Dcera má skoro 21 měsíců a stále nekouše jídlo..

627
6.3.21 19:35

Dcera má skoro 21 měsíců a stále nekouše jídlo..

Ahoj,
dcera má 21 měsíců a stále musím mixovat jídlo. Ne teda úplně, malé kousky ji nevadí. Polévku mačkám na malé kousky vidličkou a to sní bez problému. Jenže když třeba udělám řízek s bramborem, tak nekouše. Ani žádné pečivo, rajče nebo jablko. Prostě nic. Nemáte prosím někdo nějakou radu? Samozřejmě často ji do ruky dávám něco, aby kousala, ale bez výsledku. Jsem už bezradná a nevím, co dělám špatně.

Předem děkuji za odpověď a rypání si někteří odpusťte. Děkuji. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26898
6.3.21 19:39

Synovi jsem mixovala taky hodně dlouho. Pokud má s kousáním problémy, asi bych se poradila už i u doktorky a zkusila logopedii, jestli není nějaký větší problém. Syn má problémy, které odstaňujeme stále.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
627
6.3.21 19:45

@Billi děkuji. Ještě jsem zapomněla dodat, že dcera měla krátkou podjazykovou uzdičku, kterou už má v pořádku. A jaký jste měli konkrétní problém?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.3.21 19:57

My s tímto chodime na logopedii, u syna to je způsobeno těžkým startem a dlouhou výživou do žíly. Pres pusinku mu šly v začátcích samé nepříjemné věci: intubace, odsávání, sondovani atd. Také to prý souvisí s citlivostí rukou, takže snižujeme senzitivitu, schovavame mu hračky do fazolí, má různé hapticke hračky atd.

• Citovat
  • Nahlásit
26898
6.3.21 19:57

@Barry1997 oslabený jazyk a tváře. Odráží se to v mluvení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5316
6.3.21 19:59

@Barry1997 mám trochu mladší a drtí všechno už dávno. Jinak je tvá malá vývojově v pohodě? Mluví a motorický vývoj taky ok? Mám ještě jednu dceru, taky nekousala a blbý. :? Ale pokud je tvá jinak ok, tak se to jistě poddá :palec: Zřejmě to bude o vztahu k jídlu. Pokud je nejedlík, tak prostě nemá vůli to zkoušet. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
145
6.3.21 20:17

Ahoj, máme mladší, ale je to podobné, i když se to zlepšuje. Řízek by asi taky nedala. Ale nemá zatím teda vůbec stoličky. Jak je to u vás se zubama? Pročetla jsem na to téma plno článků a diskuzí a názory se rozcházejí. Někdo říká, že to je blbý a mělo by se to řešit a někdo zase, že to nevadí a samo se to srovná. Tak nevím, my to zatím neřešíme, Někde byl dokonce názor doktora, že pokud dítě nemá všechny zuby, tak by nemělo přijímat tuhou stravu kvůli riziku udušení. Jak to máte s mluvením?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
627
6.3.21 20:34

Dcera je motoricky i vývojové v pořádku. Má všechny zuby. Má jich 16.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
627
6.3.21 20:36

Malinké kousky nekouše. Polyká je. Všimla jsem si toho v plině, když jsem tam viděla kousky z jídla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
627
6.3.21 20:38

Teda na skoro všechny zuby. Až na zadní stoličky. První stoličky má.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
145
6.3.21 20:39
@Barry1997 píše:
Dcera je motoricky i vývojové v pořádku. Má všechny zuby. Má jich 16.

Aha, tak bych se možná zkusila zeptat pediatričky až tam půjdete. Třeba ta naše byla dřív k jídlu celkem nedůveřivá a nechtěla moc zkoušet nové věci a chutě. Až tak poslední měsíc se víc rozjedla. Tak možná to je i váš případ, že není takový jedlík. Do 15 jí to určitě mixovat nebudete :) A mluví už nějak víc?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.3.21 20:45

@Barry1997 Náš syn to má se zuby stejně, ale těmi to prý není, protože miminka kousají i dásněmi. Syn si neumí to sousto posunout na stranu aby ho pokousal, takže vše sune prostředkem a kousky se i dáví, resp. se pozvrací. Máme trénovat různé tyčinky, krupky, různé tvary a konzistence dávat mu je na stranu ke skousnutí. Zkus se podívat na to, jak polyká sousta dcera. Ovoce a zeleninu zkus nakrajet na delší tenké hranolky, ty si nevědomky dáváme na stranu pusy, ne doprostřed.

• Citovat
  • Nahlásit
627
6.3.21 20:51

@LolaAA ještě jsem zapomněla dodat jednu podstatnou věc. Dcera je nedoslychava. Ještě nemá sluchadla, ale to s tím asi nemá souvislost. A co se mluvení týče, tak to moc ne. Ale tam to bude tím sluchem, že špatně slyší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.3.21 21:12

@Barry1997 Mám v blízkosti nedoslýchavé dítě a už dávno má naslouchátka, proč je vaše holčička ještě nemá?

• Citovat
  • Nahlásit
627
6.3.21 21:24
@Anonymní píše:
@Barry1997 Mám v blízkosti nedoslýchavé dítě a už dávno má naslouchátka, proč je vaše holčička ještě nemá?

Protože covid. 2× nám odložili v Motole vyšetření sluchu.. V porodnici ji zase nemohli změřit sluch, protože hýkala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat