Dcera opakovaně kreslí po zdi

Fotoalbum tématu (7) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
GitD
Stálice 57 příspěvků 12.08.19 12:02
Dcera opakovane kreslí po zdi!

Ahoj holky, prosím vás o radu..
Má 6-tileta dcera opakovaně kreslí fixama a propiskama po zdi..a manžel nám musí pořád malovat..
Staci, když se chvilku nedívám a už kreslí na zdi..
A říkám jí, že po zdi nemůže kreslit, ale stejně to udělá znovu..dostala i za to jedno plácnutí přes zadek a stejně to nezabíralo..
Nevíte někdo, jak ji to mám odnaučit?
A vždy když ji říkám, ať toho nechá, tak se na mě usměje..
Mám ještě doma 3 letého prcka a pubertakum takže nemůžu ji kontrovat každou sekundu..

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
Filzefina
Kecalka 291 příspěvků 12.08.19 12:04

Sestileta jo? A je normalni? Protoze uz je dost velka aby to pochopila.

AlcaBa
Stálice 100 příspěvků 12.08.19 12:05

Napadlo me koupit ji to kreslici ‚platno‘ z Ikey a kdyz bude kreslit tam tak chvalit a chvalit. Jit jinou cestou kdyz zakaz nepomaha. Na 2.stranu v 6letech mooc dobre vi ze to nema :roll:

GitD
Stálice 57 příspěvků 12.08.19 12:06

@Filzefina @AlcaBa
Mám takový pocit, že to dela naschvál..

Kriss Tina
Extra třída :D 11733 příspěvků 12.08.19 12:06

Tak sebrat fixy a pastelky a nechat ji malovat jenom pod dozorem :nevim: nebo kupte omyvatelnou barvu na zed (je myslím i taková barva jakože na tabule, že se na ni dá kreslit a pak se to smazne houbou) a namalujte ji třeba pruh zdi v pokojíku, kde bude moct malovat křídou a pak to smazat :think:

chs.jasmin
Extra třída :D 10143 příspěvků 12.08.19 12:08

@GitD

Ahoj,

kup ji na Vánoce tabuli, nebo malířský stojan, prostě ji baví cíce malovat vertikálne, jak horizontálně. Nebo natři jednu stěnu tabulovou barvou, nebo ji tam nalep roli papíru at nekreslí přímona stěnu :mrgreen:

Veru1987
Ukecaná baba ;) 1738 příspěvků 12.08.19 12:09

Jedno plácnuti tak asi to je pro ní spíše sranda… Mě to udělat dcera tříleta podruhé po napomenutí, tak dostane řádně na ten tak zadek a už by si to nedovolila. A fixy prupísky bych preventivně schovala mimo dosah. Ale v 6ti letech už by vás měla tedy respektovat, moje dcera naposledy na ten zadek dostala snad před půl rokem, teď ve třech už stačí zvednout hlas, nebo se škaredě podívat a ví co má dělat.

arinecka
Kelišová 6769 příspěvků 12.08.19 12:15

@GitD První jsem si myslela že prostě ráda maluje, tohle ale dělá vyloženě naschvál, v šesti letech už moc dobře ví že se to nedělá. Budˇbych koupila tu tabuli na zedˇa mohla by malovat jen tam, pokud ne, tak bych jí vzala pastelky a fixy a malovala by jen pod dohledem. To že jí napomeneš a ona se jen usměje a pokračuje dál, nooo, to by udělala jednou :mavam:

Alušáček
Závislačka 3961 příspěvků 12.08.19 12:17

@GitD 6leta holka už by měla umět normálně poslechnout pokud tedy nemá nižší inteligenci. Jestli ráda kreslí a papír je jí málo, umožnila bych aby se realizovala, malirsky stojan, nebo tabule, nebo určit jednu zeď na kreslení a natřít ji umyvatelnou barvou. Pokud čmárá jen tak bezmyšlenkovitě, ještě k tomu naschvál, zabavila bych pastelky a zamyslela se nad sebou proč má potřebu dělat mi naschvály.

Murka
Ukecaná baba ;) 1932 příspěvků 12.08.19 12:18

Teď ji seber všechny pastelky, fixy a tužky, ať se k žádným nedostane. Vysvětlit, proč se po zdi nekreslí a jaké následky to bude mít, pokud to ještě udělá. Pastelky půjčit jen pod dozorem. A začít řešit jak to udělat, aby mohla kreslit vertikálně - tabule, tabulová barva na stěnu, role papíru zavěšená na stěnu atd.
A možná se ještě zamyslet nad tím, jestli nechce víc pozornosti (i negativní pozornost je pozornost). Více se jí věnovat (jenom jí), zkusit zabavit něčím co běžně nedělá (pomoc v kuchyni, v dílně, na zahradě…).

Bubla Bůčková
Echt Kelišová 7936 příspěvků 12.08.19 12:20
@Murka píše:
Teď ji seber všechny pastelky, fixy a tužky, ať se k žádným nedostane. Vysvětlit, proč se po zdi nekreslí a jaké následky to bude mít, pokud to ještě udělá. Pastelky půjčit jen pod dozorem. A začít řešit jak to udělat, aby mohla kreslit vertikálně - tabule, tabulová barva na stěnu, role papíru zavěšená na stěnu atd.
A možná se ještě zamyslet nad tím, jestli nechce víc pozornosti (i negativní pozornost je pozornost). Více se jí věnovat (jenom jí), zkusit zabavit něčím co běžně nedělá (pomoc v kuchyni, v dílně, na zahradě…).

Souhlas.

cverunka
Závislačka 3141 příspěvků 12.08.19 12:26

Myslím, že holce nejde o kreslení samotné, dělá to schválně. Jinka by se neusmála po napomenutí. To by na mě bylo jak červený hadr na býka, kdyby se mi dcera smála do obličeje, když jí kárám. Dala bych jí nějaký trest. Třeba dostaneš kartáč a budeš to čistit - vím, třeba nadělá víc škody, než osohu, ale jde o princip. Seberu ti z pokladničky peníze na malování.

zuzka2a
Kecalka 292 příspěvků 12.08.19 12:36

Štětku a barvu, a ať si to po sobě vymaluje… A také se přikláním k řešení - sebrat vše kreslící a nazdar.

cverunka
Závislačka 3141 příspěvků 12.08.19 12:37
@zuzka2a píše: Štětku a barvu, a ať si to po sobě vymaluje…

Jenže to pro tyhle děcka není trest. Moji dceru by to třeba nadchlo, že může vymalovat :mrgreen:

Prigionia
Kecalka 351 příspěvků 2 inzeráty 12.08.19 12:40

Já bych teda rozhodně nenatírala zeď omyvatelnou barvou, jen kvůli tomu, že mi dítě kreslí na zeď a dělá si ze mě srandu. To myslím, že by udělalo víc škody než užitku. Sebrala bych jí všechny pastelky, fixy atd. a koupila stojan na malování. Ale nějak bych to zaobalila, aby to nevypadalo, že jí dávám ten stojan jen proto, aby nečmárala po zdi. A i kdyby pak čmárala po zdi, tak už by asi dostala na zadek pořádně :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama