Dcera a nevlastní otec

Anonymní
20.7.21 19:42

Dcera - nevlastní otec

Ahoj, píši sama za sebe (dcera) par diskuzí jsem tu procetla a hodnekrat jsem narazila na vztahy mezi dětmi a nevlastními (třetími) rodici.
Z vlastní zkušenosti. Moje matka se s mým biologickým otcem rozvedla, když mi bylo 8 měsíců. On si me tehdy parkrat vzal, ale od dob, kdy si matka našla partnera najedou se stáhnul a kontakt s nim po nějakém čase opadnul úplně.
Byl to necelý půl rok, co si mamka našla mého nynějšího otce.
V podstatě se tenkrát scházeli 3 měsíce po mámině rozvodu. Až pak došlo k seznámení.
A vyslo jim to.
Vychoval mě a o tom, ze to není muj pravý otec jsem zjistila, když mi bylo 6 let.
Lehce po 1 roce jsem mu sama od sebe začala říkat tato.
Nikdo mě nikdy (ani matka) nenavaděla vůči bio. otci. Kdykoliv by se mi tenkrát i Ted zachtelo mohla jsem ho jít poznat. Ale nechtěla.
Dnes je mi 24 let a svého otce neznam. Do 18cti, než jsem odmaturovala na mě platil.
Muj Tata číslo 1 je ten, s kterým jsem vyrostla, co mě vychoval a vzivote by mě nenapadlo mu to dat najevo, nebo on mě.
Jediná situace, kde jsem to pocítila bylo, ze jsem se před nim vzdy více styděla hlavně kdyz pak přišla puberta.
Tím stydenim myslím napr. oproti suverénnímu chování kamosek před jejich otci. :dance:
Takže já bych to takhle úplně nebrala.
Ze pokud to nevyjde, stále matka musí brát v potaz ze “ten co odesel” bude zodpovezen za budoucnost jejich dítěte.
Dítě umí udělat každý primitiv, ale otec je ten, kdo dítě vychová a dá mu jistý standart do života. :kytka:
Prosím anonym díky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
784
20.7.21 19:53

V příspěvku nevidím žádnou otázku, ale souhlasím s tebou. Pokrevní příbuzenství se někdy přeceňuje. Já mám zase výborný vztah se svým nevlastním dědou, v podstatě je pro mě víc táta než můj vlastní otec.

Když si v mámině novém partnerovi našla skvělého tátu, tak jsi to v životě vyhrála. Gratuluju. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9189
20.7.21 19:55

Pěkně napsaný. Něco takového pěkného a pozitivního tu chybí. Ano, sám za sebe můžu taky říct, že člověk, který to dítě výchova je určitě víc rodič, než ten, který je v papírech s jen posílá peníze. Ale zákon je zákon.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19532
20.7.21 19:57

Tak to ti velice gratuluji, měla jsi štěstí :hug: Jiní ovšem takové štěstí v životě mít nemusí a ne vždy toto platí. Můj otčím byl hova.do a dodnes mu nemohu přijít na jméno. Nestýkám se s ním, ani s matkou. Našla si ho těsně po rozvodu, to mi bylo 7 let a jako otce jsem ho nikdy nebrala. Je to zlý člověk a nechtěj vědět, co vše jsem si musela od nich obou vytrpět.

Přeji každému dítěti, co získá rozvodem rodičů otčíma, či macechu, at m takové štěstí jako ty :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.7.21 20:13

Ja za sebe můžu říct, že naši se rozvedli, když mi bylo už 16 a bráchovi 13. Když si mamka našla nového přítele, tak sem jí to hrozně přála, protože můj otec byl bohužel alkoholik :,( můj nevlastní otec se k nám choval vždy hezky a dokonce mě i vedl k oltáři. Je teda pravda, že mu tati neříkám. Ale asi proto, že už sem byla skoro dospělá. Takže souhlasím s tím, že někdy se k dítěti chová lépe nevlastní než vlastní…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2697
21.7.21 11:40

Pekne napsane. Ja mam nevlastniho otce od 6ti let a prestoze muj vlastni nebyl nejaky dobytek, co by se vubec nezajimal, tak nevlastnimu vdecim za mnohem vic a je to jeden z mala lidi na tomhle svete, za ktereho bych dala ruku do ohne. Takze naprosto souhlasim, ze vyrobit dite nedela cloveka rodicem jako schopnost ho vychovat. :srdce: Mimochodem na „macechu“ jsem mela taky velke stesti. Takze za me drzet puvodni rodinu pohromade temer nasilim je blbost, moji rodice udelali jenom dobre, ze se rozvedli a nasli si k sobe lepe pasujiciho partnera. Nemusi to vzdy skoncit tak, ze by to dite nejak odneslo. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22326
21.7.21 11:56

Zakladatelko a tebe fakt nezajímá, kdo je biologický otec? Mně by aspoň zajímalo, proč se se mnou nechtěl stýkat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.7.21 12:04
@divine woman píše:
Zakladatelko a tebe fakt nezajímá, kdo je biologický otec? Mně by aspoň zajímalo, proč se se mnou nechtěl stýkat.

já třeba jsem adoptovaná a své bio rodiče jsem nikdy nechtěla poznat, nezajímají mě, nevím, proč si tady všechny myslíte, že dítě vždy touží poznat své bio rodiče - to je taková romantická představa z červené knihovny

• Citovat
  • Nahlásit
24316
21.7.21 12:06
@divine woman píše:

hm, moji dceru nechtěl nikdy vidět její biologický otec - nevím, jak by jejímu životu prospělo, kdyby se ho třeba v 18 jela zeptat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22326
21.7.21 12:15

@stinga Taky máme v okolí dítě, jehož otec se ho vzdal a nový manžel matky adoptoval. V těchto případech se nedivím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
544
21.7.21 12:38

Můj otec se zabil, když mi byly tři roky. Za rok cca si máti našla přítele. Byl to skvělej chlap, aspoň z mýho dětskýho pohledu, choval se ke mě hezky, v mnoha případech líp než moje máti. Táto jsem mu nikdy neříkala, říkala jsem mu jménem. Když mi bylo 13, máti si našla novýho chlapa. Zlomilo mi to tenkrát srdce, zatímco ona lítala po barech se svým novým objevem, my se spolu koukali na filmy, on pomalu balil svoje věci a společně jsme brečeli… po jejich rozchodu jsem ho tak do dvaceti let pravidelně navštěvovala, pak si našel ženu, narodil se jim syn, já se mezitím odstěhovala hodně daleko a ty životy prostě se nám stočili každýmu jinam, ale dodneška na něj moc vzpomínám a děkuji mu za to, že tu pro mě byl, když jsem nejvíc potřebovala a doufám, že je štastný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.7.21 13:17
@Anonymní píše:
já třeba jsem adoptovaná a své bio rodiče jsem nikdy nechtěla poznat, nezajímají mě, nevím, proč si tady všechny myslíte, že dítě vždy touží poznat své bio rodiče - to je taková romantická představa z červené knihovny

Já jsem máma opuštěného dítěte a máme krásný vztah, bio rodiče zájem nula. Ale přála bych synovi, aby se v dospělosti setkal se sourozenci :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat