Dcera nám oznámila těhotenství

Anonymní
11.5.21 22:55

Dcera nám oznámila těhotenství

Ahoj. Predem podotknu, vim ze je dospela.
Kazdopadne dcera se rozesla s partnerem se kterym byla 5 let. Nasla si v praci kolegu, ktery vedel, ze je zadana, ale i tak se schazeli. Zamilovala se a nyni s nim je. Ted i bydli. Asi 5 mesicu. On je to mily kluk, slusny pracovity, ale proste vim, ze je suknickar. Od lidi, ktere ho znaji velmi dobre.
oznamila nam, ze je tehotna.
Dceri bude 22 let, v praci si vzala neschopenku (rikala do konce tehotenstvi) pracuje ve fabrice a jeste splácí auto a platí nájem. To ted bude asi on.
Otec dceri posila stale alimenty, protoze za detstvi nam nic moc neposilal, tak to ted alespon dohání.

Nemam z toho vubec radost a premyslim, kde jsem udelala chybu.
Samozrejme jsem dceri nic nerekla, male budu milovat, ale mam o ni strach.

Jak by jste se zachovali? Řekli ji co si myslíte nebo mlčeli?

Příspěvek upraven 11.05.21 v 23:07

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
33082
11.5.21 22:58
@Anonymní píše:
Kazdopadne dcera se rozesla s partnerem se kterym byla 5 let. Nasla si v praci kolegu, ktery vedel, ze je zadana, ale i tak se schazeli. Zamilovala se a nyni s nim je. Ted i bydli. Asi 5 mesicu. On je to mily kluk, slusny pracovity, ale proste vim, ze je suknickar. Od lidi, ktere ho znaji velmi dobre.
Dnes nam oznamila, ze je tehotna.
Dceri bude 22 let, v praci si vzala neschopenku (rikala do konce tehotenstvi) pracuje ve fabrice a jeste splácí auto a platí nájem. To ted bude asi on.
Otec dceri posila stale alimenty, protoze za detstvi nam nic moc neposilal, tak to ted alespon dohání.

Ty jsi chybu neudělala. Ona je těhotná. Je dospělá, měla by si poradit sama. Řekla bych jí, že se na mě může spolehnout, že se těším, že budu babička.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
795
11.5.21 23:00

Jak zachovali? Teď už asi nijak.. případné problémy bych řešila, až nastanou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80
11.5.21 23:02

Určitě bych nerikala, co si myslím, je těhotná, to nevratize, tak býval názor ničemu neprospělo, jen by dceru ranil a zhoršil býval vztah. Teste se na vnouce a buďte dobrou babičkou:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.5.21 23:02

@Russet To je právě to. Sama bydlím u přítele a že bych mohla případne financne pomoct nebo poskytnout azyl je nemozne.
Ja vim, ze to vidim cerně, ale už mi není 20 let a život znám velmi dobře.
Ale samozrejme to tak být nemusí a snad nebude.

• Citovat
  • Nahlásit
33082
11.5.21 23:04
@Anonymní píše:
@Russet To je právě to. Sama bydlím u přítele a že bych mohla případne financne pomoct nebo poskytnout azyl je nemozne.

Nechala bych to na nich. Můžeš pohlídat, aby mohla třeba na brigádu. Nebo pracovat částečně z domova. Jestli měla slušný plat, bude mít mateřskou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
793
11.5.21 23:05

Ver tomu, ze cokoli reknes a jak se ted v zacatku budes chovat, si dcera bude dobre pamatovat cely zivot.
Dite je na ceste, hlavne at je zdrave. Zbytek se nejak podda. Gratuluju babi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
795
11.5.21 23:05
@Anonymní píše:

Podívejte, takové průsery se mohou přihodit i po deseti letech manželství. To neovlivníte..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1722
11.5.21 23:12

A jaké si tedy představujete řešení, když jí to řeknete? že půjde na potrat, protože přítel je sukničkář?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10888
11.5.21 23:13

Špatně jsi nic neudělala a nemaluj čerta na zeď. To, že dotyčný je podle tebe sukničkář ještě neznamená, že jim to nemusí klapat. Navíc teda málokterý kluk je kolem dvacítky s jednou ženou a na jinou se ani nekoukne. Většina má období, kdy si užívá a pokud jsou trochu k světu, tak nálepku sukničkáře získají docela rychle. Těš se na vnoučátko a nevyčítej si život své dcery.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2243
11.5.21 23:17

On je suknickar, ona byla zadana a schazela se s jinym… no snad ted oba dospeji a budou rozumni. Bydli spolu, maji praci, jsou dospeli, vsak oni to zvladnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2600
11.5.21 23:33

Být vámi tak ji nic neříkám.. Je dospělá a jaký život si udělají takový ho budou mít 😊těšte se na vnoucatko buďte dceři oporou, to je vše co můžete udělat protože když se budete chovat jinak dcera si to bude pamatovat.. 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
771
11.5.21 23:45

Bud ji oporou, to je vse co muzes udelat. Treba je vse jinak a bude stastna, nebo bude potrebovat pomoc a od koho jineho ji prijmout, nez od mamy.
A moc gratuluji, babicko. :kytka: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
572
11.5.21 23:57

Měla jsem to podobně jako vaše dcera. Měli jsme oba partnery i přesto jsme se scházeli. Zamilovali jsme se. Po 2 letech jsem otěhotněla (bylo mi 23 let). O manželovi se taky říkalo že je sukničkář. Teď jsme spolu 6 let, máme po svatbě. A víte co? Je to nejlepší táta pro rodinu a manžel. Píšete věci přesně jak je říkala moje máma když jsem otěhotněla, dodnes mě hrozně mrzí co nám tehdy řekla. I když vím že mě miluje a říkala to jen proto že měla strach. Zkuste dceři trochu věřit, věřte ji že to zvládne. Maminka už si zvykla na roli babičky a hrozně nás podporuje. Tím chci říct že ne všechno se jí tak horké jak se uvaří. Gratuluji, a držím pěsti. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.5.21 04:24
@Anonymní píše:
oznamila nam, ze je tehotna.

Příspěvek upraven 11.05.21 v 23:07

Není nic lepšího, než vědět, že tě rodič podpoří v tvých rozhodnutích. Já jsem rodičům oznámila va 22 letech, že budou rovnou dvojvnasobní prarodiče. Čekala jsem hodně negativních reakcí, což mě dost mrzelo, ale takm každý jsme nějaký. Vyrovnávali se s tím dost dlouho :lol: Ale teď jsou rádi, že kluky mají :palec:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat