Dcera je zlá na mladší sestru

1248
7.4.17 19:32

Dcera je zlá na mladší sestru

Ahoj. Trápí mě jedna věc a chtěla bych vědět, jestli to bylo nebo je i u vás. Když se narodila druhá dcera, tak starší byla v pohodě, hladila ji, ukazovala hračky atd. Vůbec nežárlila. Teď má starší 4 roky a 4 měsíce, chodí už do školky. Asi měsíc se k mladší nechová vůbec hezky. Mladší má rok. Všude leze, chce všechno vidět. No a když si vezme hračku, tak starší přiletí a vyrve ji to z ruky, že to je její. Nepustí ji ani ke své kuchyňce, zduchá do ní když jí tam jde a křičí, že tam nesmí, že ji tam nechce. Už jsem ji přistihla víckrát, že ji bije ( ne vší silou, ale pleska ji tak, že malá začne křičet :( Přitom na ni donedávna byla jako med. Mám dojem, že to holka vidí ve školce, že si děcka nechcou pujčit hračky a žduchaji se nevim co. Už jsem holce stokrát domlouvala a nic. Přitom říká, jak má sestru ráda. Je to normální? podotýkám, že se věnuji oboum stejně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

70013
7.4.17 19:36

@LadyBrigit Ano, je to pochopitelné, doteď to bylo ležící či pomalu se pohybující mimino, aktuálně je to celkem pohyblivý ničitel a starší si chrání svoje… přeorganizovala bych pokoj tak, aby opravdu mladší k dcerou vybraným věcem (rozumný počet určíš ty) nemohla a starší bude mít něco, co je jen její.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.4.17 19:38

Já mám čtyři a dělaly to všechny, které se ocitly v roli starší sestry ;) nejdřív ťuťu ňuňu, a jak jim mimino sáhne na hračky, tak je zle, a jak ty mladší rostly, tak se postupně začaly bránit a teď se mlátí všechny navzájem (kromě nejmladší, ta je ještě mimino).. ale zase někdy je to popadne a hrajou si spolu, starají se o sebe a vodí se za ruce :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26164
7.4.17 19:39

Přesně tak. Miminko je jako panenka, teď jí batole ničí věci. přijde mi logické, že jí v tom brání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3154
7.4.17 19:40

Já to měla se syny ve věku mladšího stejně, starší do školky nechodil.
Existují dva výchovné náhledy, buď každá hračka má svého majitele a to druhé dítě musí vždy požádat o půjčení. Nebo máte komunismus, hračku má ten, kdo si ji vzal první a nesmí si ji uzurpovat příliš dlouho, pokud o ní ma druhé dítě zájem.

Z mého pohledu je fuk, co si doma zavedes, ale musíš být pak konzistentní a držet se jednoho přístupu. Zároveň nějakou dobu stojíš dětem za zadkem a vysvetlujes a vysvětlujes, jak tě starší, tak tě mladší. Bacha na dovetky typu „ty jsi starší, rozumnější“ a „ona je ještě malá“, podporuje to rivalitu sourozenců.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1248
7.4.17 19:51

Já jsem si asi představovala, že to bude pořád tak růžové, jako na začátku :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.4.17 19:57

Máme to úplně stejně. Dokud byla menší miminko, žádný problém. Začala být větší a začali ji zajímat hračky a od té doby peklo. Už je to malinko lepší (starší 5 menší 2), ale starší dcera vyznává heslo:" Co je Tvoje, To je moje a co je moje, na to mi nesahej." Trápí mě to celou dvou, řešení jsem zatím nenašla. Bohužel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14287
7.4.17 19:57

Starsi si chrani svoje uzemi no. Ja bych ji urcila nejake misto kam si da oblibene hracky, ke kterym mladsi nebude moct, hlavne takove, ktere nejsou pro rocni vhodne, pamatuju si to kdyz sem byla ja mala a mela jsem kuchynku a mladsi segra si vecpala vicko od plastovy konvicky do krku, malem se udusila :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19156
7.4.17 20:04

@LadyBrigit Normální, hájí si svůj životní postoj, plus se snaží i o sebeprosazeni, byt ne zcela vhodným způsobem.
Za chvilku bude chtit sve misto na slunci i ta mladsi a budou se rezat vzajemne. :mrgreen:
Je na tobě, jak to doma ukaucujes.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1248
7.4.17 20:05

Nechci vidět, co vypukne až mladší ještě povyroste. Jenže i když si jí mladší nevšímá, tak ona přijde k ní a začne ji třeba plácat po ruce.Nebo když pláče, tak na ni křičí třeba: zavři klapačku ty blbá Veruno. Říkám, domluvy jsou marné :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21760
7.4.17 20:07

Mám s dětma naprosto stejnou zkušenost co holky nade mnou. Jakmile je z neškodného ležícího miminka zvědavé batole, je mela. Řeším to operativně, není to snadné. Spíš asi metodou - kdo na hračku sáhne první, ten si s ní hraje (a nesmí ji ničit!). Někdy je srandovní, jak si starší najednou hájí hračku, která bez zájmu ležela půlrok někde bokem, různá chrastítka, kterým už odrostli, a pod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19156
7.4.17 20:07

@LadyBrigit Ty jsi jedinacek?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21760
7.4.17 20:09
@LadyBrigit píše:
Nechci vidět, co vypukne až mladší ještě povyroste. Jenže i když si jí mladší nevšímá, tak ona přijde k ní a začne ji třeba plácat po ruce.Nebo když pláče, tak na ni křičí třeba: zavři klapačku ty blbá Veruno. Říkám, domluvy jsou marné :nevim:

je to běžné, netrap se tím. Naše děti si taky nadávají. Samozřejmě je upozorním, že takhle ne. Ale je to furt dokolečka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.4.17 20:09

Blbá Veruna, to mě pobavilo. Jako u nás. Mladší je také Verunka. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1248
7.4.17 20:33
@Katerina000 píše:
Blbá Veruna, to mě pobavilo. Jako u nás. Mladší je také Verunka. :mrgreen:

No a nejlepší je, že když malá lumpačí a řeknu jí Veruno, tak starší hned na mě, že jí nemám říkat Veruno, ale Verunko. Načež ji za 5 minut sama nazve blbou Verunou :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama