Reklama

Dcera je v Chorvatsku na táboře a pláče

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.18 00:36
Dcera je v chorvatsku na táboře a pláče

Ahoj, jsem úplně v háji. Devitileta dcera, včera odjela na tábor do Chorvatska.Jela tam se svou sestřenicí. Moc se těšila. Dnes mi ale od sedmi od večera průběžně volá, je hysterická a pláče do mobilu, že se ji stýská. Kamarady tam má. Nikdo na ni není zlý. Posledni hovor byl v půl dvanácté v noci.Zase plakala, že se ji stýská a nemůže usnout. Sedím u mobilu a děsím se, zda zase bude volat. Volala jsem vedouci, říkala že plakalo více děti. Ani se nezeptala na dcery jméno. A prý to bude zítra lepší. Ale já si Tím nejsem jistá. A vůbec teď nevím, co mám dělat. Mam strach, že se mi tam zhroutí. Na tábory jezdila. Obcas si poplakala, ale tohle je mazec.Ceka ji ještě sedm dní. A já fakt nevím, co dělat. Zlo je asi ten mobil, ale byl doporučený ať si ho vemou. Vzhledem k dálce -chorvatsko.Mate prosím někdo podobnou zkušenost. Jsem z toho na palici. Dekuji predem

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 19 Další »

Reklama

Reakce:

LaPaloma
Ukecaná baba ;) 1443 příspěvků 05.08.18 00:42

Nevím, nepodporovala bych hysterii. Aby neplakala proto, že pláčou ostatní. Stesk není důvod pro neustálé bulení.Navíc tam není sama, tak se mi to zdá přes čáru.
Natvrdo bych jí řekla, že to bude muset vydržet. Chtěla tam, tak tam je. Ať si užije vodu a moře. Když v tom není šikana, tak problém není tak veliký.
A noční hovory bych taky nepodporovala, jedině velmi krátce. Čím více vykecávání, tím to bude horší.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.18 00:45

Já bych ji nevolala ,ale volá sama.Pokazde s šíleným pláčem. Snažím se ji uklidnit po dobrém po zlem.Ale nic nefunguje.Akorat tu sedím a jsem z toho v háji.

LaPaloma
Ukecaná baba ;) 1443 příspěvků 05.08.18 00:46

A teď bych vypla mobil. Nedovolá se, holt se třeba uřve. Ráno bude vědět, že řvala zbytečně. Je to také druh poznání reality, že někdy nemá něco cenu - jako obtěžovat, když stejně není řešení. Musí být nějaké DOST, to stačí.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.18 00:48

Asi ho má vyplý už teď dcera .Ještě jsem ji po posledním hovoru psala ,at uz kouká spát. A nepřišla mi ani doručenka. Mám hlavně strach ,aby se mi tak nezhroutila.Pru­bezne jsem na ni byla ostrá,pak jsem to zase zkoušela po dobrém.

beruska9
Extra třída :D 10555 příspěvků 05.08.18 00:51

Snad by si meli poradit vedouci…nepojedes prece do Chorvatska pro ni. Zitra bude nejspis lepe. Je ji 9, neni mimino.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.18 00:53

@beruska9 v to jsem doufala.Že vedoucí to pořeší. Ale vzhledem k tomu,že ji ani nezajímalo o jaké dítě se jedná.Se obávám,že nic moc řešit nebude.Taky vůbec nechápu,proč tak vyvádí.Moc se těšila.Vcera v autobuse na cestě do Chorvatska,posílala fotku kde se usmívá.Dnes se celý den neozvala a v sedm první sms kde píše jak pláče a že se ji stýská.

rokris
Kelišová 5718 příspěvků 05.08.18 01:00
@beruska9 píše:
Snad by si meli poradit vedouci…nepojedes prece do Chorvatska pro ni. Zitra bude nejspis lepe. Je ji 9, neni mimino.

Mimino není, ale jestli je to poprvé, má na stesk nárok. Jenže je dost daleko, takže to nejspíš bude muset vydržet. To jsou začátky. Večery a noci jsou nejhorší. Přes den se rozptýlí a zlepší se tak i ty večery. Kdyby volala, tak bych to spíš směrovala na hezké zážitky, které má/může mít. A ujistila bych ji, že to utíká a týden nic není.

Gituš
Závislačka 2582 příspěvků 05.08.18 01:04

@LaPaloma To je strašné, co píšeš, jsem velmi ráda, že nejsem tvé dítě. Myslím si, že dítě realitě bude tak jako tak čelit dost, ale doma by mělo mít nějaké zástání a podporu. Zvláště na tu dálku.

Zakladatelko, hlavně to chce klid, řekla bych, že to je prostě hodně vjemů najednou. Ono se to prožívání těm dětem během let mění… takže člověk nemůže očekávat, jak co bude nebo nebude dítě dobře brát.

Řekla bych, že vypnutí telefonu nařídili vedoucí, ono se to dneska nějak vyřeší, asi už vyřešilo a určitě už zítra bude líp, děti maji přes den aktivity, večer pak najednou nic a „padá to na ně“. Je to prostě něco jiného, než tábor doma. A i ty děti si uvědomují tu dálku a ty možnosti eventuálně nemožnosti.

Příspěvek upraven 05.08.18 v 01:07

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.18 01:04

@rokris není poprvé na táboře.Jela už po třetí. Ne tedy na tenhle.Na předešlých táborech nebyl povoleny mobilní telefon.Taky mi do dopisu psala,že se ji moc stýská.Ale vydržela to.Jenze tady mobil má a to je asi taky jeden z problémů.Snazila jsem se hovor vždy převézt na to ,co už zažila a co ji čeká.Ale je docela hysterická a přes plac nebyla ani schopná mluvit.Ted si vycitam ,že jsem ji vůbec někam poslala.Ale ona se tolik těšila

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.18 01:08

@Gituš byla na pokoji sama.Myslim bez vedoucí. Spíš si myslím,že ji došla baterka.Hrozne se tím trápim a mám strach ,aby se mi tak nějak nezhroutila.Pres den je to asi opravdu vpohode.Aktivity ji zábaví. Ale představa,že mi takhle každý den ,několikrát volá a place hysterický do telefonu ,je šílená. Není momentálně v mých silách pro ni dojet.Ne kvůli financím.Ale muž nemá dovolenou.A já jsem bez řidičáku. Ještě máme doma dvouletého syna.Taky mě dost zarazilo,že se vedoucí nezeptala o jaké dítě se jedná.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.18 01:10

Musí být hrozně unavená. Po cestě v autobuse ,usla až kolem čtvrté hodiny ráno.Ani nevím,jak dlouho spala.Kazdopadne v osm už měla mobil zapnutý a psala,že už jsou v chorvatsku.Takze asi moc dlouho spánek netrval.Pri představě,že teď ještě nespí a place do polštáře je mi úplně zle.

rokris
Kelišová 5718 příspěvků 05.08.18 01:14
@Anonymní píše:
@rokris není poprvé na táboře.Jela už po třetí. Ne tedy na tenhle.Na předešlých táborech nebyl povoleny mobilní telefon.Taky mi do dopisu psala,že se ji moc stýská.Ale vydržela to.Jenze tady mobil má a to je asi taky jeden z problémů.Snazila jsem se hovor vždy převézt na to ,co už zažila a co ji čeká.Ale je docela hysterická a přes plac nebyla ani schopná mluvit.Ted si vycitam ,že jsem ji vůbec někam poslala.Ale ona se tolik těšila

Myslela jsem, jestli je to první zahraniční tábor, že na ni mohla padnout ta dálka. A ano, myslím, že ten mobil není dobrý nápad. Je mi holčičky líto. Já bych tam svoje děcka pustila v takovém věku jen nerada. Právě kvůli této situaci. Ale já si všecko strašně beru. :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.18 01:17

@rokris kdyby tam tak urputně nechtěla. Ale ona si to moc přála.Celou dobu se těšila.Ja jsem taky dost úzkostlivá máma,ale přišlo mi líto ji nepustit,když se tak těšila.O to víc mě překvapila její reakce.V první zprávě psala ,že se ji moc stýská,ale zároveň chce být tam .Po telefonátech se to už jen horšilo. Doufám že zapracovala i únava a zítra už to bude lepší . Ale dle jejich telefonátů se obávám,že ne.

Gituš
Závislačka 2582 příspěvků 05.08.18 01:17

Ja bych v ni verila. Ma za sebou narocnou cestu, nove vjemy, malo spanku, je proste pretazena a vse to na ni padlo. Ale az se prospi, tak to urcite bude lepsi a zitra nebude treba tak hystericky plac, ale jen stesk. Mala to zvladne, tohle je opravdu narocnejsi, nez obyc tabor, minimalne ten prvni den, chce to cas na aklimatizaci a bude to urcite fajn :)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 19 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chyby v dětské výživě: škodit svému potomkovi můžete už v těhotenství

Výživa v prvních třech letech života dítěte je klíčová. Stravou totiž můžeme... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama