Dcera nechce jít do školy na třídní besídku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Milis666
Kecalka 152 příspěvků 21.12.17 10:38
Dcera nechce jít do školy na třídní besídku

Zítra mají děti ve třídě besídku. Rozdají si dárky, ochutnají cukroví a popovídají o vánocích. Dcera je ale nešťastná, protože nemá nikoho do páru, komu může dát dárek a žádný tak ani nedostane. Přímo mi řekla, že tam nechce sedět a koukat se na to, jak si ostatní rozbalují dárky a ona nic a že nenávidí vánoce ve škole. Loni učitelka páry určila a tak nebylo žádné zklamané dítě, letos to nechala na dětech. Je mi jí líto a uvažuju, že ji nechám doma. Řekla jsem jí ať se pokusí ještě domluvit s nějakou spolužačkou, ale nevím s čím přijde. Jak to máte s besídkama ve škole vy? Nechali by jste dítě doma, nebo nápad na nějaké řešení? Dcera je ve 3.třídě. :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »

Reklama

Reakce:

LE.nova
Kecalka 219 příspěvků 2 inzeráty 21.12.17 10:41

Nechala bych ji letos doma, ať není nešťastná. A příští rok bych ji tlačila k tomu, aby to nemusela řešit na poslední chvíli a domluvila se s nějakou kamarádkou předem.

lisma
Závislačka 3251 příspěvků 1 inzerát 21.12.17 10:42

Nechala by som ju doma, pamätám si seba, ako mi presne táto situácia bola nepríjemná, tiež na prvom stupni ZŠ. Váž si dôveru, s ktorou sa ti dcérka zverila :)

cecetka
Kelišová 7149 příspěvků 21.12.17 10:43

@Milis666 Uffff… to bude asi zkusena ucitelka :zed: V prvni a druhe tride to synova ucitelka vyresila tak, ze z tridniho fondu se koupili darecky vsem.
Ja si z detstvi pamatuji, ze jsme prinesli darecky, ty se ocislovaly a po vylosovani cisla dostal kazdy, kdo nejaky jiny prinesl. Ted, na druhem stupni uz si na darecky nehraji.

Nechala bych dceru doma. A nejaky mensi darek ji zitra dala na povzbuzenou.

Příspěvek upraven 21.12.17 v 10:44

Markéta80
Hvězda diskuse 38753 příspěvků 21.12.17 10:44

@Milis666 jestli tam nechce nenutila bych, u syna si děti losují ;). To měla vyřešit učitelka, tohle je špatně aby jediné dítě nedostalo nic :,( Ona tam nemá kamarádku?

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1642 příspěvků 27 inzerátů 21.12.17 10:44

Nechala bych ji doma, když nechce jít, jen by se tam trápila.

Knihomyš
Extra třída :D 10506 příspěvků 21.12.17 10:47

Nechala bych ji doma. A učitelce bych pro příští rok navrhla jiné uspořádání - dávání si dárků ve dvojicích je pěkně blbej nápad, zvlášť, když je lichý počet dětí.

iila
Ukecaná baba ;) 1293 příspěvků 13 inzerátů 21.12.17 10:48

A ty děti vědí, od koho dáreček dostaly? Pokud je to anonymní, mohla bys ještě něco malého koupit, zabalit a tajně to předat učitelce, aby to dala pod stromeček - jestli to teda je pro vaši situaci realizovatelné.

Ivana 85
Závislačka 2957 příspěvků 21.12.17 10:48

@Milis666 taky bych nechala doma.Ja tyhle skolni besidky taky nemam rada, vzdy je mi hrozne lito tech deti co nic nedostanou.Syn si vzdycky nastesti donese nekolik darecku, ale snad kazdy rok rika ze nekdo nedostal nic a ja mam pak zkazenej celej den.

Strecha
Zasloužilá kecalka 686 příspěvků 21.12.17 10:50

To neni dobre vyresene ze strany ucitelky. Deti tohle hodne vnimaji!!! Co se zeptat jeste dnes az si dceru budete vyzvedavat-treba to ma ucitelka uz nejak vyresene a nevite o tom (treba vymenit darek s ucitelkou?). Napiste, jak to dopadlo ;)

BukajAktobos
Kecalka 322 příspěvků 21.12.17 10:51

Učitelka bude asi hluboká myslitelka na svém místě, když není schopná odhadnout, že při lichém počtu dětí jaksi zbude nepárový kus při vytváření dvojic… :roll:

boball
Echt Kelišová 9361 příspěvků 21.12.17 10:52

@Milis666 Znáš nějakou maminku od nich ze třídy? Zavolej jí a domluv se s ní, at koupí nějakou drobnost, že ty taky koupíš a at si to z nějakou spolužačkou vymění. Já to taky tak udělala, druhá maminka byla ráda, klukovi jsem řekla, at dá jen jeden dárek plus paní učitelce, že určitě jeden dostane zpět a šmitec. Akorát připravují dětěm před vánocemi trauma a rodičům taky. Dřív nic takového nebylo, přineslo se cukroví dalo na jednu kopici a bylo. :cert:

Hoa Mai
Kelišová 5454 příspěvků 14 inzerátů 21.12.17 10:56

@Milis666 Nechala i doma a promluvila s učitelkou o tom, že by bylo záhodno změnit systém. Jednak udělala chybu v tom, že neohlídala, aby měl každý někoho do páru a druhou chybu vidím v tom, že se tam vůbec hraje na nějaké páry. Když někdo dostane do páru někoho, koho moc nemusí, dá mu nějakou blbost, jen aby si to odbyl. Živě si to pamatuju ze školních let, sice to nebyl můj případ, ale vždycky mi těch „outsiderů“ bylo líto. Fér by byla nějaká forma neadresného losování.

Knihomyš
Extra třída :D 10506 příspěvků 21.12.17 11:00

@boball Ale bylo. Tyhle besídky si pamatuju z šerého dávnověku. Akorát byly až po vyučování a dárky byly neorganizovaně - prostě člověk něco přinesl a nevěděl, co si odnese :) Pokud si dobře vzpomínám, tak učitelka se do toho zapojovala minimálně. Taky mě nebavily. To losování mi přijde jako ideální nápad.

stonožka12
Kecalka 458 příspěvků 7 inzerátů 21.12.17 11:01

Doma bych ji nenechávala, stejně na to bude myslet a trápit se. Jak píšou holky, buď bych se ještě rychle domluvila s paní učitelkou nebo maminkou někoho ze spolužáků a nějaký dáreček zařídila.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Pohnutý osud „chateau Stropnický“: Baronka ho propila, pak propadl kampeličce

Kdo ví, možná Matěje Stropnického (34) ke koupi zámku v Osečanech na... číst dále >

Slunce, seno, bikiny a krajka: Ochotská pálí ostrými, kdo bude její cíl?

Je to přesně pět let, co Michaela Ochotská (33) dala výpověď na Nově a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

Reklama