Dcera namalovala zlý obrázek o spolužačce

Anonymní
22.1.20 16:01

Dcera namalovala zlý obrázek o spolužačce

Zdravím. Strašně mě to trápí a jsem v šoku. Dcera (9 let, třetí třída) dnes v družině namalovala obrázek, na kterém se opakuje jméno jedné spolužačky, stojí tam, že zemřela, hurá, radujme se. Je tam i hrob. Nikdy nic takového nemalovala, ani náznakem. O dané holčičce nikdy neříkala, že by s ní měla problém. Vychovatelka to samozřejmě vyšetřuje, což chápu. Teď jsem s ní o tom mluvila, řekly jsme si, že je to zlé a podobně… brečí, šla do pokoje. Prý to kreslila proto, že to začla jiná holka, že tato spolužačka je prý otravuje. Způsob, jakým je to vyjádřeno mi ale přijde šílený. Mám to dál řešit? Nebo to brát jako jednorázovou hloupost? Jsem z toho hodně rozhozená.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2996
22.1.20 16:04
@Anonymní píše:
Zdravím. Strašně mě to trápí a jsem v šoku. Dcera (9 let, třetí třída) dnes v družině namalovala obrázek, na kterém se opakuje jméno jedné spolužačky, stojí tam, že zemřela, hurá, radujme se. Je tam i hrob. Nikdy nic takového nemalovala, ani náznakem. O dané holčičce nikdy neříkala, že by s ní měla problém. Vychovatelka to samozřejmě vyšetřuje, což chápu. Teď jsem s ní o tom mluvila, řekly jsme si, že je to zlé a podobně… brečí, šla do pokoje. Prý to kreslila proto, že to začla jiná holka, že tato spolužačka je prý otravuje. Způsob, jakým je to vyjádřeno mi ale přijde šílený. Mám to dál řešit? Nebo to brát jako jednorázovou hloupost? Jsem z toho hodně rozhozená.

Nevěděla co dělá. Je ještě malá. K někomu se připojila a nedomyslela význam. Popovídala bych si s ní o tom. Vychovatelka by měla být vzdělaná a měla by vědět co s tím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.1.20 16:05

Promluvila jsi si s ní, tak už bych to nechala být, jako jednorázový úlet. Kdyby se to opakovalo, začala bych to více řešit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.1.20 16:06

@Uslava Myslíš, že v 9 letech neumí ještě domyslet následky? Zemřela nám babička ( už před delší dobou), tak ví, že je to navždy a že je to vážná věc… Vychovatelka to chce právě řešit asi více.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
22.1.20 16:08

Ona je jinak moc hodná holka, proto mě to takhle šokovalo. Vůbec by mě nenapadlo, že by na něco takového mohla přijít.

• Nahlásit
  • Citovat
294
22.1.20 16:10

S dcerou bych o tom mluvila - jak se asi cítí ona spolužačka, že tohle není způsob, jak reagovat na „otravnou“ spolužačku, jak se cítím já jako máma, apod. Víc bych to ale nerozmazávala, holky holt udělaly hloupost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2996
22.1.20 16:10
@Anonymní píše:
@Uslava Myslíš, že v 9 letech neumí ještě domyslet následky? Zemřela nám babička ( už před delší dobou), tak ví, že je to navždy a že je to vážná věc… Vychovatelka to chce právě řešit asi více.

Navždy je pro ni abstraktní pojem. Na to dám krk. Vysvětlila jsi ji ze babičku sežerou červi a nebo ji spali v peci a vysypou do plechovky? Pak by to pochopit mohla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.1.20 16:13
@Ekaterina píše:
S dcerou bych o tom mluvila - jak se asi cítí ona spolužačka, že tohle není způsob, jak reagovat na „otravnou“ spolužačku, jak se cítím já jako máma, apod. Víc bych to ale nerozmazávala, holky holt udělaly hloupost.

Tohle jsme probraly… říkala jsem, ať si představí, jak by se cítila ona sama, kdyby to někdo psal o ní. Rozebraly jsme to dost. Brečí jak želva.

• Nahlásit
  • Citovat
787

Take ji mohl nekdo navest. Pracovala jsem jako vychovatelka v druzine. Kazdy rok se stavalo, ze deti napr. napadlo kreslit hakovy krize a podobny veci, samozrejme vedely, ze se to nesmi..poprve jsem to resila jen s nimi. Podruhe uz pres rodice. Ale ze bych to buhvijak rozmazavala, to teda ne, jsou to deti, nedomysleji tyhlety „ulety“. No tak snad mate rozumnou vychovatelku a holcicka si urcite chybu uvedomila, vratit zpet to nemuze, takze chapu, ze ji to je ted zpetne lito…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
@Uslava píše:
Navždy je pro ni abstraktní pojem. Na to dám krk. Vysvětlila jsi ji ze babičku sežerou červi a nebo ji spali v peci a vysypou do plechovky? Pak by to pochopit mohla.

Jo… mechanismus, co se dělo s babičkou, ví. :(

• Nahlásit
  • Citovat
14519
22.1.20 16:15
@Uslava píše:
Nevěděla co dělá. Je ještě malá. K někomu se připojila a nedomyslela význam. Popovídala bych si s ní o tom. Vychovatelka by měla být vzdělaná a měla by vědět co s tím.

na 9 letech mala a nevi co dela? Ale ale… no taaak.

Nechala se strhnout asi… ta spoluzacka, ktera s tim zacala, udava ve tride ton. Takovy ten dominantni typ, ktery svou pozici utvrzuje tim, ze rajtuje po slabsich jedincich ve tride.

Dceri bych vysvetlila pojem sikana.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.1.20 16:15
@kamcaKr píše:
Take ji mohl nekdo navest. Pracovala jsem jako vychovatelka v druzine. Kazdy rok se stavalo, ze deti napr. napadlo kreslit hakovy krize a podobny veci, samozrejme vedely, ze se to nesmi..poprve jsem to resila jen s nimi. Podruhe uz pres rodice. Ale ze bych to buhvijak rozmazavala, to teda ne, jsou to deti, nedomysleji tyhlety „ulety“. No tak snad mate rozumnou vychovatelku a holcicka si urcite chybu uvedomila, vratit zpet to nemuze, takze chapu, ze ji to je ted zpetne lito…

Mi se nelíbí, že je to tak konkrétní, cílené na jednu osobu. Kdyby malovala anonymní hroby, nechala bych to být. Takhle ale nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
22.1.20 16:17

Jinak teda ta daná holčička to neviděla, už odešla domů. Ony to malovaly a ostatní děcka to viděla a oznámila vychovatelce. Neměly asi ani v plánu to někde ukazovat.

• Nahlásit
  • Citovat
292
22.1.20 16:19

A ptala ses dcery, proc je spolužačka „otravna“? Ja bych z toho zas nedelala kdo vi co… Co s tim chce delat druzinarka?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14519
22.1.20 16:23
@Mialina píše:
A ptala ses dcery, proc je spolužačka „otravna“? Ja bych z toho zas nedelala kdo vi co… Co s tim chce delat druzinarka?

ja bych z toho naopk neco delala.Ne ani tak na dceru zakkladatelky, ale dala bych impulz na prosetreni, zda „pohrbena“ spoluzacka neni nahodou sikanovana. Tyhle „legracky“ znam duverne z prvni ruky.

Příspěvek upraven 22.01.20 v 16:23

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama