Dcera nechce papat žádnou čerstvou zeleninu ani ovoce

566
22.11.20 17:43

Dcera nechce papat žádnou čerstvou zeleninu ani ovoce

Zdravím,
mám holčičku (téměř 14. měsíců) a ta absolutně odmítá veškeré čerstvé ovoce i zeleninu přesto, že v létě si s chutí dala okurku, banán, broskev, meloun, nektarinku atd…ale teď vůbec. Nedostanu to do ní. Jinak jí normálně všechno jídlo a ovoce sní jenom ve formě přesnídávek. Štve mě to, protože od 8. měsíce nepije žádné mléko a chci aby jedla vitamíny z ovoce a zeleniny. Ať jí namixuje cokoliv čerstvého jako přesnídávku plive to, zakamufluji to do jogurtu, plive to, ale tu kupovanou přesnídávku si dá :nevim: mám strach, že pak v budoucnu nebude chtít vůbec jíst ovoce ani zeleninu a my oba s manželem žijeme zdravým životním stylem a na dostatečném příjmu ovoce a zeleniny si zakládáme. Má někdo zkušenost? Přejde to? Díky za rady :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17253
22.11.20 17:52

@denkat já nejím celý život ovoce a zeleninu, rodiče jí vše, dcera jí velmi omezený rozsah ovoce, zeleninu vůbec - takže za mně - nepřejde
ale - normálně se lidem i dětem chutě mění, takže u tvé dcerky to bude pravděpodobně jen nějaké období, a pak zas ovoce a zeleninu jíst bude

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9425
22.11.20 17:52

Myslím, že když vy jíte zdravě, tak ji to přejde…Jinak…zkusila jsi dát ten rozmixovaného banán do skleničky od kupované přesnídávky? Někdy to zabere…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
566
22.11.20 18:02
@stinga píše:
@denkat já nejím celý život ovoce a zeleninu, rodiče jí vše, dcera jí velmi omezený rozsah ovoce, zeleninu vůbec - takže za mně - nepřejde
ale - normálně se lidem i dětem chutě mění, takže u tvé dcerky to bude pravděpodobně jen nějaké období, a pak zas ovoce a zeleninu jíst bude

Opravdu? 8o vůbec žádnou zeleninu ani ovoce? Vím, že mi do toho nic není, ale můžu se jen ze zajímavosti zeptat proč?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
566
22.11.20 18:03
@Tarinka píše:
Myslím, že když vy jíte zdravě, tak ji to přejde…Jinak…zkusila jsi dát ten rozmixovaného banán do skleničky od kupované přesnídávky? Někdy to zabere…

Právě, že i to jsem zkusila a nic :roll: zkusila jsem to dokonce zamíchat do lipánka a stejně to vyplivla a už nechtěla :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2445
22.11.20 18:04
@stinga píše:
ale - normálně se lidem i dětem chutě mění, takže u tvé dcerky to bude pravděpodobně jen nějaké období, a pak zas ovoce a zeleninu jíst bude

Jako vůbec žádnou zeleninu ani ovoce? V žádné podobě? A co pořád jíš? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5487
22.11.20 18:06
@denkat píše:
Opravdu? 8o vůbec žádnou zeleninu ani ovoce? Vím, že mi do toho nic není, ale můžu se jen ze zajímavosti zeptat proč?

Já třeba nejím mléčné výrobky, krom trochu másla na chleba a některých zmrzlin nejím nic.. Žádný sýr, mléko, tvaroh, smetanu jogurt, puding nic z tvarohu a sýrů vyrobené, takže pomazánky atd.. Nejím to celý život, taky se plno lidí diví proč :D

Příspěvek upraven 22.11.20 v 18:06

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2240
22.11.20 18:06

Pokud jíte ovozel doma běžně, tak to přejde. Naše děti měly různá období, kdy nejedly to a ono a měly i období, kdy nejedly čerstou zeleninu a ovoce (hlavně teda po nástupu do školky, kde se naučily od ostatních, že brokolice je fůůj, cokoliv oranžového je fůůůj, zelený jídlo je fůůůj :mrgreen: ). Teď jí prakticky všechny druhy jak vařené, tak syrové. Ono jim nic moc jiného nezbývá, když to mají denně na talíři :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2240
22.11.20 18:09

A zkusila bych jí teď ovoce chvíli nedávat, naopak si ho dejte vy před ní. Nenabízet, nenutit :mrgreen: Ono to na ty malé lumpy dost často funguje, je když jí máma něco jiného, než co mají na talíři, tak to získá na atraktivitě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5244
22.11.20 18:11

Co jí jablka a banán nacpat do skleničky od presnidavky? Já to tak občas dělám když do dcery chci dostat i něco jiného… Vytáhnu z lednice skleničku, před ní ji otevřu, a potvora nic nezjistí, a spokojeně baští :lol: :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1513
22.11.20 18:22

Syn mel taky obdobi, asi 2 mesice, kdyz nechtel skoro zadnou ovoce, zeleninu. Pak chtel treba konkretni ovoce/zeleninu jen kdyz mela sezonu a byla dobra. Preslo to. Kupovala bych presnidavky bez cukru a se 100%ovoce nebo delala domaci. Prodavaji se i presnidavky se zeleninou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
566
22.11.20 18:37
@Jahru píše:
A zkusila bych jí teď ovoce chvíli nedávat, naopak si ho dejte vy před ní. Nenabízet, nenutit :mrgreen: Ono to na ty malé lumpy dost často funguje, je když jí máma něco jiného, než co mají na talíři, tak to získá na atraktivitě.

To dělám prakticky pořád, pořád nás oba vidí cpát se nějakým ovocem a zeleninou jenomže ona je zrovna ten typ dítěte, že to co není na jejím talíři tak o to zájem nemá a to jsem jí už i od sebe několikrát nabízela :roll: fakt je s ní hrůza…alespoň teda ale, že vařená zeleninová jídla baští

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
566
22.11.20 18:40
@Oriseka píše:
Syn mel taky obdobi, asi 2 mesice, kdyz nechtel skoro zadnou ovoce, zeleninu. Pak chtel treba konkretni ovoce/zeleninu jen kdyz mela sezonu a byla dobra. Preslo to. Kupovala bych presnidavky bez cukru a se 100%ovoce nebo delala domaci. Prodavaji se i presnidavky se zeleninou.

Ano ty kupuji, ovocno-zeleninové nebo jen ze 100% ovoce, přidaným cukrům se vyhýbám i ve své stravě takže i při výběru přesnídávek pro dceru si dávám na toto pozor nicméně to jí chutná, ale jakmile to je čerstvé tak k tomu ani nečuchne :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
566
22.11.20 18:41
@mackA159 píše:
Co jí jablka a banán nacpat do skleničky od presnidavky? Já to tak občas dělám když do dcery chci dostat i něco jiného… Vytáhnu z lednice skleničku, před ní ji otevřu, a potvora nic nezjistí, a spokojeně baští :lol: :P

To jsem taky zkoušela, ale bohužel se nenechá vočůrat :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17253
22.11.20 18:46
@ZuzaM píše:
Jako vůbec žádnou zeleninu ani ovoce? V žádné podobě? A co pořád jíš? :think:

zeleninu nejím proto, že se jí štítím, smrdí mi to, rajčata mi smrdí na 10 metrů daleko, vadí mi ta křupavá konzistence, ovoce mi nesmrdí, ale také mi vadí ta šťavnatost a křupavost - proč to tak mám, nevím
do 15 let mi tajili doma z čeho je svíčková omáčka :mrgreen: štítím se zeleniny a ovoce i dotýkat, vadí mi to - při vaření polévek se teda překonám a zeleninu očistím a dám do polévky, ovšem v kuse - třeba celou mrkev, abych ji pak nemusela jíst
jako dítě jsem prý jedla pomačkaný banán a nakrouhané jablko, mixované jahody jsem zvracela obloukem

jo a do 5 let jsem jedla špenát a milovala ho
od rodičů to nemám, to jsou takoví běžní „všežravci“ - mají rádi klasickou kuchyni, ale také hromady ovoce a zeleniny
dcera to po mně zřejmě podědila, jí celý banán a plátky jablka, vždy přijde ze školky a říká, že nemá ráda salátek, kdysi v miniškolce jí nacpaly papriku - zvracela nestrávené kusy celý večer
maliny jíme obě, ale v malém množství
co jím - no :oops: maso, maso a maso, přílohy, omáčky rajskou, svíčkovou
z rizota vyndávám hrášek, pečivo, hovězí a gulášovou polévku, tvrdý sýr, občas jogurty

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama