Reklama

Dcera nemá ráda náš dům. Ani po roce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

katuska84
Kecalka 420 příspěvků 25.01.18 09:07
Dcera nema rada nas dum.. Ani po roce

Dceri bude v kvetnu 9 let. Je sikovna, bezproblemova…
Presne pred rokem jsme se stehovali do vetsho, hezciho domu se zahradou.. (Na starem domku nebyla). stejne mesto, skola. Nemuze si zvyknout. je mi to lito.

Vedela jsem ze je ji smutno za starym domem.. Ale vcera mi dokonce brecela.
Starsi dcera je spokojena, my s manzelem taky.
Snazim se vyzdvihovat pozitiva.. Nepomaha. Ma to pocitove.
Nic konkretn. Ji tady nevadi. A nic konkretn. Se ji tam nelibilo vic… Mate nekdo zkusenosti? dekuji

Reklama

Reakce:

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16029 příspěvků 25.01.18 09:41

To je těžký. Pokud jste se nehli z Brna a má staré kamarády na dosah, je to zváštní…Je potřeba se jí zeptat, dostat to z ní…Nemá třeba složitější logistiku - do škol, kroužků, z přáteli? Nezlobí ji syn od sousedů (příklad)? Má v novém domě stejný komfort jako ve starém?

iwa83
Kelišová 6349 příspěvků 25.01.18 09:43

@katuska84 nějaký důvod musí být. Pátrala bych proč - zda nějaká nejistota nebo proč, něco tam být musí. Aby to takhle vnímala i po roce, je zvláštní. Ale věřím, že se snažíte co to jde.

Netopirek
Echt Kelišová 7750 příspěvků 25.01.18 10:06

Dům neznamená domov.
Nejspíš jí chybí pocit domova. A ten se vynutit nedá. Já se doma necítila v bytě s rodiči ani po 15letech. Prostě jsem se tam necítila.

jasietka
Zasloužilá kecalka 946 příspěvků 1 inzerát 25.01.18 10:09

Radu asi nemám, len vlastnú skúsenosť: keď som mala 10, rodičia kúpili veľký dom 7+1, so záhradou, kde som mohla mať vlastnú izbu. Šli sme tam z bytu 3+1, škola ostala nezmenená, bývalé sídlisko som mala ani nie 10 min peši.
A presne si pamätám tie pocity - dom bol síce fajn, ale ten prvý panelákový byt, to bol môj domov. Dodnes si pamätám všetko zariadenie, kde sme mali aké závesy, akú maľovku na stenách, ako tam bol rozmiestnený nábytok… a tá nostalgia, smútok… raz som dokonca potajomky šla do toho paneláku, peši po schodoch na 6. poschodie, kde sme predtým bývali a len som zo schodov pozerala na „naše“ dvere - už tam bývali novíí majitelia.
Dodnes tú nostalgiu cítim, hoci viem, že rozhodnutie presťahovať sa bolo dobré (bolo nás 5 detí, naši sa časom ešte starali aj o babičku, ktorú sme vzali k sebe).
Takže nebolo to ničím, čo by sa mi na novom nepáčilo, len to bolo iné… a dodnes, aj keď je to viac ako 30 rokov, považujem za svoj „rodný dom“ ten panelákový byt a dom, kde ešte rodičia bývajú, k tomu ten srdcový vzťah nemám.
Možno by bolo dobré len nechať tomu čas - nesnažiť sa dcérku presviedčať a vyzdvihovať pozitíva… proste len zdieľať s ňou, že to tak má. S niektorými vecami sa musíme len zmieriť - ja som to tiež racionálne chápala… A časom, keď budete mať v novom dome milé situácie a zážitky, ktoré sa stanú tiež spomienkami, tak tá nostalgia sa trochu prekryje…
Tak som len chcela napísať, že nič extra tam byť nemusí - zlé, nepríjemné… len mala rada to predošlé bývanie, prirástlo jej k srdiečku - a potrebuje čas, aby si vytvorila nejaký vzťah aj k novému domu, ale nikdy to už pre ňu nemusí byť rovnaké, jednoducho je to tak.
Mám rada citát, ktorý sme mali na maturitnom oznámení:
„Každá zmena, aj tá, ktorú sme si priali, prináša so sebou niečo smutné. Pretože s tým, čo odchádza, odchádza aj kúsok z nás.“

alifie
Extra třída :D 12590 příspěvků 25.01.18 13:42

Po přestěhování z pidibytu do baráku jsme já i můj mladší bratr dostali každý svůj vlastní pokoj. Kdo nezažil tak asi nepochopí, že jsem se ve svém krásném novém pokojíčku cítila neskutečně osamoceně. Podobné pocity měl tehdy zřejmě i brácha. Nakonec se to utřepalo - volný čas jsme trávili společně v mém pokoji (ten byl vzdálenější od rodičů :mrgreen:), pouze spát chodil brácha do svého. :nevim:

katuska84
Kecalka 420 příspěvků 25.01.18 14:45

MelY pokojik spolu, fakt maly.. Ted ma kazda svuj

Netopirek
Echt Kelišová 7750 příspěvků 25.01.18 20:41
@katuska84 píše:
MelY pokojik spolu, fakt maly.. Ted ma kazda svuj

A ona se teď může cítit sama a opuštěná. Ona se chtěla stěhovat? Chtěla vlastní pokoj?

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >