše ráda od mala tvořila. Pletení, hackovani, malování a tak.

Navíc dnešní doba je šílená. I já jako dospěla kolikrát nevím co chci. Natož děti. Dle mého to zbytečně hrotis a zbytečně o tom mluvíš. Dcera to možná vnímá, chce se di zavděčit, ale prostě neví…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat