Dcera nechce jíst vařené jídlo

1685
5.5.21 19:32

Dcera nechce jíst vařené jídlo

Zdravím, mám takový problém s dcerou (9 let). Poslední dobou odmítá jakékoliv vařené jídlo i jídla, která měla ráda. Myslím, že to začalo nástupem do školy v půlce dubna. Měla z toho strach po tak dlouhé době jít zase do školy, taky často říkala, že ji pobolívá břicho a to asi byl důvod proč začala odmítat jídlo. Nikdy teda nebyla velký jedlík, ale vždy se najedla a nebyl problém. Teď z teplého jídla jí jen polévky (asi 3 druhy, víc ne), pečivo, nějaké ovoce i zeleninu občas, jogurt. Říká, že jí to jídlo přestalo chutnat. Ale zároveň mi tvrdí, že ve škole na oběd aspoň něco sní (tento týden je doma na online výuce, takže zase nejí).
Setkal se s tímto problémem někdo a jak to řešit? Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25106
5.5.21 19:42

Tvoje dcera celkem slušně somatizuje. Má z něčeho (školy, keolektivu návratu povinnosti?) obavy/úzkost. V téhle pitome době asi nic ojedineleho. Řešila bych to s psychologem, v součinnosti se školou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1685
5.5.21 19:46

@Svistice Určitě na to má vliv tato nenormální doba. Zvykla si být doma se mnou, pak návrat do školy a rotační výuka, kdy si ke konci týdne zvykne být ve škole a pak je zas týden doma. To jí vadí hodně. Ale s tím bohužel nic neudělám

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54150
5.5.21 19:47

Znám pouze děti v jídelně, které se nimrají v jídle. Tady to nárazové odmítání jídla. To by mi bylo podezřelé. Vzala bych dítě k psychologovi, ať svěří, jaké má trápení.
Někdy má i škola svého psychologa. Řešila bych to, že takhle je krůček k poruše příjmu potravy.
A nenutila bych ji jídlo, které nechce. Ať si svačiny atd. chystá sama, v obchodě si vybere. Vařené bych ji nenutila, když ho nechce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1685
5.5.21 19:51

@Kelsey Na naší škole je psycholožka, tak to s ní proberu, to asi bude nejlepší. Mě dcera nechce říct, co ji trápí nebo spíš říká, že neví. Já ji to jídlo nenutím, to by ani nemělo cenu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54150
5.5.21 19:55

V tom případě bych kontaktovala tu školní psycholožku a požádala bych ji, jestli si může s dcerou popovídat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1388
5.5.21 20:02

Jak uz to tu psalo, psycholog a do te doby zkus kupovat takovy ty protejnaky a zkus ji delat smoothie, koktejly apod… proste cokoliv co do ni dostane nejaky ziviny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12901
5.5.21 20:34
@lucik2011 píše:
@Svistice Určitě na to má vliv tato nenormální doba. Zvykla si být doma se mnou, pak návrat do školy a rotační výuka, kdy si ke konci týdne zvykne být ve škole a pak je zas týden doma. To jí vadí hodně. Ale s tím bohužel nic neudělám

Jsi doma? A nemuze tam s tebou teda zustat a skolu delat z domova?

Jinak mrkni na raw stravu, jestli by nevzala na milost neco z toho. Kdyz mixnes smoothie s napr. namocenym kesu, ma to i slusne ziviny. Nebo konopne seminko, to obsahuje vse co clovek potrebuje.

Plus pobyt venku, zvirata, priroda, to casto udela divy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1685
5.5.21 20:42

@Lucie_Sx Já jsem jí navrhovala, že může zůstat doma, ale ona naopak teď chce chodit do školy. Měla z toho strach jen ze začátku. Tam je s kamarádkama a to chce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat