Dcera nic nejí, ani ve školce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.03.19 12:13
dcera nic nejí, ani ve školce

Dobrý den,

mám problém s dcerou, nechce nic jíst, nad vším se ofrnuje, jí jen pár jídel, teda jídel, jí max suchou rýži a těstoviny, omáčky, maso, nic..u nás je svátek, když peču kuře, že si dá kousek bílého masa, jinak jí kaši bramborovou, batátovou, ovoce - ale taky ne vždy, jak není sladké, nechce ho, občas banán, jablka, ta má ráda hodně - ty si dá vždy, snažím se ji teda kupovat více ovoce, ted přes zimu teda bída, ale když občas koupím jahody, nektarinku, mandarinku, žlutý meloun, hrušku..jednou si dá, podruhé ne, zkouším ji z toho dělat kompoty, ji to i trochu osladím, aby to mělo sladší chut, stejně to nevezme do pusy..

jinak jí kukuřiční křupky, nastrouhanou mrkev s jablkem - ale dá to usilí, toust s džemem, housku suchou, občas žerve, občas plátek kvalitní šunky, jogurty, mléko má ráda..to je asi vše..jsme z ní zoufala..

no a chodí do školky a tam nic nejí, už mi to říkaly x krát učitelky, že nic nechce jíst, že se ve všem rýpe a dělá i ble na něco, protože třeba polévky nechce vůbec, maso do pusy taky nedá..říkám ji, že ble se na jídlo nedělá, ale jestli ji nutí, tak prostě řekne ble..

nevim, jak ji donutit neco jíst, to asi nejde, ale fakt každý týden poslouchám učitelky, jak nic nejí a že je hubená, má 103 cm a 15 kg..dle pediatry to je nižší váha, ale je v normě, dle ní je zdravá a prospívá. nevim z čeho..

dávám ji minimum sladkého, protože to by jedla pořád..

je nějaká rada, jak ji mohu rozjíst? už mě nebaví jak na mě koukají, že je rozmlsaná, nechce jíst ani doma, cca od roku a půl šlo jídlo do kopru a ani předtím tomu nikdy moc nedala, ale jedla vše, byt po troškách..

navíc ted má ještě období, že jak má třeba jablko nějakou černou tečku, nechce ho, to samé banán, jak je trochu hnědý, to samé, vše musí být bez chyby..nebo jogurt, když ho nedojí, dám ho do lednice, už ho nedonutim, aby ho snědla, jak nedám nový, radši bude bez jídla..
minule jsme ji nabrala těstoviny lžící, na které byla trošla omáčky - troška rajčete, jak to viděla, odmítla to jíst.. :zed:

třeba housku a šunku, nesní to dohromady, že by měla namazanou, ne bud sní suchou housku nebo jen plátek sunky, ale nikdy nesní oboje, vše separátně..občas jí dávám ke snídani křupky s mlékem, nesmím to dát dohromady, křupky suché a zapíjí mlékem, jak to má v tom, odmítne to jíst..

vše musí být čisté, nejlépe suché, jednou jsme zkusili ji dát lívance potřené boruvkami, rozvařenými a šlehačkou, takže sladké..ne..ani to ne, jen suché lívance..

zkouším s ní vařit, aby to jakože dělala se mnou, ale stejně, sní jen to co píšu výše..

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.03.19 12:13

jo dcera má 3 a čtvrt

M-A
Kecalka 257 příspěvků 21.03.19 12:18

Muj kluk v 5 a půl má nevelých 16 kilo a to jí jak kdyz ma tasemnici… na hmostnost bych zcela nekoukala, to je individualni… asi nema hlad a staci ji to, jestli je sama spokojena tak proc nutit a zbytecne stresovat sebe i ji :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.03.19 12:24

@M-A já to tak nějak brala, zvlášt, i když doktorka řekla, že prospívá..jenže ty řeči učitelek mě vždy rozhodí, vždy to podají tak, jakože je rozmlsaná a proto nic nejí a ještě otázky typu a co ji dáváte teda jíst doma, když ji nic nechutná, vaříte nějaká speciální jídla? říkám, že to samé, nic speciálního, nevim co si myslí, stále nabízím a že jí to co píšu výše a koukají na mě jakoby byla jediná a minule mi jedna řekla, že to je divné, že ostatním dětem tu chutná takovým tonem, ony to snad berou nějak osobně či co..samozřejmě pokud řekne na jídlo ble, je to špatně, ale ona ještě moc dobře nemluví, půjdeme na logopedii, takže to je jediná jak vyjádřit, že to nechce, ještě jako řekne neci - nechci, ale i doma, když ji chci dát něco do pusy řekne ble, ale jen, když ji to nutim jíst..

Kriss Tina
Echt Kelišová 9422 příspěvků 21.03.19 12:25

Hmotnost má v pohodě, 15kg na 100cm má syn ve 4 letech. S jídlem moc neporadím taky bojujeme. Většinou sní to co si sám připraví, takže ho do veškeré přípravy a vaření zapojuji, má pak radost ze si to udělal sám. Úplně bych vyřadila sladké, když nechce normální jídlo tak ho nenahrazovat krupkama do mléka, sušenkama apod, to dávám třeba za odměnu, když sní celý chleba se šunkou může si dát kousek čokolády apod. Jinak asi hlad na ně. Když prostě není to co chtěj, tak dřív nebo později ten hlad mít budou (dřív pokud ji vezmeš vylítat ven, pořádnou fyzickou aktivitu na čerstvém vzduchu) tak pak sní co bude ;)

beruska9
Extra třída :D 11002 příspěvků 21.03.19 12:29

Muzes ji tak maximalne nechat zkontrolovat zelezo, ale jinak ji rozjist asi nerozjis :think: Kor jestli pije hodne mleka, tak muze mit nedostatek zeleza a tim padem trpet nechutenstvim. Nuceni povede tak akorat k problemum. Na ucitelky kasli, z meho syna by je asi trefilo podle popisu, je mu o nekolik mesicu vic a ma 13kg :nevim: Pokud je jen vybirava, tak by mel fungovat pristup - tady je jidlo, jez nebo nech byt, ale nic jineho nedostanes, jen az bude zase cas na dalsi jidlo. Bez natlaku, vyhruzek, odmen a delani jakychkoliv divadylek. Udajne na naprostou vetsinu deti, co jen „vymysli,“ tohle zabere.

Pajka89
Ukecaná baba ;) 2211 příspěvků 21.03.19 12:40

No my doma s jidlem potize nemivame, ale kdyz nahodou si ditko neco vymysli, ze to nebude jist, tak na to jsem ras. Vim, ze par veci nema dlouhobe rada, tak to nevarim, ale jinak nepodstrojuju. A uz vubec by me neperovala, ze to nesmim nabrat lzici od omacky :roll: Nechces, nejez, odchod od stolu. Zadny dite jeste hlady dobrovolne neumrelo..

zlata barva
Kecalka 200 příspěvků 21.03.19 12:44

a v čem je ten problém ?

divine woman
Extra třída :D 10978 příspěvků 21.03.19 12:44

Takových dětí je, to by ses divila. Kamarádka má syna a ten přežíval dlouho na těstovinách s máslem a suchém rohlíku. Možná nějaký Lipánek snědl a pak sladké křupinky s mlékem. Nejedl polévky, omáčky, maso, ovoce, zeleninu. A přežil. Postupně začal ochutnávat nová jídla a dnes (asi 13) let toho jí mnohem více. Ale některé potraviny jako např. brambory do pusy prostě nedá. :nevim: Tak se nestresuj a učitelkám řekni, ať jí jídlo nenutí, že to nemá smysl. Když bude chtít, tak si vezme.

andelinka1
Kecalka 146 příspěvků 21.03.19 12:45

Tak trochu poznávám svou dceru.. taky od roku jídlu moc nedala, sladké, křupky klidně ve velkém, z ovoce jen něco, to spíš okurku, a radši suchou rýži a těstoviny než s omáčkou a masem… Posledně si pochutnávala na těstovinách se zakysanou smetanou, to už jsem se musela smát. O moc se to zlepšilo, když jsem to přestala řešit, ale musela jsem o tom přesvědčit samu sebe. Je mi jedno, jestli jí nebo ne, nabídnu ale neřeším. Za snězený oběd dostane odměnu. Ale ve školce prý jí normálně, asi má hlad.
Jinak jsou jí čtyři, váží mezi 15 a 16kg, 110 cm, přijde mi normální.

unuděná
Kelišová 6962 příspěvků 21.03.19 12:58

Můžeš zkusit dát B-komplex, na někoho funguje jako podpora chuti k jídlu, ale mám spíš pocit, že jí jídlo vadí vizuálně. Znám pár takových dětí a je to teda boj. Nezkoušela jsi jí třeba to jídlo naservírovat nějak vtipně? My děláme třeba omáčkou do kaše usměváčky, ze zeleniny zvířátka atd. Nebo kapku potravinářské barvy do omáčky a vydávat to za něco kouzelného, co já vím ;) Ale jinak váhu má ok, nejí toho zase až tak málo, tak pokud to neštve tebe, tak na učitelky kašli. Můžete se třeba domluvit, že jí nebudou lít omáčky na těstoviny/rýži, aby jedla alespoň tu přílohu, ale nemusí to akceptovat v jídelně.

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2407 příspěvků 21.03.19 13:11

U nás se vyplatilo počkat… Kolem 5. roku začal syn si občas o jídlo říkat, teď už dokonce sem tam ochutná něco, co by jinak do pusy nedal (to neříkám, že to sní). On za sebe by mohl být živý na svíčkové, rajské a kuřeti na paprice, vše pochopitelně s knedlíky. Já to nevařím, vaří to jen babička jednou za čas.
Dřív to taky byla převážně suchá rýže a těstoviny, poté na těstoviny přidal kečup, teď se občas rozšoupne a dá i pesto. Rýži si obohatí o tuňáka a kukuřici.

iila
Ukecaná baba ;) 1478 příspěvků 9 inzerátů 21.03.19 13:11

Na to doslazování bacha, čím víc budeš sladit, tím míň ti bude chtít normální jídla. Což postupem času může být problém - náladovost, špatné zuby, obezita, cukrovka, Crohnova nemoc…

Jo a jinak, není to jediné dítě, které je takhle vybíravé. A i tady platí, čím víc se jí budeš snažit s jídlem zavděčit, tím víc bude rozmlsaná…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.03.19 13:19

@Kriss Tina já ji ty křupky dávám , aby aspon ráno něco snědla, protože pak ve školce do 2 nic nejí, tak aby nešla na lačno, zkoušela jsme ji dát i něco nesladkého a ráno nejedla a ve školce taky ne, takže pokus bez snídaně bude jíst ve školce nevyšel a pak neměla energii byla protivná a unevaná

Lucy75
Zasloužilá kecalka 713 příspěvků 21.03.19 13:20

my měli problém spíš opačný - tasemnice - samé ham ham , musíme krotit :mrgreen:

ale v rodině jsme takového vybíravce měli, jeho maminka byla taky na mrtvici a když se radila se (starou a zkušenou) dětskou lékařkou, tak se nám moc líbilo její vyjádření : BUĎTE V KLIDU, ŽÁDNÉ DÍTĚ DOBROVOLNĚ HLADY NEZEMŘE :mrgreen:
vše se časem upravilo, kluk je teď v pubertě a luxuje lednici bez rozdílu :mrgreen:

jen v té školce to musíte trochu takticky vykomunikovat, učitelky tohle fakt nemají rády, je to hlavně proto, že děti od sebe „okoukávají“ a stává se, že když jedno dítko řekne Blé (fuj) tak půlka třídy taky, jídlo se pak vyhazuje, děti se vrací domů brutálně hladné, maminky si pak stěžují… tohle si právě z nejmenší třídy školky dobře pamatuji (taky jsme tam měli odmítavce :mrgreen: )

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama