Dcera má podle mě nízkou váhu.

Anonymní
18.8.21 14:29

Dcera má podle mě nízkou váhu.

Dobrý den, prosím o zachování anonymity. Mám dceru 15 let a měla klasickou preventivní prohlídku s tím že jsem i doktorce zdůraznila že mi přijde až moc „hubená“. Má 169 cm a 47 kg. Přijde mi jako by jsme ji nedávali najíst podle toho jak vypadá. Doktorka (obvoďačka) mi řekla, že má váhu v pořádku. Jídlo máme doma standardně 3× denně a během dne ať si vezme něco z lednice, ale z každého jídla si dá kousek a zbytek nechce.. To jsem doktorce řekla taky a že si ji v tutom máme ohlídat my. To mám u ní sedět celý den když to stejnak nesní?
Doma se vážila před asi 3 měsíci a měla 51 kg. To už jsem volala doktorce tehdy a ta mně uklidnila že je to v normě. Zbytečně plašim nebo máme jít jinam?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19848
18.8.21 14:36
@Anonymní píše:
Dobrý den, prosím o zachování anonymity. Mám dceru 15 let a měla klasickou preventivní prohlídku s tím že jsem i doktorce zdůraznila že mi přijde až moc „hubená“. Má 169 cm a 47 kg. Přijde mi jako by jsme ji nedávali najíst podle toho jak vypadá. Doktorka (obvoďačka) mi řekla, že má váhu v pořádku. Jídlo máme doma standardně 3× denně a během dne ať si vezme něco z lednice, ale z každého jídla si dá kousek a zbytek nechce.. To jsem doktorce řekla taky a že si ji v tutom máme ohlídat my. To mám u ní sedět celý den když to stejnak nesní?
Doma se vážila před asi 3 měsíci a měla 51 kg. To už jsem volala doktorce tehdy a ta mně uklidnila že je to v normě. Zbytečně plašim nebo máme jít jinam?

Jako že hubne? Pokud pozoruješ nějakou změnu v jejím stravování oproti dřívějšku a do toho hubne, tak bych byla velmi opatrná. Je v tom nejcitlivějším věku, kdy stačí hloupá poznámka od někoho ve škole a průšvih je na světě.
Mimochodem, vy si spolu nepovídáte? Nezeptáš se jí, proč nejí? Nebo co by si dala k večeři? A pozor na tvoje vyjadřování ve stylu „jsi až moc hubená“. Tvá dcera musí vědět, že pro tebe je dokonalá, ať je tlustá nebo hubená!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.8.21 14:41
@unuděná píše:
Jako že hubne? Pokud pozoruješ nějakou změnu v jejím stravování oproti dřívějšku a do toho hubne, tak bych byla velmi opatrná. Je v tom nejcitlivějším věku, kdy stačí hloupá poznámka od někoho ve škole a průšvih je na světě.
Mimochodem, vy si spolu nepovídáte? Nezeptáš se jí, proč nejí? Nebo co by si dala k večeři? A pozor na tvoje vyjadřování ve stylu „jsi až moc hubená“. Tvá dcera musí vědět, že pro tebe je dokonalá, ať je tlustá nebo hubená!

Já ji samozřejmě nic takového neříkám.
Ptala jsem se jí proč nechce jíst a na to mi vždy řekla že nemá hlad. Dřív jedla hodně. Z 58 kg má 47 kg. Je i taková uzavřena do sebe a to dřív byla extrovert.
Přijde mi to právě divné, proto se ptám ještě tady.

• Citovat
  • Nahlásit
2016
18.8.21 14:42

Pokud zhubla, tak ji “sleduj” a zkus, aby doma jedla, resp. abys na vlastní oči viděla, že jí. Jinak já c tomto veku taky během chvile zhubla 5 kg (163 cm, 49 kg z nějakých 54). Dětská to prave dost řešila, jestli dost jim, co jim, co mi chutná…ale já jedla jak protržená :mrgreen: takže proste stát se muze, vývin, vyrostla třeba do výšky? Pak jsem na tehle váze byla ještě několik let

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19848
18.8.21 14:44
@Anonymní píše:
Ptala jsem se jí proč nechce jíst a na to mi vždy řekla že nemá hlad. Dřív jedla hodně. Z 58 kg má 47 kg. Je i taková uzavřena do sebe a to dřív byla extrovert.
Přijde mi to právě divné, proto se ptám ještě tady.

Chápu tě, taky bych měla obavy. No, v lepším případě je v tom jen nějaká první/druhá láska, v horším se jí někdo posmíval nebo se vzhlédla v někom ultra hubeném… Doporučuji taky ji nenápadně sledovat, jak a co během dne jí. K večeři sednout společně, povídat si, udělat z jídla příjemnější rituál. Třeba půjde jen o chvilkovou záležitost..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.8.21 14:51
@unuděná píše:
Chápu tě, taky bych měla obavy. No, v lepším případě je v tom jen nějaká první/druhá láska, v horším se jí někdo posmíval nebo se vzhlédla v někom ultra hubeném… Doporučuji taky ji nenápadně sledovat, jak a co během dne jí. K večeři sednout společně, povídat si, udělat z jídla příjemnější rituál. Třeba půjde jen o chvilkovou záležitost..

Hubnutí přetrvává měsíce. Ona je i v obličeji hubená. Já mám právě strach aby neměla např. anorexii

• Citovat
  • Nahlásit
11137
18.8.21 15:02
@Anonymní píše:
Přijde mi to právě divné, proto se ptám ještě tady.

Mentální anorexie :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19848
18.8.21 15:03
@Anonymní píše:
Hubnutí přetrvává měsíce. Ona je i v obličeji hubená. Já mám právě strach aby neměla např. anorexii

A mluvily jste spolu o tom? Že ve svém věku, kdy se vyvíjí, rostou jí prsa atd., musí jíst víc a nesmí hubnout? Nezkoušela jsi i naťuknout téma poruch příjmu potravy? Poví ti třeba, jestli je se sebou spokojená? Co třeba vzít ji na nákupy oblečení, tam se hodně ukáže, jak sama sebe vnímá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.8.21 15:08
@unuděná píše:
A mluvily jste spolu o tom? Že ve svém věku, kdy se vyvíjí, rostou jí prsa atd., musí jíst víc a nesmí hubnout? Nezkoušela jsi i naťuknout téma poruch příjmu potravy? Poví ti třeba, jestli je se sebou spokojená? Co třeba vzít ji na nákupy oblečení, tam se hodně ukáže, jak sama sebe vnímá.
Říkala jsem ji že není dobré aby přestávala jíst. Řekla bych že ji samotnou trápí že nemá hlad. Že by prý jedla, ale nemá chuť/hlad.
  • Citovat
  • Nahlásit
19848
18.8.21 15:10
@Anonymní píše: Říkala jsem ji že není dobré aby přestávala jíst. Řekla bych že ji samotnou trápí že nemá hlad. Že by prý jedla, ale nemá chuť/hlad.

V tom případě jí řekni, že budete muset zajít na gastroenterologii, aby se vyloučil nějaký problém se zažíváním. Že by taky mohla skončit na kapačkách. Nebo ať se zkusí znovu „rozjíst“. Ale všechno tohle jsou jen takové berličky k tomu, abys mohla sledovat její reakce. Načti si sama nenápadně něco o poruchách příjmu potravy, je možné, že těch varovných signálů objevíš víc. A hlavně spolu mluvte!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1271
18.8.21 15:30

A vy nejíte společně? Vaříš? A co jí celé prázdniny? Nedokážu si představit, že si například každý odnese oběd do svého pokoje. Co by doktorka podle tebe asi tak v 15 měla říkat? Krmte dcerku 5× denně? Je dospělá jejda. 8o Třeba jenom nejí ve vedrech. Ovoce, zelenina, sýry, nějaké pochutiny, pití. To vám v ledničce opravdu nic nemizí? Na její váze není nic špatného, ale cíleně hubnout opravdu nemusí. Bavíte se spolu normálně? Co jí nabídnout třeba nějaké společné „hubnutí“ jestli o to má zájem? Alias zdravé stravování a cvičení samozřejmě, žádnou hladovku. Jak to je u vás v rodině, nemá nějaký špatný příklad nebo trápení?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.8.21 15:36
@prejeta_zaba píše:
A vy nejíte společně? Vaříš? A co jí celé prázdniny? Nedokážu si představit, že si například každý odnese oběd do svého pokoje. Co by doktorka podle tebe asi tak v 15 měla říkat? Krmte dcerku 5× denně? Je dospělá jejda. 8o Třeba jenom nejí ve vedrech. Ovoce, zelenina, sýry, nějaké pochutiny, pití. To vám v ledničce opravdu nic nemizí? Na její váze není nic špatného, ale cíleně hubnout opravdu nemusí. Bavíte se spolu normálně? Co jí nabídnout třeba nějaké společné „hubnutí“ jestli o to má zájem? Alias zdravé stravování a cvičení samozřejmě, žádnou hladovku. Jak to je u vás v rodině, nemá nějaký špatný příklad nebo trápení?

Ona sní os všeho něco. I podle dětské bmi kalkulačky mi to ukazuje že je podviživená.

• Citovat
  • Nahlásit
18.8.21 15:49

Tvoje dcera je v kritickem veku pro rozvoj anorexie. Tim ale nerikam, ze ji ma. Opravdu je nutno vysledovat jeji jidelni chovni. Ale anorexie neni samoucelna. Vetsinou ma psychogenni podklad v nejakem zazitku nebo situaci. Pokud byste meli podezreni, je velmi dulezite problem resit s odbornikem a komplexne. Casto je nutno pracovat s celou rodinou, protoze tato nemoc ovlivnuje celou rodinu a muze byt priznakem stagnujici separace deti od rodicu, nezralosti pro dalsí vyvojovy ukol v rodine atd. Nemoc ovlibnuje vsechny cleny rodiny. Dceru tim, ze neji, tebe, ze se strachuješ, nekterí rodice se trapi vinou a pochybnostmi ohledne sveho rodicovstvi atd. Nektere mozne zdroje pro prizivovani nemoci velmi muze ovlivnit psychoterapie nebo psychsomatika. V kazdem pripade, alespon rodinne poradenstvi kdyz ne psychoterapii. Jen takovou lehkou konzultaci bych moc doporucovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11137
18.8.21 15:50
@Anonymní píše:
Ona sní os všeho něco. I podle dětské bmi kalkulačky mi to ukazuje že je podviživená.

co menstruace, má ji stále pravidelnou?
Jinak mě už teda ta váha taky nepřipadá už úplně OK.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.8.21 16:00
@ivašot. píše:
co menstruace, má ji stále pravidelnou?
Jinak mě už teda ta váha taky nepřipadá už úplně OK.

Ještě ji nedostala.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat